VKB Willemstraat-Emmasingel-Clausplein en Kleine Berg 21 december 2022

Besluit

 

Tijdelijke verkeersmaatregelen Willemstraat, Emmasingel, Clausplein en Kleine Berg

 

 

 

Het college van burgemeester en wethouders van Eindhoven (hierna: het college) neemt een verkeersbesluit voor de volgende straten:

  • Willemstraat

  • Emmasingel

  • Clausplein

  • Kleine Berg

 

Het verkeersbesluit betreft de volgende, tijdelijke inrichtingselementen in de Willemstraat:

 

  • Het instellen van een geslotenverklaring voor voertuigen, ruiters en geleiders van rij- of trekdieren of vee door middel van het plaatsen van C1-borden volgens bijlage 1 van het RVV 1990;

  • Het instellen van een geslotenverklaring voor voertuigen, ruiters en geleiders van rij- of trekdieren of vee, met uitzondering van fietsers, door middel van het plaatsen van C1-borden volgens bijlage 1 van het RVV 1990 met onderbord OB52 ‘Uitgezonderd fietsers’;

  • Het instellen van een geslotenverklaring voor fietsen en voor gehandicaptenvoertuigen zonder motor door middel van het plaatsen van een C14-bord volgens bijlage 1 van het RVV 1990;

  • Het instellen van een verplicht fietspad in twee richtingen tussen Wilhelminaplein en Emmasingel door middel van het plaatsen van G11-borden en onderborden OB505 (pijlborden tegenliggers);

  • Het instellen van éénrichtingsverkeer, met uitzondering van fietsers, door middel van het plaatsen van C2-borden en een C3-bord volgens bijlage 1 van het RVV 1990 met onderbord OB52 ‘Uitgezonderd fietsers’;

  • Het plaatsen van fysieke afsluitingen door middel van hekwerken;

  • Het tijdelijk opheffen van twee gelegenheden bestemd voor het onmiddellijk laden en lossen van goederen;

  • Het instellen van een parkeerverbod door middel van het plaatsen van een E4-bord volgens bijlage 1 van het RVV 1990 met onderbord OB310p;

  • Het instellen van een gehandicaptenparkeerplaats door middel van het plaatsen van een E6-bord volgens bijlage 1 van het RVV 1990.

 

 

Het verkeersbesluit betreft de volgende, tijdelijke inrichtingselementen in de Emmasingel:

  • Het afsluiten van het trottoir en het fietspad door middel van hekwerken.

 

Het verkeersbesluit betreft de volgende, tijdelijke inrichtingselementen op het Clausplein:

  • Het afsluiten van het trottoir door middel van hekwerken.

 

Het verkeersbesluit betreft daarnaast de volgende, tijdelijke inrichtingselementen in Kleine Berg:

  • Het opheffen van eenrichtingverkeer en het inrijden toestaan door middel van het plaatsen van een C5-bord en het verwijderen van het C2-bord en het C4-bord volgens bijlage 1 van het RVV 1990.

 

Wettelijk kader

De basis voor het nemen van dit verkeersbesluit is het bepaalde in:

  • de Wegenwet

  • de Wegenverkeerswet 1994 (hierna: WVW 1994);

  • het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (hierna: RVV 1990);

  • het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer (hierna: BABW).

 

Op grond van artikel 15, eerste lid, van de WVW 1994 moet een verkeersbesluit genomen worden voor de plaatsing of verwijdering van de in artikel 12 van het BABW genoemde verkeerstekens, alsmede voor onderborden voor zover daardoor een gebod of verbod ontstaat of wordt gewijzigd;

 

Op grond van artikel 15, tweede lid, van de WVW 1994 moet een verkeersbesluit genomen worden bij maatregelen op of aan de weg tot wijziging van de inrichting van de weg of tot het aanbrengen of verwijderen van voorzieningen ter regeling van het verkeer, indien de maatregelen leiden tot een beperking of uitbreiding van het aantal categorieën weggebruikers dat van een weg of weggedeelte gebruik kan maken.

 

Het gemeentebestuur is bevoegd tot het nemen van dit besluit. De basis hiervoor is

artikel 18, lid 1, sub d van de WVW 1994.

 

De bevoegdheid tot het nemen van verkeersbesluiten als bedoeld in artikel 15 van de WVW 1994 is krachtens het ‘Mandaatregister gemeente Eindhoven’ gemandateerd aan het hoofd van de afdeling Verkeer, Milieu en Duurzaamheid.

