Vanwege het gelijkheidsbeginsel -dat strekt tot het bieden van gelijke kansen- moet de overheid bij het voornemen tot verkoop van een schaarse onroerende zaak volgens de Hoge Raad via een selectieprocedure ruimte bieden aan (potentiële) gegadigden om mee te dingen.
Dit kan achterwege blijven als bij voorbaat vaststaat of redelijkerwijs mag worden aangenomen dat op grond van objectieve, toetsbare en redelijke criteria slechts één serieuze gegadigde in aanmerking komt voor de aankoop. In dat geval moet het voornemen tot de een-op-een verkoop wel (gemotiveerd) bekend worden gemaakt.
In deze bekendmaking doet de gemeente Hoeksche Waard een beroep op de uitzonderingsregel en wordt gemotiveerd waarom het voornemen bestaat de gemeentelijke gronden binnen het project Prins Bernhardlaan/ Arent van Lierstraat.
Project Prins Bernhardlaan/Arent van Lierstraat
Het projectgebied is gelegen aan de Prins Bernhardstraat/Arent van Lierstraat te Puttershoek die grotendeels in eigendom zijn van Bouwbusiness Projecten B.V.. Het project ziet op woningbouw.
Naast het projectgebied heeft de gemeente Hoeksche Waard het perceel kadastraal bekend als gemeente Puttershoek, sectie C, nummer 2775 (gedeeltelijk) in eigendom.
Voornemen
De gemeente Hoeksche Waard heeft het voornemen om een gedeelte van ongeveer 70 m2 van het perceel kadastraal bekend als gemeente Puttershoek, sectie C, nummer 2775, gelegen aan de Prins Bernhardlaan/Arent van Lierstraat te verkopen aan Bouwbusiness Projecten B.V. De gemeente is faciliterend in deze ontwikkeling. Dat wil zeggen dat zij niet actief de grondexploitatie gaat voeren, maar bereid is deze gronden in haar bezit, die nodig zijn voor de planontwikkeling , te verkopen aan de initiatiefnemer.
Motivering grondverkoop
Burgemeester en wethouders van de gemeente Hoeksche Waard zijn van mening dat slechts één serieuze gegadigde in aanmerking komt voor de aankoop van de gemeentelijke projectgronden. De gemeente acht de voorgenomen een-op-een verkoop aan initiatiefnemer, zonder selectieprocedure, toelaatbaar om de volgende redenen:
- *
De koper/ ontwikkelaar heeft voor eigen rekening en risico een grondpositie binnen het plangebied;
- *
De koper/ontwikkelaar heeft voor eigen rekening en risico onderzoeken en plannen uitgewerkt om te komen tot een goede ruimtelijke ordening;
- *
De verkoop van de gronden maakt een goed ingepaste woningbouw mogelijk. De gronden van de gemeente zijn niet zelfstandig te ontwikkelen;
- *
Het plan waarvoor de verkoop noodzakelijk is, voorziet in een woningbehoefte;
- *
De verkoopprijs van de gronden is marktconform.
Reageren
Tegen de voorgenomen verkoop kunnen geen zienswijzen, bezwaren of beroep in de zin van de Awb worden ingediend c.q. ingesteld. Mocht u zich niet kunnen verenigen met de voorgenomen grondverkoop en merkt u zichzelf aan als belanghebbende (te weten: een gekwalificeerde gegadigde partij die beschikt over de bovengenoemde potenties om het in hoofdlijnen geschetste project zelfstandig in ontwikkeling, realisatie en exploitatie te nemen), dan dient u dat kenbaar te maken binnen een termijn van 14 dagen na publicatie van deze bekendmaking. Deze termijn merken wij aan als vervaltermijn.
Informatie
Voor vragen en informatie kunt u contact opnemen met de heer R. van den Berg, projectleider Ruimtelijke Ontwikkeling, tel. 088 – 647 14 18