Gemeenteblad van Rotterdam
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Rotterdam | Gemeenteblad 2024, 545391 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Rotterdam | Gemeenteblad 2024, 545391 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Nadere regels maatschappelijke ondersteuning en jeugdhulp Rotterdam 2025
Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Rotterdam,
gelezen het voorstel van de concerndirecteur van het cluster Maatschappelijke Ontwikkeling van 17 december 2024, registratienummer M2411-2680;
gelet op de artikelen 1.3 en 3.5.1, vierde lid, van de Verordening maatschappelijke ondersteuning en jeugdhulp Rotterdam 2025.
Overwegende, dat het wenselijk is nadere regels maatschappelijke ondersteuning en jeugdhulp Rotterdam 2025
vast te stellen met betrekking tot het persoonsgebonden budget, de financiële maatwerkvoorziening, algemeen
gebruikelijke kosten, het vrij besteedbaar bedrag en de blijk van waardering voor mantelzorgers,
In deze regeling en de daarop berustende bepalingen wordt onder verordening verstaan: Verordening maatschappelijke ondersteuning en jeugdhulp Rotterdam 2025.
Artikel 2 Maximale pgb-bedragen resultaatgebieden maatschappelijke ondersteuning en jeugdhulp
De cliënt die een huishoudelijke hulp in dienst heeft voor dienstverlening waarvoor hij niet het tarief voor professionele ondersteuning ontvangt, kan aanspraak maken op een toeslag voor de verschuldigde werkgeverslasten als de cliënt naar het oordeel van het college op minimaal vier dagen per week is aangewezen op deze huishoudelijke hulp waardoor artikel 5, eerste lid, van de Wet op de loonbelasting 1964 niet van toepassing is.
Artikel 3 Bijdrage algemeen gebruikelijke kosten
Een client die verblijft in de crisisopvang voor slachtoffers huiselijk geweld is vanaf de vierde maand een bijdrage voor algemeen gebruikelijke kosten als bedoeld in artikel 5.1.1 van de verordening verschuldigd ter hoogte van € 37,35 per week.
Artikel 4 Vrij besteedbaar bedrag
Het vrij besteedbaar bedrag, bedoeld in artikel 3.3.6, vijfde lid, van de verordening bedraagt € 25,- per kwartaal waarin ondersteuning is geboden.
Artikel 5 Blijk van waardering voor mantelzorgers
Deze nadere regels treden in werking met ingang van 1 januari 2025 en werken ten aanzien van de tarieven voor woningaanpassingen als bedoeld in artikel 2, tweede lid, en genoemd in bijlage 2, terug tot en met 1 januari 2024 en ten aanzien van de tarieven voor hulpmiddelen als bedoeld in artikel 2, tweede lid, en genoemd in bijlage 2, terug tot en met 1 mei 2024.
Dit gemeenteblad ligt ook ter inzage bij het Concern Informatiecentrum Rotterdam (CIC): 010-267 2514 of bir@rotterdam.nl
Bijlage 1 Maximale pgb-bedragen voor dienstverlening maatschappelijke ondersteuning als bedoeld in artikel 2, eerste lid, van de Nadere regels maatschappelijke ondersteuning en jeugdhulp Rotterdam 2025
3. Niet aangeboren hersenletsel
4. Verstandelijk beperkten extramuraal
6. Dak- en thuislozen extramuraal (volwassenen)
7. Dak- en thuislozen extramuraal (jongeren)
9. Dak- en thuislozen extramuraal (mensen na detentie of forensische zorg)
10. Verstandelijk beperkten extramuraal (mensen na detentie of forensische zorg)
11. (O)GGZ extramuraal (mensen na detentie of forensische zorg)
12. Huiselijk geweld extramuraal
13. Verstandelijk beperkten semimuraal (volwassenen)
14. Verstandelijk beperkten semimuraal (jongeren)
15. Verstandelijk beperkten semimuraal (gezinnen)
16. Verstandelijk beperkten semimuraal (mensen na detentie of forensische zorg)
17. Verstandelijk beperkten intramuraal (volwassenen)
18. Verstandelijk beperkten intramuraal (gezinnen)
19. Verstandelijk beperkten intramuraal (mensen na detentie of forensische zorg)
20. (O)GGZ semimuraal (volwassenen)
21. (O)GGZ semimuraal (jongeren)
22. (O)GGZ semimuraal (gezinnen)
23. (O)GGZ semimuraal (mensen na detentie of forensische zorg)
24. (O)GGZ intramuraal (volwassenen)
25. (O)GGZ intramuraal (jongeren)
26. (O)GGZ intramuraal (gezinnen)
27. (O)GGZ intramuraal (mensen na detentie of forensische zorg)
28. Huiselijk geweld semimuraal
Bijlage 2 Maximale pgb-bedragen voor woningaanpassingen en hulpmiddelen als bedoeld in artikel 2, tweede lid, van de Nadere regels maatschappelijke ondersteuning en jeugdhulp Rotterdam 2025
|
Douche/bad/toiletvoorzieningen1 |
||
|
Douche/bad/toiletvoorzieningen verrijdbaar2 |
||
|
Handbewogen rolstoel passief gebruik (met kantelverstelling) |
||
|
Verwijderen stenen dorpel 3 |
|||
|
vlak (horizontaal) straatwerk en nivelleren hoogteverschil tot 25 cm hoogte |
|||
|
nivelleren hoogteverschil bij een hoogteverschil vanaf 25 cm |
|||
|
Vlondervoorzieningen4 |
|||
|
basisprijs box, openen met gasveer, inclusief montage, |
|||
|
basisprijs box, openen elektrisch met |
|||
|
verwijderen en afvoeren douchebak, inclusief benodigd sloopwerk |
|||
|
aanbrengen prefab douchevloer, inclusief afvoer (incl douchecabine/scherm) |
|||
|
meerprijs plaatsing op openbaar terrein; werkzaamheden afhankelijk van situatie. excl. Omgevingsvergunningsaanvraag, aanpassen ondergrond, elektra. |
|||
Bijlage 3 Financiële maatwerkvoorziening voor sociaal en recreatief vervoer als bedoeld in artikel 2, zesde lid
Bijlage 4 maximale pgb-bedragen voor arrangementen jeugdhulp en vervoer naar daghulp als bedoeld in artikel 2, derde lid, van de Nadere regels maatschappelijke ondersteuning en jeugdhulp Rotterdam 2024
|
* Het tarief informele Pgb in deze rij is alleen van toepassing als op basis hiervan a) een tegemoetkoming, b) voor onverplichte ondersteuning, en c) door iemand uit het sociale netwerk |
||||
* Het tarief in deze rij is alleen van toepassing als op basis hiervan a) een tegemoetkoming, b) voor onverplichte ondersteuning, en c) door iemand uit het sociale netwerk wordt betaald.
