Geslotenverklaring Terbruggen

Burgemeester en wethouders van Kerkrade

gelet op het bepaalde in de Wegenverkeerswet 1994 (hierna: WVW 1994), het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens 1990 (hierna: RVV 1990) en het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer (hierna: BABW).

Overwegingen ten aanzien van het besluit

dat er op de zaterdagen een druk bezochte weekmarkt in Eygelshoven plaatsvind;

dat Terbruggen direct gelegen is aan deze zaterdagmarkt;

dat tijdens de zaterdagmarkt Terbruggen maar eenzijdig, middels de Torenstraat, is ontsloten;

dat tijdens de zaterdagmarkt Terbruggen gebruikt wordt voor het bevoorraden van de marktkramen;

dat tijdens de zaterdagmarkt veel marktbezoekers Terbruggen inrijden voor het zoeken naar een parkeerplaats;

dat dit leidt tot veel zoekverkeer en parkeren op ongewenste locaties;

dat er naast dit autoverkeer ook veel bezoekers en fietsers in Terbruggen verkeren;

dat dit naast het aantasten van de leefbaarheid leidt tot verkeersonveilige situaties;

dat het in het kader van de verkeersveiligheid op Terbruggen het noodzakelijk is om gedurende de zaterdagmarkt een geslotenverklaring in te stellen;

dat het instellen van deze geslotenverklaring met uitzondering van fietsers middels het plaatsen van de borden C01 en OB52, zoals vermeld in bijlage 1 van het Reglement Verkeersregels- en tekens 1990 (RVV1990) wordt vormgegeven;

dat door het instellen van het inrijverbod een rustiger straatbeeld ontstaat wat de verkeersveiligheid ten goede komt;

dat op grond van artikel 18, eerste lid onder d van de Wegenverkeerswet 1994 en het besluit van de raad van de gemeente Kerkrade d.d. 29 maart 1995, nr. 59 wij bevoegd zijn dit verkeersbesluit te nemen;

dat de politie district Kerkrade positief staat t.o.v. dit verkeersbesluit;

dat de Mandaat- en volmachtregeling College Kerkrade 2022 van toepassing is.

BESLUIT

over te gaan tot het instellen van een geslotenverklaring van Terbruggen met uitzondering van fietsers tijdens de zaterdagmarkt te Eygelshoven, door plaatsing van de borden C01 en OB52, zoals vermeld in bijlage 1 van het Reglement Verkeersregels- en tekens 1990 (RVV1990).

Kerkrade, 3 mei 2023

Namens het college,

Het hoofd afdeling Stedelijke Ontwikkeling

Ir. A.M.G.L. Passau

Mededelingen

Bezwaar- of beroepsclausule

Mocht U zich met onze beslissing niet kunnen verenigen, vanwege het feit dat U rechtstreeks door dit besluit in uw belang wordt getroffen, zo kunt U hiertegen op grond van artikel 7:1 van de Algemene wet- bestuursrecht binnen 6 weken na de datum van publicatie een gemotiveerd bezwaarschrift bij ons College indienen. Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en dient tenminste te bevatten:

a. de naam en adres van de indiener

b. de dagtekening

c. een omschrijving van het besluit, waartegen het bezwaar is gericht

d. de gronden van het bezwaar

Dit bezwaarschrift schorst evenwel niet de werking van het bestreden besluit.

Naar boven