Gemeenteblad van Almelo
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Almelo | Gemeenteblad 2025, 230591 | verkeersbesluit of -mededeling |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Almelo | Gemeenteblad 2025, 230591 | verkeersbesluit of -mededeling |
Herzien verkeersbesluit aanwijzen parkeervakken voor GreenWheels deelauto's
Overwegingen ten aanzien van het besluit
Vanwege een omissie en vernieuwde inzichten wijzigen wij het verkeersbesluit van 17 april 2025 (gepubliceerd op 23 april 2025) met kenmerk D/25/747152.
In onderhavig verkeersbesluit wordt de omissie (de juiste locaties aanwijzen) hersteld en wordt een andere locatie verwijderd.
Het delen van auto’s wordt op nationaal niveau gezien als een instrument om de groei van het autobezit en -gebruik te temperen en toch in een noodzakelijke mobiliteitsbehoefte te voorzien. In lijn met deze landelijke ontwikkeling is besloten om in de Gemeente Almelo mee te werken aan de invoering van autodelen.
Op grond van artikel 18, eerste lid, onderdeel d van de Wegenverkeerswet 1994 (WVW 1994) waarbij het college van burgemeester en wethouders bevoegd is verklaard tot het nemen, wijzigen en intrekken van besluiten en maatregelen als bedoeld in artikel 15 van de WVW 1994.
Op grond van artikel 15, eerste lid, van de WVW 1994 moet een verkeersbesluit worden genomen voor de plaatsing of verwijdering van de in artikel 12 van het Besluit administratieve bepalingen betreffende het wegverkeer (BABW) genoemde verkeerstekens, evenals voor onderborden voor zover daardoor een gebod of verbod ontstaat of wordt gewijzigd.
Het doel van het delen van auto’s is tweeledig. Enerzijds biedt het hen die zich geen eigen auto kunnen of willen permitteren, de mogelijkheid om toch mobiel te zijn. En anderzijds kan het autobezit hierdoor worden teruggedrongen.
Het delen van auto’s kent meerdere bijkomende positieve effecten. De parkeerdruk kan afnemen, omdat meerdere huishoudens dezelfde auto kunnen gebruiken. Gebruikers van deelauto’s gaan vaak bewuster om met hun reisgedrag. Het delen van auto’s draagt ook bij aan het beperken van overlast door autoverkeer en de nadelige gevolgen voor het milieu.
De effectiviteit (kans van slagen) van een deelautoconcept neemt toe als de beschikbaarheid en het gemak voor de gebruikers zo optimaal mogelijk is. Om het autodelen als systeem te laten functioneren is het daarom noodzakelijk om hiervoor parkeerplaatsen te reserveren op logische locaties binnen de gemeente Almelo. Het gaat in beginsel om de volgende negen locaties: Perenstraat, Van Wulfften Palthestraat, Willemsgang, Winkelsteeg, Sint Josephstraat, Wingerd, Anjelierstraat, Anemoonstraat en de Nieuwstraat.
Afhankelijk van het succes van het concept deelauto, beraden wij ons in de toekomst over het vervolg.
Uit het oogpunt van (artikel 2 WVW 1994):
Het verzekeren van de veiligheid op de weg;
Het beschermen van de weggebruikers en passagiers;
Het in stand houden van de weg en het waarborgen van de bruikbaarheid daarvan en
Het bevorderen van een doelmatig / zuinig energiegebruik.
Negen bestaande parkeerplaatsen aan te wijzen als parkeergelegenheid alleen bestemd voor de voertuigcategorie die op het bord is aangegeven. Dit wordt kenbaar gemaakt door middel van het Bord E08 uit bijlage I van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990 (RVV 1990), in dit geval voorzien van een onderbord met de tekst “GreenWheels”.
Bij een besluit van algemene strekking, zoals dit verkeersbesluit, wegen wij altijd de algemene belangen (in dit geval duurzaamheid en parkeergelegenheid) af tegen de rechtstreeks betrokken belangen. Wij zijn ons ervan bewust dat (groepen) burgers en / of ondernemers eventueel onevenredig nadeel kunnen ondervinden van het bestreden besluit, maar deze belangen wegen niet op tegen het algemene belang dat wij beogen met de invoering van de hierboven genoemde verkeersmaatregelen. Met de voorgenomen locaties zijn passende locaties gevonden die de minste belemmeringen opleveren in de bestaande parkeersituatie van omwonenden. Er is gekozen voor centrale locaties die recht doet aan het karakter van een dergelijke parkeerplaats. Gelet op het voorgaande, wordt een groter belang toegekend aan het bieden van de mogelijkheid tot autodelen dan aan het handhaven van de bestaande parkeersituatie. Voor zover belanghebbenden nadelige gevolgen ondervinden van het besluit, zijn deze niet onevenredig in verhouding tot de met dit besluit te dienen doelen (artikel 3:4, lid 2, van de Algemene wetbestuursrecht).
Overeenkomstig artikel 23 van het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer is de eigenaar van de weg gehoord. Overeenkomstig artikel 24 van het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer heeft overleg plaatsgevonden met de verkeersadviseur van politie-eenheid Oost-Nederland, district Twente. Hij bracht hierover een positief advies uit.
De volgende bestaande parkeerplaatsen in de gemeente Almelo te bestemmen voor deelauto’s en deze specifiek aan te wijzen voor alleen deelauto’s van GreenWheels middels plaatsing van bord E08 van bijlage I van het RVV 1990 voorzien van onderbord met tekst “deelauto GreenWheels”:
Een en ander zoals aangegeven op de bij dit besluit behorende situatietekeningen
Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Almelo
Namens deze,
S.Jansen
Manager Advies en Regie
Tegen dit besluit kunt u binnen zes weken na publicatie bezwaar maken bij het college van Burgemeester en Wethouders van de gemeente Almelo. Het bezwaarschrift moet ondertekend zijn en dient tenminste te bevatten:
Wij wijzen u erop dat het indienen van bezwaar geen schorsende werking heeft. Daarvoor dient u, indien u bezwaar heeft gemaakt, zich te wenden tot de Voorzieningenrechter van de Rechtbank Overijssel, Afdeling Bestuursrecht, met het verzoek om een voorlopige voorziening te treffen. De Voorzieningenrechter gaat hier alleen toe over als hij van oordeel is dat onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Het verzoek om een voorlopige voorziening dient u te richten aan: Rechtbank Overijssel, Afdeling Bestuursrecht, t.a.v. de Voorzieningenrechter, Postbus 10067, 8000 GB Zwolle.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2025-230591.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.