Bijlage 5 Hoogte van de financiële maatwerkvoorziening voor verhuiskosten als bedoeld in artikel 2, vierde lid, van de Nadere regels maatschappelijke ondersteuning en jeugdhulp Rotterdam 2025
De hoogte van de tegemoetkoming bestaat uit:
Toelichting op de Nadere regels maatschappelijke ondersteuning en jeugdhulp Rotterdam 2025
De Nadere regels bevatten regels over de maatwerkvoorzieningen maatschappelijke ondersteuning, de individuele voorzieningen jeugdhulp, de financiële maatwerkvoorziening en het pgb.
De in de Nadere regels gebruikte begrippen en afkortingen komen overeen met die in de Wet maatschappelijke ondersteuning 2015, de Jeugdwet, of de verordening worden gehanteerd.
Artikel 2 Maximale pgb-bedragen resultaatgebieden maatschappelijke ondersteuning en jeugdhulp
Het pgb wordt gemaximeerd op budgetten die afgeleid zijn van de budgetten die de gemeente voor de betreffende dienstverlening aan de gecontracteerde aanbieders betaalt. In de verordening worden hiervoor de kaders gegeven.
In de bijlagen 1 t/m 5 staat vermeld welke maximum bedragen horen bij de percentages zoals vermeld in de verordening voor respectievelijk maatschappelijke ondersteuning en jeugdhulp.
Ook als de cliënt een pgb voor dienstverlening ontvangt voor een hulp op basis van het informele tarief, kan hij werkgeverslasten verschuldigd zijn. Dit is het geval als de hulp vier dagen of meer per week bij de cliënt werkzaam is. In dat geval kan de cliënt een toeslag aanvragen voor betaling van deze werkgeverslasten als het noodzakelijk is dat de cliënt steeds dezelfde hulp ontvangt.
Artikel 3 Bijdrage algemeen gebruikelijke kosten
Conform het in de verordening bepaalde brengt de aanbieder de verschuldigdheid en hoogte van deze bijdrage voor algemeen gebruikelijke kosten vooraf duidelijk bij de cliënt onder de aandacht. Een cliënt in de crisisopvang voor slachtoffers huiselijk geweld is in de verordening uitgezonderd van het betalen van de wettelijke eigen bijdrage Wmo 2015.
Artikel 4 Vrij besteedbaar bedrag
Een pgb-houder die met zijn pgb dienstverlening inkoopt, komt vaak voor kleine kosten te staan die niet in het pgb-plan voorkomen. Hiervoor kan de pgb-houder een vrij besteedbaar bedrag gebruiken. De hoogte van dit bedrag is in deze regeling bepaald op € 25,- kwartaal.
Artikel 5 Blijk van waardering voor mantelzorgers
De gemeenteraad moet bij verordening regelen op welke wijze zij jaarlijks zorg wil dragen voor een blijk van waardering voor mantelzorgers. In artikel 3.5.1 van de verordening is geregeld dat de gemeenteraad dit op twee manieren wil vormgeven, namelijk door middel van een jaarlijkse dag voor de mantelzorger en een jaarlijkse attentie.
De attentie is in dit artikel verder uitgewerkt en bestaat uit een Rotterdampas met daarop een OV-tegoed van € 40,-. De mantelzorger moet een mantelzorgverklaring aanvragen bij de gemeente, waarmee hij vervolgens de Rotterdampas kan verkrijgen.
De mantelzorgverklaring kan in persoon of digitaal worden aangevraagd. In het derde lid is geregeld dat een mantelzorger recht heeft op één attentie per jaar, ongeacht de hoeveelheid personen waarvoor hij mantelzorger is. Er worden per kalenderjaar maximaal 8000 attenties beschikbaar gesteld op basis van de mantelzorgverklaring en daarbij geldt dat deze op volgorde van binnenkomst van de verzoeken om een verklaring ter beschikking worden gesteld.
Het vijfde lid is een uitwerking van de bevoegdheid, zoals opgenomen in artikel 3.5.1, derde lid, van de verordening. Hierin staat dat het college bevoegd is om een persoon voor één of meerdere jaren uit te sluiten van het recht op een attentie, als deze onrechtmatig is verstrekt.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2024-545391.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.