VERKEERSBESLUIT Verkeersmaatregel 30km/uur zone Thorbeckelaan & Schoutenstraat Barneveld

VERKEERSMAATREGEL 30 km/uur zone Thorbeckelaan & Schoutenstraat Barneveld & Parkeergelegenheid enkel bedoeld voor leerlingenvervoer Rehobothschool.

 

Verkeersmaatregel:

Het college van B&W besluit:

I. Op de Thorbeckelaan (weggedeelte richting VVB, achterzijde Rehobothschool en huisnummer 107- 109) te Barneveld een 30 km/uur-zone in te stellen door middel van het plaatsen van de borden model A1 30 zb en A2 30 ze van bijlage 1 van het RVV 1990 zoals aangegeven in bijlage 2 van dit verkeersbesluit,

II. Op de Schoutenstraat (weggedeelte richting de Eben-Haëzer- en Rehobothschool) te Barneveld een 30 km/uur-zone in te stellen door middel van het plaatsen van de borden model A1 30 zb en A2 30 ze van bijlage 1 van het RVV 1990, zoals aangegeven in bijlage 2 van dit verkeersbesluit,

III. Op het parkeerterrein aan de achterzijde van de Rehobothschool te Barneveld een parkeergelegenheid in te stellen enkel bedoeld voor leerlingenvervoer van maandag tot en met vrijdag tussen 08:00 en 15:30 uur door middel van het plaatsen van het bord E04 met onderbord (uitsluitend leerlingenvervoer Rehobothschool ma t/m vr 08 – 15.30 h).

 

Dit verkeersbesluit is gebaseerd op de volgende wetgeving:

a. Artikel 15, eerste en tweede lid van Wegenverkeerswet (WVW) 1994. Hierin staat vermeld dat een verkeersbesluit moet worden genomen voor de plaatsing van aangewezen verkeerstekens voor zover daardoor een gebod of verbod ontstaat.

b. Artikel 12 Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer (BABW) beschrijft voor welke verkeerstekens een verkeersbesluit moet worden genomen.

c. Artikel 18, eerste lid WVW 1994. Hieruit wordt afgeleid dat het gemeentebestuur bevoegd is tot het nemen van dit besluit.

d. Artikel 24 BABW. Hierin is aangegeven dat er overleg moet plaatsvinden met de korpschef van de desbetreffende politieregio.

 

De onderstaande belangen uit artikel 2 WVW 1994 zijn de basis voor het verkeersbesluit:

• het verzekeren van de veiligheid op de weg (lid 1, sub a);

• het beschermen van weggebruikers en passagiers (lid 1, sub b);

• het in stand houden van de weg en het waarborgen van de bruikbaarheid (lid 1, subc);

• het zoveel mogelijk waarborgen van de vrijheid van het verkeer (lid 1, sub d).

Overwegingen ten aanzien van het besluit

1. In 2022 is aan de achterzijde van de Rehobothschool een parkeerterrein gerealiseerd, bedoeld voor het parkeren van leerlingenvervoer naar deze school. Dit parkeerterrein is openbaar toegankelijk.

2. In november 2022 heeft de Rehobothschool zich bij de gemeente Barneveld gemeld met het verzoek om het parkeerterrein aan de achterzijde van de school tijdens schooltijden te reserveren voor leerlingenvervoer. Reden hiervoor is dat er regelmatig geparkeerd wordt door andere voertuigen waardoor onvoldoende ruimte beschikbaar is voor het leerlingenvervoer.

3. Vanwege het beoogde gebruik is het nodig om maatregelen te treffen door het plaatsen van bebording waardoor binnen schooltijden enkel door leerlingenvervoer geparkeerd mag worden.

4. In januari 2023 heeft de Eben Haëzerschool zich bij de gemeente Barneveld gemeld vanwege zorgen over de verkeersveiligheid voor de school aan de Schoutenstraat. Formeel geldt op de wegverbinding voor de scholen langs in de huidige situatie een maximumsnelheid van 50 km/uur.

