Gelet op artikel 15, lid 1 en 2 Wegenverkeerswet 1994 en artikel 12 Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer is namens het college van Burgemeester en wethouders van de gemeente Gooise Meren een verkeersbesluit genomen.
- 2.
Aanleiding verkeersbesluit
In de Meerstraat, Burgemeester Jur. Visserlaan, Van Limburg Stirumlaan, Evert de Bruijnstraat en Keverdijk te Naarden wordt een schoolzone met adviessnelheid ingesteld om de verkeersveiligheid rondom de basisschool Tweemaster te verbeteren. De maatregel maakt onderdeel uit van eerder vastgesteld beleid. Voor het instellen van een adviessnelheid is het nemen van een verkeersbesluit noodzakelijk.
- 3.
Doelstelling verkeersbesluit
Dit verkeersbesluit dient het volgende doel zoals omschreven in artikel 2, eerste lid van de Wegenverkeerswet:
Het beschermen van weggebruikers en passagiers.
- 4.1.
Met het oog op de verkeersveiligheid is het gewenst om adviessnelheden van 15 km/u en 30 km/u in te stellen.
Rondom de school wordt een schoolzone ingesteld. De schoolzone ligt in de Meerstraat, Burgemeester Jur. Visserlaan, Van Limburg Stirumlaan, Evert de Bruijnstraat en Keverdijk.
Voor de Meerstraat en Burgemeester Jur. Visserlaan geldt een snelheidslimiet van 50 km/u. Ter hoogte van de rotonde met de Keverdijk en Van Limburg Stirumlaan, en ter hoogte van de verkeerslichten op de Meerstraat, wordt tijdens het halen en brengen van de kinderen veel overgestoken door fietsers en voetgangers. Daarom wordt hier ter verbetering van de verkeersveiligheid een adviessnelheid van 30 km/u ingesteld.
Voor de Van Limburg Stirumlaan, Keverdijk en Evert de Bruijnstraat geldt een snelheidslimiet van 30 km/u. Rondom de school is de concentratie van verkeersbewegingen tijdens het halen en brengen van de kinderen het hoogst. Daarom wordt hier ter verbetering van de verkeersveiligheid een adviessnelheid van 15 km/u ingesteld op de Van Limburg Stirumlaan en 30 km/u op de Keverdijk en Evert de Bruijnstraat.
Het instellen van adviessnelheden leidt naast lagere snelheden ook tot een betere herkenbaarheid van de schoolzone in combinatie met het plaatsen van bord J21 en het realiseren van zonemarkering.
Het instellen van adviessnelheden leidt niet tot het schaden van belangen van belanghebbenden.
Op grond van artikel 24 BABW is advies gevraagd aan de politie. De politie heeft positief op het verkeersbesluit geadviseerd.
Dit verkeersbesluit wordt gepubliceerd in het Gemeenteblad. De direct omwonenden worden daarnaast per brief geïnformeerd dat dit verkeersbesluit is genomen en gepubliceerd, en dat er een mogelijkheid is om bezwaar te maken conform de Algemene wet bestuursrecht.
Bij dit verkeersbesluit is een tekening gevoegd waarop de genoemde verkeersmaatregelen staan
weergegeven.