Gemeenteblad van Venlo
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Venlo | Gemeenteblad 2025, 268155 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Venlo | Gemeenteblad 2025, 268155 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Subsidieregeling Regio Deal Noord-Limburg II
Burgemeester en wethouders van de gemeente Venlo;
gezien het voorstel van 8 april 2025;
overwegende, dat dat bij beschikking d.d. 28-11-2024 het Rijk de beschikking tot verlening van eenmalige specifieke uitkering Regio Deal Noord-Limburg II op grond van de Regeling specifieke uitkering Regio Deals vijfde tranche aan de gemeente Venlo in haar rol van regiokassier, heeft afgegeven;
dat Provincie Limburg de inhoud en aanpak van de Regio Deal Noord-Limburg II steunt en een financiële bijdrage levert van € 5 miljoen, zoals opgenomen in de Bestuursovereenkomst Regionale partijen t.b.v. Regio Deal Noord-Limburg II;
dat het voor het verstrekken van de financiële middelen aan projecten die passen binnen de thema’s van de Regio Deal Noord-Limburg II noodzakelijk is een subsidieregeling vaststellen;;
Artikel 1 Begripsomschrijvingen
Voor de toepassing van deze subsidieregeling wordt verstaan onder:
Projectenvelop: door Gedeputeerde Staten van de Provincie Limburg en de raden of colleges van burgemeester en wethouders van de gemeenten vastgestelde lijst met projecten in het kader van de Regio Deal Noord-Limburg II, inclusief een overzicht van de door Gedeputeerde Staten van de Provincie Limburg en de raden of colleges van burgemeester en wethouders van de regiogemeenten beschikbaar te stellen financiële bijdrage.
Kassier: partij bedoeld in artikel 4 van de Bestuursovereenkomst Regionale partijen t.b.v. Regio Deal Noord-Limburg II, die in het kader van de uitvoeringsactiviteiten van de Regio Deal, de in de Regio Deal opgenomen financiële bijdrage van het Rijk door middel van een specifieke uitkering ontvangt.
Artikel 2 Beleidskader en toetsingscriteria
Artikel 3 Toepassingsbereik subsidie/doelgroep
Deze subsidieregeling is uitsluitend bedoeld voor partijen die uiterlijk 15 december 2024 een projectvoorstel hebben ingediend bij Regio Noord-Limburg in het kader van de Regio Deal Noord-Limburg II, of voor partijen die een voorstel hebben ingediend voor een door het college nader te bepalen datum voor een volgende projectenvelop.
Bij de aanvraag legt de subsidieaanvrager in ieder geval de volgende gegevens over:
Een begroting van en een dekkingsplan voor de kosten van deze activiteiten. Het dekkingsplan bevat een opgave van bij anderen aangevraagde subsidies of vergoedingen ten behoeve van dezelfde activiteiten, onder vermelding van de stand van zaken daarvan. Het begrotingsformat wordt gepubliceerd op de website Regio Deal Noord-Limburg | Regio Noord-Limburg (rn-l.nl);
Aanvragen uit de 1e projectenvelop kunnen doorlopend worden ingediend tot uiterlijk 31 december 2025. Voor latere projectenveloppes geldt een aanvraagtermijn van uiterlijk 6 maanden na vaststelling van de envelop.
Artikel 9 Weigerings-, intrekkings- en terugvorderingsgronden
Indien binnen drie maanden na verlening van de subsidie niet wordt gestart met de activiteiten waarvoor de bijdrage is verleend kan het college de subsidie wijzigen dan wel intrekken. In het geval van noodzaak van een omgevingsvergunning, wordt deze binnen drie maanden na subsidieverlening aangevraagd. En wordt binnen drie maanden nadat de vergunning onherroepelijk is, gestart met het initiatief. Indien deze termijn wordt overschreden kan het college de subsidie wijzigen dan wel intrekken.
