Gemeenteblad van Delft
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Delft | Gemeenteblad 2024, 543406 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Delft | Gemeenteblad 2024, 543406 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Eerste wijziging Verordening onroerendezaakbelastingen Delft 2025
Toelichting bij het raadsbesluit tot Eerste wijziging van de Verordening onroerendezaakbelastingen Delft 2025
De tarieven voor de onroerendezaakbelastingen (OZB) worden ieder jaar aangepast voor de waardeontwikkeling van woningen en niet-woningen. Dit wijzigingsbesluit bevat die aanpassing. Het gaat om een aanpassing van de tarieven die de raad op 7 november 2024 heeft vastgesteld.
De OZB heeft drie deelbelastingen met elk een apart tarief:
Bij het bepalen van de tarieven is de geraamde totale OZB-opbrengst (EW+ENW+GNW) in de begroting het uitgangspunt. Vervolgens wordt gekeken naar de prognose van de totale WOZ-waarden per deelbelasting, zoals afgegeven door de Regionale Belasting Groep. Door de geraamde opbrengst te delen door de verwachte WOZ-waarden, wordt het tarief berekend. Bij stijgende totale WOZ-waarden worden de tarieven verlaagd, bij dalende WOZ-waarden worden ze verhoogd om de geraamde opbrengst te kunnen realiseren. De WOZ-waarderingen zijn gebaseerd op de marktontwikkelingen. De WOZ-waarderingen worden gedaan tijdens het hele jaar vóór het jaar waarop het tarief betrekking heeft. Het is daarom noodzakelijk gebruik te maken van prognoses, een juli-prognose voor de begroting en een definitieve prognose van half oktober voor de 1e wijziging. Doordat dan een groter deel van de WOZ-waarderingen werkelijk gedaan is sluiten de nieuwe tarieven daarmee beter aan bij de verwachte totale WOZ-waarde voor de aanslagen.
De definitieve prognose van de waardeontwikkeling van de totale waarden van alle onroerende zaken (het bestaand areaal) in Delft waarover onroerendezaakbelasting kan worden geheven in 2025 is als volgt:
De waarde van het nieuw ontstaan areaal is:
Over de areaaluitbreiding wordt in 2025 voor het eerst belasting geheven naar de tarieven die zijn berekend over het bestaand areaal.
Voor de tarieven 2025 adviseert de RBG rekening te houden de volgende correctiefactoren:
In vergelijking met de prognose die is gebruikt bij de programmabegroting 2025 is de prognose voor de waardeontwikkeling bij woningen ongewijzigd van en die bij niet-woningen is aangepast van 0,8% naar 1,5%.
De tabel van de tariefontwikkeling over laatste vijf jaar is nu als volgt:
De mutatie van 9,32% bij de niet-woningen heeft betrekking op de eigenarenbelasting. Bij de gebruikersbelasting is de mutatie 14,14%. De oorzaak hiervan is dat de totale beginwaarden van de vorige peildatum feitelijk lager zijn vastgesteld. Dit betekent een bijstelling van een eerdere, te optimistische prognose over de waardeontwikkeling in 2024.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2024-543406.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.