Ontwerpbestemmingsplan Figaro locatie

Burgemeester en wethouders van Zaanstad geven kennis dat vanaf21 december 2023 voor een periode van zes weken (dus tot en met 31 januari 2024) de volgende stukken ter inzage liggen:

 

  • Het ontwerpbestemmingsplan Figaro locatie met identificatienummer NL.IMRO.0479.STED3922BP-0201 en bijbehorende stukken;

  • Het besluit van burgemeester en wethouders waarin het m.e.r.-beoordelingsbesluit is opgenomen en de bijbehorende aanmeldnotitie Vormvrije m.e.r.-beoordeling Figaro locatie;

  • Het ontwerpbesluit hogere waarden Wet geluidhinder Figaro locatie.

  •  

Ligging en inhoud ontwerpbestemmingsplan

Het plangebied Figaro locatie wordt begrensd door:

  • het Stadhuisplein / De Slinger in het noorden;

  • de Provincialeweg in het oosten;

  • de Korte Hogendijk / locatie Catharinatoren in het zuiden;

  • de snelfietsroute langs het spoor in het westen.

 

Met dit (ontwerp)bestemmingsplan wordt na definitieve vaststelling een gebouw ten behoeve van een gemengd programma met maximaal 195 woningen, NS-fietsenstalling, kantoren, horeca, maatschappelijke en commerciële voorzieningen met bijbehorende voorzieningen en openbare ruimte vanuit het oogpunt van de ruimtelijke ordening mogelijk gemaakt.

M.e.r.-beoordelingsbesluit

Ter voorbereiding van het ontwerpbestemmingsplan is op grond van artikel 7.19 van de Wet milieubeheer, een m.e.r.-beoordelingsbesluit genomen. De conclusie van de m.e.r.-beoordeling is dat belangrijke nadelige milieugevolgen voor het ontwerpbestemmingsplan kunnen worden uitgesloten. Daarom is besloten om geen milieueffectrapport te maken voor dit ontwerpbestemmingsplan.

Ontwerpbesluit hogere waarden geluid

De woningen zullen voor een deel worden gebouwd binnen de wettelijke zone voor het verkeerslawaai van de Houtveldweg en Provincialeweg, het spoorweglawaai en het industrielawaai van Westpoort. Uit uitgevoerd akoestisch onderzoek blijkt, dat er voor deze woningen een hogere waarde vanwege

verkeers-, spoorweg- en industrielawaai moet worden vastgesteld op grond van artikel 110a van de Wet geluidhinder. Het ontwerpbesluit voldoet aan de Wet geluidhinder en aan het gemeentelijke beleid op dat gebied. Ook met het verlenen van hogere waarden is er nog steeds een aanvaardbaar woon- en leefklimaat.

Inzage

De bovengenoemde (ontwerp)besluiten en bijbehorende stukken liggen vanaf 21 december 2023 voor een periode van zes weken dus tot en met 31 januari 2024 digitaal ter inzage.

Het ontwerpbestemmingsplan ligt ter inzage op de landelijke website: www.ruimtelijkeplannen.nl.

Op de gemeentelijke website: www.zaanstad.nl (zoekterm ‘bestemmingsplan’) liggen ter inzage:

  • Het besluit van burgemeester en wethouders waarin het m.e.r.-beoordelingsbesluit is opgenomen en de aanmeldnotitie Vormvrije m.e.r.-beoordeling Figaro locatie en

  • het ontwerpbesluit hogere waarden Wet geluidhinder Figaro locatie.

 

De bovengenoemde (ontwerp)besluiten en bijbehorende stukken liggen ook in papieren vorm ter inzage op het stadhuis, Stadhuisplein 100, 1506 MZ Zaandam.

 

Wilt u meer informatie of wilt u papieren stukken inzien? Vult u dan het contactformulier in opwww.zaanstad.nl.U vindt het formulier onder ‘Contact’, klik op de knop ‘Online contact’ rechtsboven.

 

Kies daarna ‘Informatie opvragen of inkijken’. Dan nemen wij contact met u op.

Zienswijzen

Tijdens de inzagetermijn kan iedereen een zienswijze over het ontwerpbestemmingsplan Figaro locatie indienen.

