Overwegingen ten aanzien van het besluit
Gelet op
- Artikel 18 eerste lid, onder d van de Wegenverkeerswet 1994 (hierna: WVW1994) zijn burgemeester en wethouders bevoegd tot het nemen van verkeersbesluiten in de gemeente Westland.
- Artikel 15, eerste lid, van de WVW1994 moet een verkeersbesluit worden genomen voor de plaatsing of verwijdering van de in artikel 12 van het Besluit administratieve bepalingen inzake wegverkeer (hierna: BABW) genoemde verkeerstekens, alsmede voor onderborden voor zover daardoor een gebod of verbod ontstaat of dit wordt gewijzigd.
- Artikel 15, tweede lid, van de WVW1994 moet een verkeersbesluit worden genomen voor maatregelen op of aan de weg tot wijziging van de inrichting van de weg of het aanbrengen of verwijderen van voorzieningen ter regeling van het verkeer, indien de maatregelen leiden tot een beperking of uitbreiding van het aantal categorieën weggebruikers dat van een weg of weggedeelte gebruik kan maken.
Grondslag
Overeenkomstig artikel 2, lid 1, sub a t/m d, van de WVW1994 en artikel 21 van het BABW op de bovengenoemde weg maatregelen dienen te worden genomen met als doel:
het verzekeren van de veiligheid op de weg;
het beschermen van weggebruikers en passagiers;
het in stand houden van de weg en het waarborgen van de bruikbaarheid daarvan;
het zoveel mogelijk waarborgen van de vrijheid van het verkeer.
Op basis van bovenstaande overweging en met inachtneming van:
uitvoeringsvoorschriften BABW inzake verkeerstekens;
de Algemene wet bestuursrecht;
de duurzaamheidsagenda 2012-2020 ‘Waardevol Westland’;
het mandaatbesluit van de gemeente Westland is ondergetekende bevoegd dit besluit te nemen. (Mandatenregeling 2018)
Overwegende dat
- er te hard wordt gereden op de kruising van de Kasteelweg met de Hoge Noordweg, Noord-Lierweg, Kanaalweg;
- het zicht onvoldoende is vanwege het hoogteverschil;
- er aan beide zijde van de brug drempels worden aangebracht op de Kasteelweg;
- hiermee een lagere snelheid wordt afgedwongen;
- dit ook wordt bekrachtigt door het aanbrengen van borden 50km/pu;
- deze maatregel de leefbaarheid en verkeersveiligheid ten goede komt;