Gemeenteblad van Assen
Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
---|---|---|---|
Assen | Gemeenteblad 2024, 526774 | ander besluit van algemene strekking |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
---|---|---|---|
Assen | Gemeenteblad 2024, 526774 | ander besluit van algemene strekking |
Uitlicht- en vlaggenprotocol stadhuis gemeente Assen
1. Protocol uitlichten Stadhuis
Uitgangspunt is om het uitlichten van het stadhuis exclusief te houden en het aantal momenten waarop het Stadhuis wordt uitgelicht beperkt te houden. Vooral omdat er geen vaste installatie is waarvan gebruik kan worden gemaakt. Er wordt hierbij een onderscheid gemaakt tussen niet-acute situaties (jaarlijks terugkerend, voorzienbaar) en acute situaties (onvoorzien, onverwacht, actueel). Voor niet-acute situaties kan het reguliere besluitvormingsproces worden gevolgd. De desbetreffende dienst bereidt een collegevoorstel voor, dat op de reguliere wijze wordt ingebracht. Representatie en protocol heeft hierbij een adviserende en in een aantal gevallen uitvoerende rol.
Bij acute situaties ligt dat anders. Bij acute situaties kan het reguliere besluitvormingsproces niet gevolgd worden. Het bij onverwachte acute situaties uitlichten van het stadhuis vindt plaats bij gebeurtenissen die op internationaal, nationaal of lokaal niveau leiden tot ontwrichting en grote verontwaardiging.
Een verzoek/idee voor het uitlichten kan vanuit het bestuur, organisatie of gemeenschap komen. Uitlichten van het stadhuis gebeurt altijd ná een akkoord van het college. Representatie en protocol heeft hierbij een adviserende rol. In acute gevallen kan dit via een schriftelijke ronde gebeuren. De gemeenteraad zal vervolgens worden geïnformeerd. Team Facilitair zorgt voor de feitelijke uitlichting, in overleg met Representatie en protocol.
In de week van de Pleegzorg en tijdens de 16 dagen dat Orange the World actie voert wordt het Stadhuis aangelicht tussen 19:00-23:00 uur. Hiervoor huurt de gemeente een lichtinstallatie, de kosten hiervan zijn ongeveer €1500. Jaarlijks terugkerende uitlichtingen worden betaald vanuit de dienst (vaak onderdeel beleidsprogramma). Het uitlichten van het Stadhuis bij onverwachte acute situaties komt ten laste van het algemene representatiebudget bij Representatie en protocol.
* Als een van deze data op een zondag of een algemeen erkende christelijke feestdag valt, dan wordt gevlagd op de dag erna. Op 4 en 5 mei wordt altijd gevlagd, ongeacht de dag.
Er kunnen zich uitzonderlijke situaties voordoen waarbij vanuit de Rijksoverheid uit naam van de Minister-President een vlaginstructie geeft. Bijvoorbeeld bij een ramp, waarbij de overheid wordt gevraagd de Nederlandse vlag halfstok te hangen. De medewerker Representatie en protocol geeft hiervoor de opdracht aan team Facilitair.
2.3 Themavlaggen en overige gelegenheden
* Als een van deze data op een zondag of een algemeen erkende christelijke feestdag valt, dan wordt gevlagd op de dag erna. Op 4 en 5 mei wordt altijd gevlagd, ongeacht de dag.
Tijdens officiële inkomende (staats)bezoeken van staatshoofden wordt de desbetreffende buitenlandse vlag gehesen. De betreffende vlaggen (2x3 meter) moeten hiervoor beschikbaar zijn of gehuurd worden. De medewerker Representatie en protocol vraagt dit uiterlijk 14 dagen van tevoren aan bij team Facilitair.
Als daar reden voor is en de gemeente wil steun betuigen aan een land of organisatie, kan de betreffende vlag van dat land of organisatie worden gehesen. Het college beslist hierover. Dit besluit wordt pas genomen na toestemming van het desbetreffende land of bij een aanwijzing van het ministerie (vlaginstructie). De medewerker Representatie en protocol geeft dit door aan team Facilitair.
2.5 Vlagverzoeken uit de samenleving
Bij meerdere verzoeken voor dezelfde periode kan maar één vlagverzoek worden gehonoreerd. Hierbij worden de verzoeken behandeld op volgorde van binnenkomst. Een tweede, derde of daaropvolgende vlagverzoeken voor dezelfde periode, worden niet gehonoreerd. In overleg met de aanvragers wordt gekeken naar een andere dag of periode.
Een aantal keer per jaar komt er een (intern en/of extern) verzoek om het stadhuis uit te lichten of een vlag op te hangen.
Orange the World (november) is een vast moment waarop dit gebeurd, maar het kan ook zijn dat een onverwachte acute situatie vraagt om een steunbetuiging op deze wijze zoals bijvoorbeeld bij de oorlog in Oekraïne. Door het uitlichten van het stadhuis betuigt het gemeentebestuur haar medeleven en solidariteit. Het uitlichten van het stadhuis gebeurt door een externe partij met een lichtinstallatie die gehuurd wordt. Het is wenselijk om een protocol vast te leggen aan de hand waarvan kan worden bepaald voor welke gebeurtenissen het Stadhuis kan worden uitgelicht, wie daartoe besluit en wie het uitvoert.
Nederland kent geen wettelijke regels voor het gebruik van de vlag. Een burger, bedrijf of organisatie mag op alle dagen van het jaar de vlag uithangen.
Voor het uitsteken van de Nederlandse vlag vanaf rijksgebouwen en lokale overheidsgebouwen geldt een algemene vlaginstructie, die door de minister-president wordt uitgevaardigd. Burgers, bedrijven en organisaties kunnen de instructie volgen als richtlijn. Assen volgt deze instructie ook.
Zowel vlaggen als uitlichten zijn een methode om aandacht voor een bepaalde gelegenheid te vragen of uiting aan te geven. Vlaggen is het gehele jaar mogelijk, het uitlichten heeft in de herfst en de winterperiode het meest effect. Bij verzoeken tot uitlichten en vlaggen heeft Representatie en protocol een adviserende rol.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2024-526774.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.