 

Over het ontwerpbesluit hogere waarden Wet geluidhinder Figaro locatie kunnen alleen belanghebbenden tijdens de inzagetermijn een zienswijze indienen.

 

Over het m.e.r.-beoordelingsbesluit kan geen zienswijze worden ingediend.

 

  • Schriftelijke zienswijzen over het ontwerpbestemmingsplan stuurt u naar de gemeenteraad van Zaanstad, Postbus 2000, 1500 GA Zaandam, schrijf erbij: ‘zienswijze ontwerpbestemmingsplan Figaro locatie’.

  • Schriftelijke zienswijzen over het ontwerpbesluit hogere waarden stuurt u naar burgemeester en wethouders van Zaanstad, Postbus 2000, 1500 GA Zaandam, schrijf erbij: ‘zienswijze ontwerpbesluit hogere waarden Wet geluidhinder Figaro locatie’.

  • Voor het indienen van een mondelinge zienswijze maakt u een afspraak. Hiervoor stuurt u een e-mail naar: SecretariaatOmgevingsplannen@zaanstad.nl, schrijf erbij: ‘mondelinge zienswijze ontwerpbestemmingsplan Figaro locatie’ of ‘mondelinge zienswijze ontwerpbesluit hogere waarden Wet geluidhinder Figaro locatie’.

 

Digitaal ingediende zienswijzen (bijvoorbeeld per e-mail) worden niet in behandeling genomen.

 

Bezwaar m.e.r.-beoordelingsbesluit

Tijdens de inzagetermijn kan alleen de initiatiefnemer van het plan bezwaar indienen tegen het m.e.r.-beoordelingsbesluit.

Het gaat hier namelijk om een voorbereidingsbeslissing in de zin van artikel 6:3 van de Algemene wet bestuursrecht waarbij alleen de initiatiefnemer in zijn belang getroffen kan worden.

 

Het bezwaarschrift stuurt de initiatiefnemer naar burgemeester en wethouders van Zaanstad, Postbus 2000, 1500 GA Zaandam, schrijf erbij: ‘bezwaar m.e.r.-beoordelingsbesluit ‘Figaro locatie’.

 

Een digitaal ingediend bezwaarschrift (bijvoorbeeld per e-mail) wordt niet in behandeling genomen.

 

Inloopavond

Op woensdag 10 januari 2024 van 17:30u tot 19:00u houden wij in het stadhuis van Zaanstad, Stadhuisplein 100 te Zaandam, een inloopavond over het ontwerpbestemmingsplan, het m.e.r.- beoordelingsbesluit en het ontwerpbesluit hogere waarden geluid. U kunt daar de stukken inzien en vragen stellen aan de aanwezige ambtenaren van de gemeente.

 

Crisis- en herstelwet

Op het bestemmingsplan is afdeling 2 van hoofdstuk 1 van de Crisis- en herstelwet van toepassing. Dit betekent dat nadat de zienswijzen verwerkt zijn en het bestemmingsplan is vastgesteld, het beroepsrecht beperkt is. Dit brengt onder andere met zich mee dat alle beroepsgronden in het beroepschrift moeten worden opgenomen en dat deze na afloop van de beroepstermijn niet meer kunnen worden aangevuld. Pro forma ingediende beroepen zijn niet toegestaan. In het beroepschrift moet worden vermeld dat de Crisis- en herstelwet van toepassing is.

Daarnaast zijn ook de artikelen 7c en 7w van het Besluit uitvoering Crisis- en herstel van toepassing op dit bestemmingsplan. Hiermee is het mogelijk regels te stellen over de gehele fysieke leefomgeving zoals trillingen, windklimaat en klimaatadaptatie, in plaats van alleen regels te stellen over ruimtelijk relevante onderwerpen, is de onderzoeksplicht voor de onderwerpen windklimaat, trillingen en geluid doorgeschoven naar de fase van vergunningverlening en is eveneens de beoordeling van planschade doorgeschoven naar de fase van vergunningverlening.

 

 

Zaandam, 20 december 2023

Burgemeester en wethouders van Zaanstad

Naar boven