Besluit tot wijziging van Beleidsregel verkeersontheffingen gemeente Utrecht

Burgemeester en wethouders van de gemeente Utrecht,

 

Gelet op artikel 6 lid 2 en artikel 87 Reglement verkeersregels en verkeerstekens 1990;

 

Overwegende dat:

  • Utrecht een stad is waarin gezondheid en leefbaarheid voorop staan;

  • Utrecht door de centrale ligging in het hart van Nederland een aantrekkelijke plek is om te wonen, te werken en te verblijven;

  • burgemeester en wethouders om Utrecht gezond, aantrekkelijk en bereikbaar voor iedereen te houden, voorrang willen geven aan gezonde, schone, en veilige vervoersmiddelen;

  • en zij daarom graag samen met de provincie, op basis van een positieve evaluatie van de tweejarige pilot Speedpedelec, keuzevrijheid voor gebruikers van de speedpedelec willen verankeren in het beleid;

  • om gebruikers van de speedpedelec een ontheffing te verlenen om als gast en met een maximumsnelheid van 30 km/u op het fietspad te gaan rijden;

 

Besluiten de Beleidsregel verkeersontheffingen gemeente Utrecht als volgt te wijzigen:

 

Artikel I

De Beleidsregel verkeersontheffingen gemeente Utrecht wordt als volgt gewijzigd:

  • A.

    Artikel 20 komt te luiden:

  • Artikel 20 Ontheffing speedpedelec op de rijbaan

    • 1.

      Een ontheffing van het rijden met een speedpedelec op de rijbaan wordt verleend aan de houder van een speedpedelec.

    • 2.

      De ontheffing wordt verleend voor het met de speedpedelec rijden op verplichte fietspaden (aangeduid met verkeersbord G11) en onverplichte fietspaden (aangeduid met verkeersbord G13).

    • 3.

      Aan de ontheffing wordt de voorwaarde verbonden dat de bestuurder van de speedpedelec zijn snelheid aanpast aan andere fietspadgebruikers en niet harder rijdt dan 30 km/u. Bij het niet naleven van deze voorwaarde wordt de bestuurder geacht te hebben gehandeld zonder ontheffing.

    • 4.

      Een ontheffing als bedoeld in het eerste lid wordt verleend voor vijf jaar en kan ambtshalve verlengd worden.

    • 5.

      Als de monitoring van ongevallen, meldingen en klachten hier aanleiding toe geeft kunnen burgemeester en wethouders besluiten verleende ontheffingen in te trekken.

  • B.

    Na artikel 20 wordt een nieuw artikel ingevoegd, luidende:

  • Artikel 20a Overgangs bepaling

  • Ontheffingen als bedoeld in artikel 20, verleend tot 1 juli 2025, worden ambtshalve verlengd tot 1 juli 2030.

Artikel II

Dit besluit treedt in werking de dag na bekendmaking in het gemeenteblad;

 

Aldus vastgesteld door burgemeester en wethouders van de gemeente Utrecht, in de vergadering van 3 juni 2025

De burgemeester

Sharon A.M. Dijksma

De secretaris,

Bijlage Toelichting bij wijziging verkeersontheffingen

Algemeen

Utrecht is een stad waarin gezondheid en leefbaarheid voorop staan. Door de centrale ligging in het hart van Nederland, is Utrecht een aantrekkelijke plek om te wonen, te werken en te verblijven. Om onze stad gezond, aantrekkelijk en bereikbaar voor iedereen te houden geven we voorrang aan gezonde, schone, en veilige vervoersmiddelen. Een speedpedelec is een elektrische bromfiets met trapondersteuning waarvan de aandrijfkracht aanhoudt als het voertuig de snelheid van 25 km per uur overschrijdt. De speedpedelec wordt veelal gebruikt voor het afleggen van afstanden tussen de 10 en 50 kilometer en is voor woon-werkverkeer een goed alternatief voor de auto. Formeel gelden voor speedpedelecs de regels voor bromfietsers, wat betekent dat zij op het bromfietspad moeten rijden en, bij afwezigheid van een bromfietspad, op de rijbaan. Door hun beperkte omvang en massa voelen bestuurders van een speedpedelecs zich kwetsbaar op de rijbaan ten opzichte van (vracht)auto’s, motoren en brommers. Door bestuurders van een speedpedelecs de keuzevrijheid te bieden tussen gebruik van de rijbaan of met ontheffing - als gast - van het fietspad, stimuleren we het gebruik van de speedpedelec. Deze maatregel is in de vorm van een tweejarige pilot met een looptijd tot 1 juli 2025 in de praktijk gebracht en uitgebreid gemonitord. De resultaten van de monitoring zijn positief en daarom zetten we deze maatregel om naar staand beleid.

Samen met de provincie Utrecht en enkele Gelderse gemeenten stimuleert de gemeente Utrecht het gebruik van de speedpedelec als duurzame mobiliteitsoplossing. De bestuurder van een speedpedelec kan een ontheffing aanvragen om binnen de bebouwde kom van deelnemende gemeenten als gast op het fietspad te rijden. De maximumsnelheid is daarbij bepaald op 30 km per uur, omdat dit op het fiets/bromfietspad de vastgestelde maximumsnelheid is binnen de bebouwde kom voor bromfietsen. Als de speedpedelecer harder wil rijden, dan kan dat op de rijbaan. Handhaving op snelheid is een taak van de politie, BOA’s van de gemeente kunnen handhaven op het hebben van een ontheffing bij het rijden op het fietspad. De ontheffing wordt verleend voor 5 jaar met een optie tot verlenging.

 

 

Naar boven