Wijziging Subsidieregeling Kunst en Cultuur gemeente Leudal 2024

 

Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Leudal

Overwegende dat:

  • -

    De gemeente Leudal een klimaat schept dat kunst en cultuur in de gemeente ondersteunt en stimuleert. Een goede balans tussen het behouden van tradities en het vernieuwen van de kunst- en cultuursector vinden we belangrijk. Ook willen we voor inwoners optimale deelnamemogelijkheden aan kunst en cultuur bieden, in het bijzonder voor jeugd en jongeren. We streven daarbij naar meer zichtbaarheid van hetgeen er al gebeurt, en naar meer verbindingen, ontmoetingen en samenwerkingsverbanden binnen en buiten de kunst- en cultuursector.

  • -

    De gemeente Leudal activiteiten stimuleert, die door verenigingen worden georganiseerd en voor publiek toegankelijk zijn. Deze activiteiten verrijken de gemeenschap door bij te dragen aan saamhorigheid, levendigheid en leefbaarheid in de kernen.

  • -

    De gemeente Leudal kinderen en jongeren steunt in het ontplooien van creatieve talenten. We hechten waarde aan het ontdekken en ontwikkelen van eigen talenten en vaardigheden en daarom stimuleren we deelname van kinderen aan verschillende vormen van cultuurbeoefening en kunstzinnige vorming.

  • -

    De gemeente Leudal innovatie en ontwikkeling op het culturele en kunstzinnige vlak bevordert. Ruimte wordt geboden aan nieuw talent, jonge kunstenaars en nieuwe vormen van kunst. De diversiteit van het aanbod spreekt de diversiteit van onze inwoners en bezoekers aan.

Gelet op:

  • -

    Titel 4.2 van de Algemene wet bestuursrecht;

  • -

    De Algemene subsidieverordening gemeente Leudal 2016 (hierna te noemen Asv);

  • -

    Kunst- en Cultuurbeleid 2022-2025.

Besluit

De Subsidieregeling Kunst en Cultuur gemeente Leudal 2024 als volgt te wijzigen:

 

Artikel I  

Artikel 1.4 lid 1 komt te luiden:

“Een harmonie, fanfare of schutterij heeft minimaal 20 actieve (jeugd)leden, woonachtig in de gemeente Leudal.”

 

Artikel II  

Artikel 1.5 lid 1 sub b komt te luiden:

“Een subsidiebedrag van € 50,- per jeugdlid woonachtig in de gemeente Leudal.”

 

Artikel III  

Artikel 1.5 lid 2 komt te luiden:

“Bij tamboerkorpsen, zangverenigingen, toneelverenigingen en heemkundeverenigingen worden de volgende subsidiebedragen per kalenderjaar verstrekt:

  • a.

    Op basis van het jaarprogramma:

    Activiteit georganiseerd door de vereniging zelf

    € 250,- per reguliere culturele activiteit

    Actieve deelname aan een activiteit, die niet wordt georganiseerd door de vereniging zelf

    € 125,- per reguliere culturele activiteit

  • b.

    Een subsidiebedrag van € 50,- per jeugdlid woonachtig in de gemeente Leudal.”

 

Artikel IV  

Aan artikel 1.5 wordt een vierde lid toegevoegd, luidende:

“4. Carnavalsverenigingen kunnen per jaar voor maximaal 1 activiteit rondom volwassenencarnaval subsidie ontvangen vanuit de subsidieregeling Evenementen gemeente Leudal 2024”

 

Artikel V  

De tekst in artikel 2.4 onder 1 komt te luiden:

“Tijdens een cursusjaar worden per leerling minimaal 36 lessen van minimaal 20 minuten aangeboden. Een uitzondering hierop is voor de cursussen voor leerlingen van onder de 7 jaar.”

 

Artikel VI  

De titel van Hoofdstuk 4 wordt gewijzigd in: “Kunst en cultuur participatie”.

 

Artikel VII  

Deze wijziging treedt in werking op de dag na bekendmaking.

 

Aldus besloten in de vergadering van burgemeester en wethouders van 3 december 2024.

BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN LEUDAL,

De gemeentesecretaris, De burgemeester,

mr. drs. J.J.Th.L. Geraedts D.H. Schmalschläger

Naar boven