5. Op basis van het GVVP maatregelenpakket, waarin de inrichting van schoolzones als maatregel is opgenomen, en de wens vanuit de Eben Haëzerschool is een onderzoek naar de verkeersveiligheidssituatie rond de Rehobothschool en de Eben Haëzerschool uitgevoerd;

6. Uit het verkeerskundig onderzoek blijkt dat de vormgeving, functie en gebruik van zowel de Thorbeckelaan richting o.a. de achterzijde van de Rehobothschool als de Schoutenstraat richting de Eben Haëzerschool niet overeenkomen met de maximumsnelheid die op het wegvak geldt.

7. Voor het betreffende gedeelte van de Thorbeckelaan geldt dat een functie als erftoegangsweg (30 km zone) het beste aansluit op de huidige inrichting en het gebruik van de weg.

• De weggedeeltes voldoen in de huidige situatie al aan veel kenmerken van een 30 km/uur-weg; er zijn erfaansluitingen (inritten) bijgekomen op deze weg; de breedte van de weg is circa 5 meter en de weg is verhard met klinkerverharding, waarmee het binnen het plaatje past van een erftoegangsweg. Er zijn geen aparte voorzieningen aanwezig voor fietsers en/of oversteekvoorzieningen. De vorm, functie en het gebruik van de weg sluiten daardoor beter aan bij een erftoegangsweg dan bij een gebiedsontsluitingsweg,

• De weg heeft geen doorgaande functie waardoor de verkeersintensiteit relatief beperkt is,

8. Voor het betreffende gedeelte van de Schoutenstraat geldt dat een functie als erftoegangsweg (30 km zone) het beste aansluit op de huidige inrichting en het gebruik van de weg.

• Het weggedeelte voldoet in de huidige situatie al aan veel kenmerken van een 30 km/uur-weg; er zijn erfaansluitingen (inritten) aanwezig op deze weg; de breedte van de weg is circa 5 meter en de weg is verhard met klinkerverharding, waarmee het binnen het plaatje past van een erftoegangsweg. Wel zijn er aparte voorzieningen aanwezig voor fietsers en oversteekvoorzieningen. Hoewel aparte voorzieningen voor fietsers en oversteekvoorzieningen meer aansluiten bij de inrichting van een gebiedsontsluitingsweg zijn deze voorzieningen ook gewenst bij een erftoegangsweg die aansluiting geeft op een school. Daarmee sluiten de vorm, functie en het gebruik van de weg beter aan bij een erftoegangsweg dan bij een gebiedsontsluitingsweg,

• De weg heeft geen doorgaande functie waardoor de intensiteit relatief beperkt is,

9. De kruispunten aan de poorten van de toekomstige 30-zone zijn al ongelijkwaardig. De Verkeersbesluit Pagina 3 van 5 voorrangsregeling sluit in de huidige situatie al beter aan bij een kruising van een 30 km/uur zone met een gebiedsontsluitingsweg dan bij een kruising van twee gebiedsontsluitingswegen en hoeft dus niet aangepast te worden.

10. Voor het instellen van een 30 km/uur zone en het instellen van een parkeergelegenheid op bepaalde tijdstippen uitsluitend gereserveerd voor leerlingenvervoer is een verkeersbesluit vereist.

11. Voor het instellen van de 30 km/uur zones en het instellen van een parkeergelegenheid van maandag tot en met vrijdag tussen 08:00 en 15:30 uur uitsluitend gereserveerd voor leerlingenvervoer is overleg gevoerd met stakeholders. Uit dit overleg volgt dat er voldoende draagvlak is voor het instellen van de 30 km/uur zones en het instellen van een parkeergelegenheid van maandag tot en met vrijdag tussen 08:00 en 15:30 uur uitsluitend gereserveerd voor leerlingenvervoer;

12. Er is overleg gevoerd met de politie. De politie heeft positief geadviseerd over het voorgenomen verkeersbesluit.

13. De betreffende weggedeeltes en het parkeerterrein zijn in eigendom en beheer bij de gemeente Barneveld. Dit houdt in dat het college van B&W gemandateerd is om verkeersbesluiten te nemen voor deze wegen en het parkeerterrein;

14. Het verkeersbesluit moet worden gepubliceerd in het digitaal gemeenteblad waarbij belanghebbenden op de mogelijkheid wordt gewezen binnen zes weken een zienswijze bij het college van burgemeester en wethouders van Barneveld in te dienen.

