Instellen algemene gehandicaptenparkeerplaats nabij Vosbergerhout 62

Reg.nummer.: 02430000163367 / 02430000563359

 

Burgemeester en wethouders van Harderwijk zijn op grond van artikel 18, lid 1, sub d van de Wegenverkeerswet 1994 bevoegd om verkeersbesluiten te nemen.

 

Overwegingen ten aanzien van het besluit

Er is een verzoek binnen gekomen voor een gehandicaptenparkeerplaats. De verzoeker beschikt over een gehandicaptenparkeerkaart voor een bestuurder. De parkeerdruk in de nabije omgeving is hoog waardoor de noodzaak voor een gehandicaptenparkeerplaats (gpp) groot is.

Op grond van artikel 15, eerste lid, van de Wegenverkeerswet 1994 (WVW 1994) moet een verkeersbesluit worden genomen voor de plaatsing of verwijdering van de in artikel 12 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) genoemde verkeerstekens, alsmede voor onderborden voor zover daardoor een gebod of verbod ontstaat of wordt gewijzigd.

In artikel 12 van het BABW is limitatief opgenomen voor welke verkeerstekens een verkeersbesluit vereist is. In Bijlage 1 van het Reglement en Verkeerstekens 1990 (RVV 1990) staan de verkeersborden genoemd. In dit besluit gaat het om E6 (gehandicaptenparkeerplaats) van Bijlage 1, Reglement verkeersregels en verkeerstekens 1990 (RVV 1990).

De beoordeling vindt mede plaats aan de hand van de Beleidsregels gehandicaptenparkeerplaatsen Harderwijk, https://lokaleregelgeving.overheid.nl/CVDR673734/1 (zoals bekendgemaakt in het digitale Gemeenteblad van 4 maart 2022, onder nummer: 94335; gmb-2022-943350).

Uit het oogpunt van het in stand houden van de weg en het waarborgen van de bruikbaarheid daarvan is het noodzakelijk om de voorgestelde maatregel(en) te nemen.

Artikel 24 van het BABW vereist dat er voor het nemen van het verkeersbesluit overleg wordt gepleegd met de gemandateerde verkeersadviseur van politie Oost-Nederland district Noord en Oost-Gelderland.

 

BESLUIT

Op grond van voorgaande overwegingen, besluit ik een algemene gehandicaptenparkeerplaats in te stellen nabij het adres Vosbergerhout 62, door het plaatsen van verkeersbord E6 (gehandicaptenparkeerplaats) van bijlage 1 van het RVV 1990, conform bijgevoegde tekening.

 

Harderwijk, 22 november 2023

Burgemeester en wethouders van Harderwijk

Namens deze,

de heer P. Mulder

teamleider Ruimtelijke Dienstverlening

Mededelingen

Bezwaar- of beroepsclausule

Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunt u bij het college van burgemeester en wethouders van Harderwijk gemotiveerd bezwaar maken tegen dit besluit als u belanghebbende bent. U dient uw bezwaarschrift uiterlijk zes weken na de datum van deze bekendmaking te sturen naar:

Burgemeester en wethouders gemeente Harderwijk

p/a secretariaat Bezwaarschriftencommissie Postbus 1 3890 AA ZEEWOLDE.

Het maken van bezwaar heeft geen schorsende werking (zie art. 6:16 Awb). De indiener van het bezwaar heeft echter wel de mogelijkheid om een voorlopige voorziening bij de rechtbank te vragen (bijvoorbeeld schorsing).

 

Naar boven