Burgemeester en wethouders maken bekend dat een ontwerp van het wijzigingsbesluit 'TAM-omgevingsplan Rijnpark – aanpassing milieucategorieën’ ter inzage ligt. Dat betekent dat u het plan kunt bekijken.
Ontwikkeling
Arnhem heeft de ambitie om tot 2040 16.000 woningen te bouwen. De gebiedsontwikkeling Rijnpark betreft het transformeren van een binnenstedelijk gemengd bedrijventerrein van circa 70 hectare naar een intensiever gebruikt gebied met ruimte voor wonen, werken en voorzieningen. De gemeente Arnhem wil in Rijnpark onder meer ruimte bieden aan circa 7.000 woningen, 5.000 banen en een stadspark. Op 3 juli 2024 is de gebiedsvisie Rijnpark vastgesteld door de gemeenteraad. De gebiedsvisie geeft weer hoe de ambities zijn vertaald naar een ruimtelijk plan dat aansluit bij de huidige en toekomstige uitdagingen op het gebied van stedelijke ontwikkeling, leefbaarheid en een gezond woon- en werkklimaat.
Het plan
In Rijnpark worden uiteindelijk alleen bedrijven toegestaan die geschikt zijn voor functiemenging, met onder andere woningen (milieugevoelige functies). We willen namelijk een gebied creëren waar wonen, werken en voorzieningen samen komen. Op dit moment is Rijnpark een bedrijventerrein waar bedrijfsactiviteiten zijn toegestaan die niet gemengd mogen worden met woningen. Daarom is het aanpassen van de huidige bedrijfsbestemming nodig.
In de wijziging van het omgevingsplan worden nieuwe bedrijven toestaan die geschikt zijn voor functiemenging. Daarnaast hebben we te maken bestaande bedrijven die niet geschikt zijn voor functiemenging. Deze bestaande bedrijven kunnen in ieder geval hun huidige bedrijfsactiviteiten blijven uitoefenen, totdat er daadwerkelijk ontwikkeld gaat worden.
Het gebied
Deze omgevingsplanwijziging ziet op het gebied Rijnpark. Tot het plangebied behoort het gebied wat zich bevindt tussen de Nieuwe Haven, de Rijn, de Van Oldenbarneveldstraat, de Broekstraat en de bedrijven ten oosten van de Doctor C. Lelyweg. Tevens is er een zone rondom om Rijnpark op bedrijventerrein ’t Broek en aan de Industriestraat wat onderdeel is van het plangebied.
Hoe kan ik de plannen bekijken?
U kunt het ontwerpwijzigingsbesluit 'TAM-omgevingsplan Rijnpark – aanpassing milieucategorieën’, bekijken vanaf 20 januari 2025 tot 3 maart 2025. Dat kan op twee manieren:
- 1.
Fysiek: Bij de receptie van het Stadskantoor van de gemeente Arnhem, Eusebiusbuitensingel 53.
- 2.
Hoe kan ik reageren?
U kunt reageren op het ontwerpwijzigingsbesluit. Deze reactie heet een zienswijze. Een zienswijze dient u in bij de gemeenteraad en dat moet u doen binnen de periode dat het plan ter inzage ligt. Een zienswijze indienen kan op twee manieren:
- 1.
- 2.
Mondeling: Maak een afspraak met Pim Elshof via telefoonnummer 0800 – 1809 (op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur).
Informatie
Wilt u meer informatie over het ontwerpwijzigingsbesluit? Of heeft u vragen? Dan kunt u contact opnemen met Pim Elshof via telefoonnummer 0800 – 1809 (op werkdagen van 9.00 tot 17.00 uur) of stuur een e-mail naar rijnpark@arnhem.nl.