 

Bijlage 1

Publicatietekst:

VERKEERSMAATREGEL INSTELLEN 30 KM/ZONE WEGGEDEELTES THORBECKELAAN EN SCHOUTENSTRAAT EN HET INSTELLEN VAN EEN PARKEERGELEGENHEID UITSLUITEND BEDOELD VOOR LEERLINGENVERVOER VAN MAANDAG TOT EN MET VRIJDAG TUSSEN 08:00 EN 15:30 UUR

Burgemeester en wethouders hebben besloten om 30 km/zones op de Thorbeckelaan (weggedeelte richting VVB, achterzijde Rehobothschool en huisnummer 107-109) en Schoutenstraat (weggedeelte richting de Eben-Haëzer- en Rehobothschool) in te stellen door het aanbrengen van 30-zone markering en het plaatsen van borden A1-30zb en A2-30ze van bijlage 1 van het RVV 1990 en om een parkeergelegenheid uitsluitend bedoeld voor leerlingenvervoer van maandag tot en met vrijdag tussen 08:00 en 15:30 uur in te stellen door het plaatsen van bord E04 met onderbord (uitsluitend leerlingenvervoer Rehobothschool ma t/m vr 08 – 15.30 h).

 

Bijlage 2

Situatietekening te plaatsen borden 30 km/uur zone en parkeerzone uitsluitend leerlingenvervoer van maandag tot en met vrijdag tussen 08:00 en 15:30 uur.

Blauw = Borden A01-30-ZB en A02-30-ZE Schoutenstraat

Rood = Borden A01-30-ZB en A02-30-ZE Thorbeckelaan

Geel = E04 met onderbord (uitsluitend leerlingenvervoer Rehobothschool ma t/m vr 08 – 15.30 h)

 

BESLUIT

Barneveld, 3 april 2023

Burgermeester en wethouders,

Namens deze,

P. Marschalk

Teamleider Verkeer & Vastgoed

Mededelingen

Bezwaar- of beroepsclausule

Het verkeersbesluit wordt gepubliceerd in het digitaal gemeenteblad en ligt gedurende 6 weken, vanaf 6 april 2023 tot en met 18 mei 2023 ter inzage bij de Balie Bouwen, Wonen en Leefomgeving in het gemeentehuis van Barneveld.

Belanghebbenden die het besluit om bepaalde redenen onjuist vinden, kunnen binnen zes weken na de datum van bekendmaking van dit besluit in het digitaal gemeenteblad een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij het college van burgemeester en wethouders. Dit kan schriftelijk via Postbus 63, 3770 AB Barneveld of digitaal op https://www.barneveld.nl/over-barneveld/bezwaar- maken-tegen-een-besluit/ Hiervoor heeft u wel uw DigiD of eHerkenning nodig.

Belanghebbenden die een bezwaarschrift hebben ingediend kunnen tevens de Voorzieningenrechter van de Rechtbank in Arnhem verzoeken een voorlopige voorziening te treffen indien onverwijlde spoed dit vereist. Dit verzoek kan in tweevoud gericht worden aan: Rechtbank Gelderland, Locatie Arnhem, Team Bestuursrecht, Postbus 9030, 6800 EM Arnhem. Het verzoek om een voorlopige voorziening kan ook digitaal worden ingediend bij genoemde rechtbank via Voorlopige voorziening aanvragen | Rechtspraak. Kijk op genoemde website voor de precieze voorwaarden. Voor het behandelen van een verzoek om een voorlopige voorziening wordt griffierecht geheven.]

Naar boven