Gemeenteblad van Eindhoven
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Eindhoven | Gemeenteblad 2024, 245420 | verkeersbesluit of -mededeling |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Eindhoven | Gemeenteblad 2024, 245420 | verkeersbesluit of -mededeling |
Verkeersbesluit tot het instellen van eenrichtingswegen en het opheffen van parkeerverboden in de Hermelijnstraat, Dasstraat en Fluwijnstraat
Het college van burgemeester en wethouders van Eindhoven (hierna: het college) neemt een verkeersbesluit voor de volgende straten:
De basis voor het nemen van dit verkeersbesluit is het bepaalde in:
- de Wegenverkeerswet 1994 (hierna: WVW 1994);
- het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990 (hierna: RVV 1990);
- het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer (hierna: BABW);
- de Algemene wet bestuursrecht (hierna: Awb).
Het gemeentebestuur is bevoegd tot het nemen van dit besluit. De basis hiervoor is artikel 18, lid 1, sub d van de WVW 1994.
De bevoegdheid tot het nemen van verkeersbesluiten als bedoeld in artikel 15 van de WVW 1994 is krachtens het ‘Mandaatregister gemeente Eindhoven’ gemandateerd aan het hoofd van de afdeling Verkeer, Milieu en Duurzaamheid.
Hieronder staan de te onderscheiden verkeersmaatregelen met een verwijzing naar de wettelijke grondslagen opgenomen. Tevens zijn daaronder de concreet te nemen verkeersmaatregelen voor dit besluit benoemd:
De onderstaande belangen zijn de basis voor het verkeersbesluit. Zij staan in artikel 2 van de WVW 1994:
- het verzekeren van de veiligheid op de weg;
- het instandhouden van de weg en het waarborgen van de bruikbaarheid daarvan;
- het voorkomen of beperken van door het verkeer veroorzaakte overlast, hinder of schade.
Overeenkomstig artikel 24 van het BABW is overleg gepleegd met de politie Oost-Brabant, district Eindhoven, basisteam De Kempen. De politie is van oordeel dat de voorgenomen maatregelen handhaafbaar zijn.
Samen met o.a. de Robbenstraat zijn de bovengenoemde straten in beheer bij de gemeente Eindhoven. Zij maken deel uit van een 30-km/h zone. De Robbenstraat is in 2023 heringericht. Hieraan voorafgaand heeft een inspraaktraject plaatsgehad.
Eén van de reacties was de vraag of er éénrichtingsverkeer kan worden ingesteld in de zijstraten Hermelijnstraat en Dasstraat. De reden van de vraag is dat deze straten te smal zijn om verkeer in twee richtingen veilig en doelmatig af te wikkelen. Bij eenzijdig langsparkeren resteert een rijbaanbreedte van net geen 4 meter. In combinatie met de hoge parkeerdruk leidt dit regelmatig tot rare en gevaarlijke verkeerssituaties. Vanwege de parkeerdruk is er nauwelijks tot geen uitwijkmogelijkheid. Een rijbaanbreedte van 4 meter is dan ook niet geschikt om elkaar in twee richtingen te kunnen passeren. Om dezelfde genoemde redenen zijn in het verleden ook in de vergelijkbare en naastgelegen Fretstraat en Molstraat eenrichtingswegen (uitgezonderd fietsers) ingesteld. En deels in de Fluwijnstraat. Vanwege de toegankelijkheid hebben Cure en de hulpdiensten ook baat bij een dergelijke aanpassing.
De gemeente ondersteunt de aanvraag, die een algemeen belang dient. De huidige straatbreedte voldoet niet aan de hedendaagse inzichten voor een straat met twee- richtingsverkeer. Een reconstructie is voorlopig niet aan de orde. Bovendien staat het bestemmingsplan geen straatverbreding toe. De constatering is dat ook voor de aangrenzende Fluwijnstraat dezelfde onderbouwing geldt als in de aanleiding genoemd. Daarom kent ook deze straat al deels eenrichtingsverkeer. We hebben getracht om een logische verkeerscirculatie aan te brengen op buurtniveau, inclusief een aanpassing in de Fluwijnstraat. In de onderstaande afbeelding is een uitwerking gemaakt van de nieuwe verkeerscirculatie. De zwarte pijlen zijn de bestaande verplichte rijrichtingen. De rode pijlen zijn de voorgenomen nieuwe verplichte rijrichtingen.
Het wegprofiel biedt ruimte om een uitzondering te kunnen maken voor fietsers.
In dit ontwerp wordt in de Hermelijnstraat en Dasstraat met de rijrichting mee geparkeerd aan de woningzijde. De bereikbaarheid is zowel vanuit de Robbenstraat als de Frankrijkstraat. Je kunt altijd een lusje rijden, dit is ook voor de afvalinzameling een vereiste. Met deze lusstructuur worden de verkeersbewegingen evenwichtig verdeeld over de straten. Met belijning maken we duidelijk aan welke zijde te parkeren.
