Kennisgeving voornemen wijziging van het omgevingsplan gemeente Doesburg voor Eekstraat 5 in Doesburg

Burgemeester en wethouders van de gemeente Doesburg maken bekend dat zij een wijziging voor van het omgevingsplan voorbereiden. Deze wijziging ziet op het realiseren van een nieuwe schuurwoning naast de bestaande woning aan de Eekstraat 5 in Doesburg.

Om welke ontwikkeling gaat het?

Het plangebied ligt in het buitengebied aan de noordoostkant van de stad Doesburg. De bestaande woning op nummer 5 ligt aan een doodlopende zijweg van de Eekstraat. De bestaande woning is een gemeentelijk monument. Plan is om een nieuwe woning te bouwen op de plek waar eerder een schuur stond (tussen de bestaande woning en de Eekstraat).

Waarom het omgevingsplan wijzigen?

Het huidige omgevingsplan laat deze ontwikkeling niet toe. De locatie heeft een woonbestemming, maar er is maar één woning toegestaan. Daarom wordt er een wijziging van het omgevingsplan voorbereid.

De techniek voor deze wijzigingen is nog volop in ontwikkeling. De gemeente maakt daarom gebruik van de mogelijkheid van een Tijdelijke Alternatieve Maatregel (TAM). Met deze TAM is het juridisch een echte wijziging van het omgevingsplan, maar mag voor de onderliggende techniek gebruik gemaakt worden van de techniek van de eerdere bestemmingsplannen. Voorwaarde is wel dat het gebruik van de oude techniek vermeld wordt in de plannaam. In de naam van de wijziging zult u daarom ‘TAM-omgevingsplan Hoofdstuk 22a’ voor de projectnaam zien staan.

Hoe vindt de participatie plaats?

Bij de voorbereiding van de omgevingsplanwijziging vindt participatie plaats. Burgers, bedrijven en maatschappelijke organisaties kunnen dan hun mening geven over het plan. Initiatiefnemer heeft bij het eerdere principeverzoek de omgeving al geïnformeerd. De omwonenden zijn daarna op de hoogte gehouden over de nieuwbouwplannen en worden ook geïnformeerd over het vervolgproces. Ook wordt er bij de voorbereiding afgestemd met andere bestuursorganen, zoals het waterschap en de provincie. De uitkomsten van de participatie worden bij de wijziging van het omgevingsplan meegewogen.

Kan ik al stukken inzien?

Deze kennisgeving gaat alleen over het informeren dat er een wijziging van het omgevingsplan wordt voorbereid. U kunt nog geen zienswijze indienen of stukken inzien. De plannen worden op dit moment nog uitgewerkt. Als de plannen zijn uitgewerkt begint de wettelijke procedure met het ter inzage leggen van het ontwerp van de wijziging. Het ontwerpbesluit met de bijbehorende stukken liggen dan zes weken ter inzage. Tijdens die periode kan iedereen richting de gemeente een reactie geven via een zienswijze. De zienswijzen worden betrokken bij het definitieve besluit.

Als het ontwerpbesluit zover is dat het ter inzage gelegd kan worden, dan laten wij dat weten via een nieuwe kennisgeving in het digitale Gemeenteblad. In die kennisgeving wordt uitgelegd hoe een zienswijze ingediend kan worden en waar de stukken te raadplegen zijn.

Waarom deze kennisgeving?

In de Omgevingswet zijn regels opgenomen over de procedures. In de wet staat dat een wijziging van een omgevingsplan begint met een kennisgeving over het voornemen om het plan te wijzigen. Dit staat in artikel 16.29 van de Omgevingswet. Daarnaast staat in artikel 10.2, lid 1 van het Omgevingsbesluit dat bij deze kennisgeving aangegeven moet worden hoe burgers, bedrijven, maatschappelijke organisaties en bestuursorganen bij de voorbereiding worden betrokken.

Meer weten?

Maak dan een afspraak met R. Harmsen via telefoonnummer 0313 – 311534.

Naar boven