1e wijziging Legesverordening gemeente Epe 2024

DE RAAD DER GEMEENTE EPE

 

gelezen het voorstel van burgemeester en wethouders van 1 oktober 2024, zaaknummer 1030445;

gelet op artikel 156, eerste en tweede lid, aanhef en onderdeel h en 229, eerste lid, aanhef en onderdeel b, van de Gemeentewet en de artikelen 2, tweede lid en 7 van de Paspoortwet en artikel 13.1a van de Omgevingswet;

 

BESLUIT

 

Vast de stellen de volgende verordening:

Verordening tot wijziging van de Verordening op de heffing en invordering van leges gemeente Epe 2024 (Legesverordening gemeente Epe 2024, 1e wijziging)

Artikel I Wijzigingen

  • 1.

    In artikel 3 wordt 'degene' vervangen door 'de persoon'.

  • 2.

    In artikel 4 wordt, onder vervanging van de punt (.) aan het einde van onderdeel b. in een puntkomma (;) een nieuw onderdeel toegevoegd, luidende:

    • c.

      aanvragen voor een omgevingsvergunning voor een bouwactiviteit, of omgevingsplanactiviteit als bedoeld in artikel 2.5 of 2.6 van de tarieventabel voor:

      • 1.

        het plaatsen van zonnepanelen voor particulier gebruik in een grondopstelling die geen deel uitmaken van een collectief zonnepark;

      • 2.

        het plaatsen van zonnepanelen voor particulier gebruik op het dak, aan de gevel of in een grondopstelling bij een gemeentelijk- of rijksmonument en beschermd dorpsgezicht die geen deel uitmaken van een collectief zonnepark.

  • 3.

    In artikel 10, eerste en tweede lid, wordt 'indien' vervangen door 'als'.

Artikel II Inwerkingtreding

Deze verordening treedt in werking op 1 januari 2025.

 

Epe, 14 november 2024

De raad voornoemd,

de voorzitter,

dhr. dr. T.C.M. Horn

de griffier,

mw. mr. E.G. Grisel

Toelichting op de 1e wijziging Legesverordening gemeente Epe 2024  

De wijzigingen in lid 1 en 3 betreffen redactionele aanpassingen in het kader van verdere harmonisatie binnen Tribuut-verband. Hiermee is geen inhoudelijke wijziging beoogd. De wijziging in het tweede lid hangt samen met het vervallen van artikel 2.53a in de tarieventabel. Dit was een ingewikkelde vrijstellingsbepaling die bedoeld was als stimuleringsmaatregel voor het investeren in duurzame oplossingen. Van die stimuleringsmaatregel is maar beperkt gebruik gemaakt. Met deze wijziging wordt de maatregel omgezet in een vrijstelling en is daarmee eenvoudiger uitvoerbaar. De vrijstelling is nadrukkelijk bestemd voor particulier gebruik, dus niet voor bedrijfsmatige activiteiten en evenmin voor collectieve zonneparken, ook niet als die zonneparken in collectief particulier bezit zijn. Voor dergelijke grootschalige initiatieven bestaan andere ondersteuningsmaatregelen. Vrijstelling van de leges is daarmee niet nodig om deze initiatieven te ondersteunen.

Naar boven