De voorgestelde maatregelen zijn voorgelegd aan de bewoners van de wijk. Hierop zijn zeven reacties ontvangen. Hieruit blijkt over het algemeen draagvlak voor het instellen van de eenrichtingswegen. Daarnaast zijn voorstellen gedaan tot het treffen van aanvullende inrichtingsmaatregelen ten behoeve van het verlagen van de snelheid (verkeersdrempels), tegengaan van foutparkeren en het verbeteren van het zicht. Tevens is verzocht de handhaving van de bestaande eenrichtingswegen aan te scherpen. Deze aanvullende maatregelen betreffen niet de plaatsing of verwijdering van verkeerstekens waarmee een nieuw gebod of verbod ontstaat. Ook zijn het geen maatregelen tot wijziging van de inrichting van de weg of tot het aanbrengen of verwijderen van voorzieningen ter regeling van het verkeer, die leiden tot een beperking of uitbreiding van het aantal categorieën weggebruikers dat van de weg gebruik kan maken. Om deze reden vallen de voorstellen buiten de reikwijdte van dit verkeersbesluit.
Eén omwonende vindt de uitbreiding van het eenrichtingsverkeer in de Fluwijnstraat geen goed idee. Gesteld wordt dat, wegens drukte in de Robbenstraat, dan de bereikbaarheid van de Fluwijnstraat, het deel tussen de Frankrijkstraat en Hermelijnstraat, verslechtert. Als je vanaf de Kloosterdreef komt, kan dat niet meer via de Molstraat.
Komende vanaf de Kloosterdreef kan ook de Dasstraat benut worden. Vanaf de Molstraat is dit slechts 110 meter verder rijden door de Robbenstraat. De heringerichte Robbenstraat is breder, overzichtelijker en over de hele lengte beter toegankelijk geworden. Ook is over bijna de hele lengte voorzien in parkeren aan twee zijden van de weg. Met deze inrichting verwachten we dat het verkeer in deze straat voortaan vlotter en veiliger wordt afgewikkeld. Aldus mag de bereikbaarheid van het eerste stuk Fluwijnstraat geen grote belemmering meer zijn.
Omwonenden zijn over de verkeersmaatregelen geïnformeerd via een wijkinformatiebrief.
Alle indieners van een inspraakreactie hebben hierbij een antwoord van de gemeente ontvangen.
Met dit verkeersbesluit stelt het college nieuwe verkeersregels vast in de Hermelijnstraat, Dasstraat en de Fluwijnstraat.
Door het instellen van eenrichtingswegen (uitgezonderd fietsers) kan de verkeersafwikkeling in de betreffende straten vlotter en veiliger verlopen. Tevens wordt door het aanbrengen van belijning duidelijker aangegeven aan welke zijde van de wegen men kan parkeren.
Door de verkeersmaatregelen zal de verkeerscirculatie in de straten en de omliggende wegen wijzigen. Naar verwachting zal dit geen grote nadelige gevolgen voor de verkeersafwikkeling teweegbrengen.
Het belang van het verzekeren van de veiligheid op de weg en het belang van het voorkomen of beperken van door het verkeer veroorzaakte overlast of hinder prevaleren boven het belang van weggebruikers en omwonenden bij het in stand houden van tweerichtingsverkeer. Het zoveel mogelijk waarborgen van de vrijheid van het verkeer wordt van ondergeschikt belang geacht.
De verkeersmaatregelen leiden volgens het college niet tot onevenredige hinder of overlast voor betrokkenen (artikel 3:4, lid 2, van de Awb).
De maatregelen worden uitgevoerd door middel van:
De hierboven genoemde verkeersborden zijn conform de modellen van bijlage 1 van het RVV 1990.
De maatregelen zijn weergegeven op tekening VKO-20210052 d.d. 8 februari 2024, gewijzigd d.d. 9 februari 2024.
namens burgemeester en wethouders van Eindhoven,
plv. hoofd afdeling Verkeer, Milieu en Duurzaamheid
Bijlage 1: tekening VKO-20210052 d.d. 8 februari 2024, gewijzigd d.d. 9 februari 2024.
Belanghebbenden kunnen, tot uiterlijk 6 weken na publicatie van het besluit, schriftelijk bezwaar indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 90150, 5600 RB Eindhoven.
Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat ten minste:
Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit.
Wel kan een belanghebbende, met een spoedeisend belang, binnen dezelfde termijn een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van Rechtbank Oost-Brabant, Postbus 90125, 5200 MA ’s-Hertogenbosch.
Het verzoek om een voorlopige voorziening moet voldoen aan dezelfde eisen als een bezwaarschrift.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2024-245420.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.