Tweede wijziging Subsidieregeling Woningisolatie Diemen

Voorgesteld besluit:

  • 1.

    Vaststellen van de wijzigingen in de subsidieregeling wat betreft het verhogen van het subsidieplafond.

  • 2.

    Vaststellen van de wijzigingen in de subsidieregeling wat betreft het toevoegen van de ‘declaratieroute’.

Maart 2025 - Wijzigingen subsidieregeling woningisolatie gemeente Diemen

 

Artikel 1 – Definities

 

Oude tekst

Nieuwe tekst

Lid 1.f) toegevoegd

1.f) declaratieformulier: een formulier waarmee bewoners de kosten van getroffen isolatiemaatregelen uitgevoerd door een door henzelf gecontracteerd isolatiebedrijf/aannemer/installateur kunnen declareren en zo aanspraak kunnen maken op de Subsidieregeling Woningisolatie Diemen conform de voorwaarden voor maatregelen binnen de SPUK lokale aanpak;

Nummering van de daarop volgende definities aangepast

 

Artikel 4 – Maatregelen en kosten die voor subsidie in aanmerking komen (subsidiabele activiteiten)

 

Oude tekst

Nieuwe tekst

4.2. het installeren van een energiezuinig ventilatiesysteem

het installeren van een energiezuinig ventilatiesysteem (in combinatie met isolatie).

 

Artikel 8 – Subsidieplafond

 

Oude tekst

Nieuwe tekst

8.1. Het maximaal beschikbare budget (subsidieplafond) van deze regeling bedraagt € 200.000 voor tranche 1.

8.1. Het maximaal beschikbare budget (subsidieplafond) van deze regeling bedraagt in totaal € 670.000 (€ 200.000 vanuit tranche 1 en € 470.000 vanuit tranche 2).

8.2. Het subsidieplafond voor de 1e tranche is definitief vastgesteld. De plafonds voor een eventuele 2e en 3e tranche kunnen worden vastgesteld zodra de gemeente Diemen gelden voor eventuele volgende tranches voor de SpUk lokale aanpak isolatie vanuit het Rijk krijgt toegekend.

8.2. Het subsidieplafond voor de 1e en 2e tranche is definitief vastgesteld. Het plafond voor een eventuele 3e tranche kan worden vastgesteld zodra de gemeente Diemen gelden voor een eventuele volgende tranche voor de SpUk lokale aanpak isolatie vanuit het Rijk krijgt toegekend.

 

Artikel 9 – Aanvraag subsidie woningisolatie – “Ik wil subsidie voor isolatie aanvragen”

 

Oude tekst

Nieuwe tekst

9.1. Het college kan een eenmalige subsidie verlenen voor het treffen van de zoals in

artikel 4.1 beschreven gebouw gebonden isolatiemaatregelen. Een subsidieaanvraag,

-verlening en -uitkering kunnen via de volgende routes verlopen:

  • a.

    Subsidieverstrekking (VvE’s)

  • b.

    Advies aan huis (grondgebonden woningen, met en zonder energietoeslag)

9.1. Het college kan een eenmalige subsidie verlenen voor het treffen van de zoals in

artikel 4.1 beschreven gebouw gebonden isolatiemaatregelen. Een subsidieaanvraag,

-verlening en -uitkering kunnen via de volgende routes verlopen:

  • a.

    Subsidieverstrekking (VvE’s)

  • b.

    Advies aan huis (grondgebonden woningen, met en zonder energietoeslag)

  • c.

    Declaratieformulier (grondgebonden woningen, met en zonder energietoeslag)

9.3.b. Bij advies aan huis wordt de subsidie door de eigenaar van de grondgebonden woning zelf aangevraagd.

9.3.b. Bij de routes ‘advies aan huis’ en ‘declaratieformulier’ wordt de subsidie door de eigenaar van de grondgebonden woning zelf aangevraagd.

9.4. Per aanvraagroute zoals beschreven in artikel 9.1 dienen de volgende gegevens aangeleverd te worden bij de uitvoerende organisatie:

 

lid 9.4.c. toegevoegd

9.4.c. Voor het aanvragen van subsidie middels de declaratieroute aangeduid in artikel 9 lid 1c leveren eigenaar-bewoners na uitvoering van de isolatiemaatregel, ten minste de volgende gegevens aan:

 

  • i.

    Naam

  • ii.

    Adresgegevens

  • iii.

    Gegevens over de woning

  • iv.

    Contactgegevens

  • v.

    Foto’s van de te isoleren bouwdelen van de woning voor en ná uitvoering van de isolatiemaatregel(en)

  • vi.

    Betaalbewijs

  • vii.

    Facturen voor de uitgevoerde subsidiabele activiteiten, waarop het deel van de kosten die subsidiabel zijn voldoende duidelijk uitgesplitst en aangemerkt zijn, inclusief datum van uitvoering.

9.6.a. Aanvragen voor Subsidieverstrekking (VvE’s) binnen tranche 1 kunnen vanaf inwerkingtreding van deze subsidieregeling worden ingediend. Er dient bij de aanvraag rekening gehouden te worden dat de werkzaamheden voor 22 november 2026 uitgevoerd moeten zijn en ook de declaratie moet dan uiterlijk bij de uitvoerende organisatie ingediend zijn.