Artikel 11 Aan de subsidie te verbinden bijzondere verplichtingen
Bij verleningsbeschikking kunnen aan de subsidieontvanger ook andere verplichtingen dan genoemd in artikel 4:37, eerste lid, van de Algemene Wet Bestuursrecht worden opgelegd, voor zover deze strekken tot verwezenlijking van het doel van de subsidie. In de toelichting bij de verleningsbeschikking wordt dan uiteengezet waarom daartoe wordt overgegaan.
Als aannemelijk is dat een of meer van de activiteiten waarvoor de subsidie is verleend niet, niet tijdig of niet geheel zullen worden verricht of dat niet, niet tijdig of niet geheel aan de aan de subsidie verbonden verplichtingen zal worden voldaan, meldt de subsidieontvanger dat onverwijld schriftelijk aan het college.
Bij de bepaling van de hoogte van de vergoeding als bedoeld in lid 11 wordt uitgegaan van de waarde van de goederen en andere vermogensbestanddelen op het tijdstip waarop de vergoeding verschuldigd wordt, met dien verstande dat in geval van ontvangst van schadevergoeding voor verlies of beschadiging van zaken wordt uitgegaan van het bedrag dat als schadevergoeding door de subsidieontvanger wordt ontvangen. Daarnaast wordt de vergoeding gerelateerd aan de mate waarin de subsidie heeft bijgedragen aan de vermogensvorming. Indien het onroerende zaken betreft, geschiedt de waardebepaling door een onafhankelijk deskundige.
De subsidie bedraagt maximaal 50% van de subsidiabele kosten. Voor het thema Veiligheid geldt geen maximaal subsidiepercentage.
Artikel 15 Methode berekening loonkosten eigen personeel
Voor wat betreft de loonkosten dient te allen tijde uitgegaan te worden van een uurtarief maal een aantal uren. Het uurtarief kan op basis van de volgende methoden berekend worden:
Artikel 16 Methode berekening kosten machines en apparatuur
Kosten machines en apparatuur dienen berekend te worden op basis van historische aanschafprijzen en de afschrijvingskosten per jaar over de economische levensduur van het activum en voor zover toe te rekenen aan het gebruik binnen het project, gerelateerd aan een normaal volledig gebruik.
Artikel 17 Methode berekening kosten inhuur derden
Inhuur derden betreft alle inzet van extern ingehuurde medewerkers, op basis van een uurtarief en eventuele overige kosten derden. Het uurtarief voor inhuur derden is marktconform en gemaximeerd op € 130 (excl. BTW) per uur.
Indien er bij subsidieverlening sprake is van staatssteun, wordt deze uitsluitend verleend indien passend binnen de Europese steunkaders van de Algemene Groepsvrijstellings Verordening (Verordening (EU) nr. 651/2014), de Landbouwvrijstellingsverordening (LVV) (Verordening (EU) Nr. 2022/2472) of de Deminimis Verordening (Verordening (EU) Nr. 1407/2013).
Artikel 19 Voorschot en uitbetaling
Artikel 20 Aanvraag tot vaststelling
Bij de aanvraag tot vaststelling voegt de subsidieontvanger een controleverklaring, opgesteld door een onafhankelijke accountant. De accountant onderzoekt of het activiteitenverslag met het financieel verslag verenigbaar is en onderzoekt tevens de naleving van de aan de subsidie verbonden verplichtingen conform het Controleprotocol Eindrapportage subsidies. Ingeval de subsidieontvanger een van de gemeenten is, kan worden volstaan met de (financiële) verantwoordingsinformatie bij de gemeentelijke jaarrekening volgens de Single information & Single audit (SiSa) systematiek (dit dient jaarlijks te gebeuren, een en ander conform artikel 17a van de Financiële Verhoudingswet).
Artikel 21. Vaststelling subsidies
Als een aanvraag tot subsidievaststelling niet voor het tijdstip, bedoeld in artikel 19 lid 2, is ingediend kan het college de subsidieontvanger schriftelijk een nieuwe termijn stellen. Wordt de aanvraag niet binnen deze termijn ingediend dan kan het college overgaan tot ambtshalve vaststelling eventueel op nihil.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2025-268155.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.