Gemeenteblad van Raalte
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Raalte | Gemeenteblad 2024, 512012 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Raalte | Gemeenteblad 2024, 512012 | algemeen verbindend voorschrift (verordening) |
Subsidieregeling Klimaatadaptieve maatregelen gemeente Raalte 2025
Hoofdstuk 1 Algemene bepalingen
Artikel 1.1 Begripsomschrijving
In deze regeling wordt verstaan onder:
Artikel 1.2 Doel van de regeling
Het doel van de regeling is om inwoners, bedrijven, scholen, stichtingen en verenigingen, die gevestigd zijn in de gemeente Raalte, te stimuleren om zelf klimaatadaptatie- en biodiversiteitsversterkende maatregelen te treffen op/bij een pand. Het gaat om lokale maatregelen op privaat en openbaar terrein waarmee effecten van de klimaatverandering (wateroverlast, droogte en hitte) worden beperkt en de biodiversiteit wordt versterkt. De maatregelen leiden tot een afname van de risico’s op (economische) schade of ongemak en de versterking van de biodiversiteit.
Artikel 1.3 Subsidiabele activiteiten
Het college verstrekt subsidie aan een aanvrager voor de volgende categorieën voorzieningen (a t/m j):
Artikel 1.5 Subsidieplafond en verdeelregels
Het subsidieplafond voor het jaar 2025 bedraagt € 100.000. Daarvan is € 40.000 alleen bestemd voor de maatregelen zoals genoemd in Hoofdstuk 3 t/m 11. € 20.000 mag besteed worden aan de maatregelen zoals genoemd in Hoofdstuk 2 t/m 11. € 40.000 is alleen bestemd voor de maatregel zoals genoemd in Hoofdstuk 12.
Aanvragen worden behandeld op volgorde van binnenkomst tot het vastgestelde subsidieplafond is bereikt. Wanneer de aanvrager krachtens artikel 4:5 van de Awb de gelegenheid heeft gehad de aanvraag aan te vullen, geldt als datum van binnenkomst van de aanvraag de datum waarop de aanvraag volledig is (artikel 4:25 Awb).
Naast de verplichtingen uit de Asv kan het college kan aan de aanvrager een subsidie verlenen onder de volgende verplichtingen:
Artikel 1.8 Subsidiabele kosten
Tot de subsidiabele kosten worden gerekend de eenmalige investeringskosten direct verbonden aan de uitvoering, waaronder in ieder geval de materiaalkosten en omzetbelasting (BTW) zijn inbegrepen. Niet tot de subsidiabele kosten worden gerekend in ieder geval:
Hoofdstuk 5 Afkoppelen zonder voorziening voor berging/ infiltratie
Hoofdstuk 6 Voorziening voor berging/infiltratie voor afgekoppeld hemelwater
Artikel 6.1 Specifieke criteria
Om in aanmerking te kunnen komen voor subsidie als bedoeld in artikel 1.3, onderdeel e van deze regeling, gelden in aanvulling op artikel 1.6 en artikel 1.7 van deze regeling de volgende specifieke criteria:
Hoofdstuk 7 Voorziening van regenwateropslag (regenton, -schutting of – zuil)
Hoofdstuk 9 Installatie voor gebruik van hemelwater
Artikel 9.1 Specifieke criteria
Om in aanmerking te kunnen komen voor subsidie als bedoeld in artikel 1.3, onderdeel h van deze regeling, gelden in aanvulling op artikel 1.6 en artikel 1.7 van deze regeling de volgende criteria:
de installatie (hemelwaterbuffer: filters/pomp/waterverdeling) moet zodanig zijn uitgevoerd dat deze alleen wordt ingezet voor het doel watervoeding van toilet, wasmachine, het leveren van was- en proceswater en vergelijkbare toepassingen in de woning/bedrijf of als tuindruppelinstallatie, waarbij geldt dat de voorziening voldoende bereikbaar is voor onderhoud en inspectie. In verband met gezondheidsrisico’s mag het gebufferd hemelwater alleen ingezet worden voor bovengenoemde doelen, maar niet worden versproeid of verneveld en mag het niet voor consumptiedoeleinden worden gebruikt;
Hoofdstuk 12 Klimaatadaptief inrichten van schoolpleinen
Artikel 12.1 Specifieke criteria
Om in aanmerking te kunnen komen voor subsidie als bedoeld in artikel 1.3 van deze regeling, voor het inrichten, of het beheren van, een klimaatadaptief schoolplein, gelden in aanvulling op artikel 1.6 en artikel 1.7 van deze regeling de volgende specifieke criteria:
Hoofdstuk 13 Collectieve aanvraag
Artikel 13.1 Specifieke criteria
Om in aanmerking te kunnen komen voor subsidie als bedoeld in artikel 1.3 van deze regeling, die als collectief aangevraagd kan worden, gelden in aanvulling op artikel 1.6 en artikel 1.7 van deze regeling de volgende criteria:
Artikel 13.2 Subsidiabele kosten
De aanvraag heeft betrekking op een subsidiabele activiteit als bedoeld in artikel 1.3 van deze regeling.
Hoofdstuk 14 Weigerings- intrekkings- en terugvorderingsgronden algemeen
De subsidie wordt in ieder geval geweigerd indien:
er voor dezelfde subsidiabele activiteit voor het gehele aangevraagde bedrag vanuit een andere regeling of voorziening (ook van andere overheid instellingen) al een subsidie of budget in welke vorm dan ook aan de aanvrager beschikbaar is gesteld en toekenning van de aanvraag tot een dubbeling zou leiden. Er kan voor eenzelfde activiteit geen dubbele subsidie worden aangevraagd.
Aldus vastgesteld te Raalte op 3-12-2024,
Burgemeester en wethouders van Raalte
de secretaris,
Monique van Esterik
De burgemeester,
Rob Zuidema
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2024-512012.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.