9.6.a. Aanvragen voor Subsidieverstrekking (VvE’s) binnen tranche 1 en 2 kunnen vanaf inwerkingtreding van deze subsidieregeling worden ingediend. Er dient bij de aanvraag rekening gehouden te worden dat de werkzaamheden voor 22 november 2026 uitgevoerd moeten zijn en ook de declaratie moet dan uiterlijk bij de uitvoerende organisatie ingediend zijn.

9.6.b. Aanvragen voor Advies aan huis (grondgebonden) binnen tranche 1 kunnen vanaf inwerkingtreding van deze subsidieregeling worden ingediend. Aanvragen die na 31 augustus 2026 worden ingediend, worden niet meer in behandeling genomen.

9.6.b. Aanvragen voor Advies aan huis (grondgebonden) binnen tranche 1 en 2 kunnen vanaf inwerkingtreding van deze subsidieregeling worden ingediend. Aanvragen die na 31 augustus 2026 worden ingediend, worden niet meer in behandeling genomen.

Lid 9.6.c. toegevoegd

9.6.c. Aanvragen via de Declaratieroute (grondgebonden) binnen tranche 1 en 2 kunnen vanaf inwerkingtreding van deze subsidieregeling worden ingediend. Aanvragen die na 22 november 2026 worden ingediend, worden niet meer in behandeling genomen.

 

Artikel 10 – Behandeling aanvraag subsidie

 

Oude tekst

Nieuwe tekst

10.1. De uitvoerende organisatie bevestigt schriftelijk de ontvangst van de aanvraag (VvE) of de gemaakte afspraak met de energieadviseur (grondgebonden).

10.1. De uitvoerende organisatie bevestigt schriftelijk de ontvangst van de aanvraag (VvE), de gemaakte afspraak met de energieadviseur (grondgebonden) of ontvangst van de aanvraag via de declaratieroute (grondgebonden).

10.4. Indien een aanvraag van Subsidieverstrekking (VvE’s) niet voldoet aan alle gestelde vereisten, wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld om gebreken aan de aanvraag te herstellen. Indien de gevraagde gegevens en bijlagen voldoende zijn om de aanvraag te beoordelen, wordt de aanvraag alsnog als een volledige aanvraag aangemerkt en als zodanig geregistreerd. De uitvoerende organisatie stelt de aanvrager daarvan zo spoedig mogelijk in kennis. Als datum van registratie geldt de datum waarop de uitvoerende organisatie de volledige aanvraag heeft ontvangen.

 

Indien de aanvraag niet binnen de door het college gestelde termijn als bedoeld in Artikel 9, lid 6a en 6b wordt aangevuld, besluit de uitvoerende organisatie de aanvraag niet verder te behandelen. De aanvrager wordt wel in de gelegenheid gesteld om binnen de gestelde termijn een nieuwe aanvraag in te dienen.

Indien een aanvraag van Subsidieverstrekking (VvE’s) niet voldoet aan alle gestelde vereisten, wordt de aanvrager in de gelegenheid gesteld om gebreken aan de aanvraag te herstellen. Indien de gevraagde gegevens en bijlagen voldoende zijn om de aanvraag te beoordelen, wordt de aanvraag alsnog als een volledige aanvraag aangemerkt en als zodanig geregistreerd. De uitvoerende organisatie stelt de aanvrager daarvan zo spoedig mogelijk in kennis. Als datum van registratie geldt de datum waarop de uitvoerende organisatie de volledige aanvraag heeft ontvangen.

 

Indien de aanvraag niet binnen de door het college gestelde termijn als bedoeld in Artikel 9, lid 6a, 6b en 6c wordt aangevuld, besluit de uitvoerende organisatie de aanvraag niet verder te behandelen. De aanvrager wordt wel in de gelegenheid gesteld om binnen de gestelde termijn een nieuwe aanvraag in te dienen.

 

Artikel 11 – Aanvraag subsidievaststelling – “De isolatie is uitgevoerd en ik wil de kosten laten uitbetalen” (declaratie)

 

Oude tekst

Nieuwe tekst

Lid 11.3. toegevoegd

11.3. Bij de declaratieroute: een aanvraag tot vaststelling van de subsidie wordt schriftelijk ingediend bij de uitvoerende organisatie met behulp van een door hen beschikbaar gesteld declaratieformulier inclusief de daarbij gevraagde bewijsstukken.

Nummering na lid 11.3 aangepast.

Lid 11.5.c. toegevoegd

11.5.c. Aanvragen voor subsidie via de declaratieroute kunnen vanaf inwerkingtreding van deze subsidieregeling worden ingediend. Aanvragen die na 22 november 2026 worden ingediend, worden niet in behandeling genomen. De werkzaamheden moeten voor 22 november 2026 uitgevoerd zijn en de declaratie moet dan uiterlijk bij de uitvoerende organisatie ingediend zijn.

 

Artikel 13 – Aanvullende voorwaarden, verplichtingen en verantwoording

 

Oude tekst

Nieuwe tekst

Lid 13.g. toegevoegd

g. Om voor subsidie in aanmerking te komen moeten de aangebrachte isolatiemaatregelen wat betreft aantal vierkante meters en isolatiewaarden voldoen aan de voorwaarden zoals gesteld in de landelijke SVVE-regeling (VvE’s) en ISDE-regeling (grondgebonden).

Nummering na lid 13.g aangepast.

i. Het is mogelijk dat de voorwaarden voor deze regeling aangepast worden door het College bij het beschikbaar stellen van tranche 2 en/of tranche 3.

j. Het is mogelijk dat de voorwaarden voor deze regeling aangepast worden door het College bij het beschikbaar stellen van tranche 3.

Naar boven