Wijziging Subsidieverordening Investeringsagenda Regio Noord-Limburg

De raad van de gemeente Bergen,

 

Gezien het voorstel van burgemeester en wethouders d.d. 26 november 2024;

Gelet op de artikelen 147 en 149 van de Gemeentewet.

 

Besluit

I Wijziging van de Subsidieverordening Investeringsagemda Regio Noord-Limburg

  • A.

    Artikel 5 van de Subsidieverordening Investeringsagenda te wijzigen, zodat dit als volgt komt te luiden:

     

    • Artikel 5: Aanvraagtermijn

      • 1.

        Aanvragen voor de 1e tot en met de 5e projectenvelop kunnen doorlopend worden ingediend tot het moment dat het subsidieplafond is bereikt, doch uiterlijk tot 31 december 2024.

      • 2.

        Aanvragen voor de 6e projectenvelop Investeringsagenda kunnen worden ingediend tot het moment dat het subsidieplafond is bereikt, doch uiterlijk 1 juli 2025.

  • B.

    Artikel 8 lid 3 van de Subsidieverordening Investeringsagenda te wijzigen, zodat dit als volgt komt te luiden:

     

    • Artikel 8: Subsidievoorwaarden

      • 3a.

        De activiteiten waarvoor de subsidie binnen de 1e tot en met de 5e projectenvelop wordt aangevraagd, worden uitgevoerd en afgerond uiterlijk 31 december 2025. De activiteiten waarvoor subsidie binnen de 6e projectenvelop wordt aangevraagd, worden uitgevoerd en afgerond uiterlijk 31 december 2027.

      • 3b.

        Projecten uit de 1e t/m de 5e projectenvelop kunnen in bijzondere omstandigheden en na akkoord van het bestuurlijk Regio Provincie Overleg verlengd worden tot uiterlijk 31 december 2027.

  • C.

    Artikel 11 lid 1 van de Subsidieverordening Investeringsagenda te wijzigen, zodat dit als volgt komt te luiden:

     

    • Artikel 11 Subsidiabele kosten

      • 1.

        Kosten die in aanmerking komen voor subsidie:

        • a.

          Loonkosten overeenkomstig artikel 16 van de ASV 2023 van de Provincie Limburg en artikel 2 van de Nadere regels subsidiabele kosten in het kader van projectsubsidie 2017 van de Provincie Limburg;

        • b.

          Overige aan derden verschuldigde kosten.

  • D.

    Artikel 12 lid 2 van de Subsidieverordening Investeringsagenda te wijzigen, zodat dit als volgt komt te luiden:

     

    • Artikel 12 Berekeningswijze subsidie

      • 2.

        Indien er bij subsidieverlening sprake is van staatssteun, wordt deze verleend binnen de Europese steunkaders van de Algemene Groepsvrijstellings Verordening (Verordening (EU) nr. 651/2014), de Landbouwvrijstellingsverordening (LVV) (Verordening (EU) Nr. 2022/2472) of de Deminimis Verordening (Verordening (EU) Nr. 1407/2013).

  • E.

    Artikel 15 lid 1 en lid 4 van de Subsidieverordening Investeringsagenda te wijzigen, zodat deze als volgt komen te luiden:

     

    • Artikel 15 Aanvraag tot vaststelling

      • 1.

        Uiterlijk 31 december 2025 moeten de activiteiten van de 1e tot en met de 5e projectenvelop uitgevoerd en afgerond zijn. Uiterlijk 31 december 2027 moeten de activiteiten 6e projectenvelop uitgevoerd en afgerond zijn.

      • 4.

        Bij de aanvraag tot vaststelling voegt de subsidieontvanger per subsidie van meer dan € 125.000 een controleverklaring, opgesteld door een onafhankelijke accountant. De accountant onderzoekt of het activiteitenverslag met het financieel verslag verenigbaar is en onderzoekt tevens de naleving van de aan de subsidie verbonden verplichtingen conform het Controleprotocol Subsidieregeling Investeringsagenda. Ingeval de subsidieontvanger een van de gemeenten is, kan bij subsidies van meer dan € 125.000,- worden volstaan met de (financiële) verantwoordingsinformatie bij de gemeentelijke jaarrekening volgens de Single information & Single audit (SiSa) systematiek (dit dient jaarlijks te gebeuren een en ander conform artikel 17a van de Financiële Verhoudingswet).

  • F.

    Artikel 20 toe te voegen aan de Subsidieverordening Investeringsagenda, zodat dit als volgt komt te luiden:

     

    • Artikel 20 Hardheidsclausule

      • 1.

        Het college kan in individuele gevallen ontheffing verlenen van één of meerdere verplichtingen van deze verordening.

      • 2.

        Het college kan in bijzondere omstandigheden bij individuele gevallen afwijken van een of meerdere bepalingen uit deze verordening.

      • 3.

        In de gevallen waarin deze verordening niet voorziet beslist het college.

II Inwerkingtreding

Dit besluit treedt in werking met ingang van de dag na bekendmaking.

Bergen (L), 22 april 2025

I.C. van 't Hof

Griffier

M.H.D. Rauner

Voorzitter

Naar boven