 

Op grond van het bepaalde in artikelen 34, 35 en 37 van het BABW kan het bevoegd gezag onder bepaalde omstandigheden tijdelijke verkeerstekens plaatsen of tijdelijke verkeersmaatregelen uitvoeren. Indien de tijdelijke plaatsing of de tijdelijke maatregelen van kortere duur is dan 4 maanden, behoeft geen verkeersbesluit te worden genomen. Onder de gegeven omstandigheden wordt dit thans wel nodig geacht, omdat de geplande werkzaamheden langer gaan duren dan 4 maanden en omdat de tijdelijke maatregelen behoorlijke gevolgen hebben voor de doorstroming van het doorgaande verkeer. Het doorgaande verkeer zal (deels) omgeleid dienen te worden.

 

De onderstaande belangen zijn de basis voor het verkeersbesluit. Zij staan in artikel 2

van de WVW 1994:

  • de het verzekeren van de veiligheid op de weg;

  • het beschermen van weggebruikers en passagiers;

  • het voorkomen of beperken van door het verkeer veroorzaakte overlast, hinder of schade.

 

Overeenkomstig artikel 24 van het BABW is overleg gepleegd met de politie Eindhoven Zuid. De politie heeft op 7 december 2022 ingestemd met de maatregelen.

 

Aanleiding en doelstelling

De gevel van woontoren De Regent, op de hoek van de Willemstraat en de Emmasingel, dient te worden gerenoveerd. Vanwege vallende stukjes baksteen vanaf de gevel zijn uit veiligheid voor de weggebruikers sinds februari 2021 voetpaden rondom De Regent en het fietspad aan de zijde van De Regent aan de Willemstraat afgesloten door middel van hekwerken. Inmiddels staat een grootschalige renovatie van de gevel gepland, waarvoor een veilig bouwterrein dient te worden ingericht. Voor zowel de periode van opbouw van het bouwterrein (onder meer het opstellen van een hefsteiger), als de periode van de renovatiewerkzaamheden zijn tijdelijke verkeersmaatregelen nodig. Voor de werkzaamheden op grotere hoogtes geldt een grotere bouwveiligheidszone dan voor werkzaamheden op lagere hoogtes. Deze bouwveiligheidszones bepalen de noodzakelijk te nemen verkeersmaatregelen in de omgeving van de woontoren.

 

De opbouw- en renovatiewerkzaamheden zullen plaatsvinden in vier aaneensluitende fases. Hieronder zullen de verkeersmaatregelen per fase uiteen worden gezet, die nodig worden geacht om de veiligheid van de weggebruikers en de veiligheid op het bouwterrein te waarborgen. Per fase zal ook worden toegelicht welke impact de afzonderlijke maatregelen hebben op de bereikbaarheid van omliggende bestemmingen en op de doorstroming van het verkeer.

 

Met dit verkeersbesluit wordt tevens getracht de impact van de te nemen verkeersmaatregelen in verband de noodzakelijk renovatie van de gevel van woontoren De Regent zo minimaal mogelijk te houden.

 

Verkeersmaatregel per fase

 

Fase 0 (reeds gestart – tot 9 januari 2023)

 

De maatregelen in deze fase zijn gelijk aan de maatregelen die reeds sinds februari 2021 uit veiligheid zijn genomen. Omdat deze maatregelen (grotendeels) van kracht zullen blijven gedurende de volgende fases 1 t/m 3, en hiervoor eerder nog geen verkeersbesluit is genomen, zijn deze in dit verkeersbesluit als aparte fase ‘0’ opgenomen.

Verkeersmaatregelen

De trottoirs aan de zijde van De Regent in de Emmasingel en op het Clausplein zijn afgesloten voor voetgangers. In de Willemstraat zijn het trottoir en het fietspad, richting de Vonderweg, aan de zijde van De Regent (tussen Emmasingel en Willemstraat t.h.v. nummer 21) afgesloten voor respectievelijk voetgangers en fietsers.

 

Motivering maatregelen

In verband met het directe gevaar van vallende stukjes baksteen van de gevel van De Regent, is afsluiting van de trottoirs en het fietspad aan één zijde van de Willemstraat noodzakelijk. Dit is in het belang van de veiligheid op de weg en het belang van het beschermen van weggebruikers en passagiers. De maatregelen blijven van kracht tot het moment waarop de renovatie van de gevel is afgerond en het gevaar is geweken.

 

Omleidingsroutes

Voetgangers in de Emmasingel worden verwezen naar het fietspad. Voetgangers in de Willemstraat worden verzocht gebruik te maken van de trottoirs op het Clausplein of het trottoir direct grenzend aan de adressen Willemstraat 3 t/m 21. Voetgangers op het Clausplein gebruiken de overige trottoirs op het plein. Fietsers in de Willemstraat worden verzocht op de rijbaan te rijden.

 

Bereikbaarheid

De bereikbaarheid van bestemmingen, waaronder woontoren De Regent, en de doorstroming zijn niet in het geding vanwege de alternatieve, aangegeven routes. Voor bewoners en bezoekers van woontoren De Regent zijn tijdelijke voetgangerstunnels aangelegd.

 

De maatregelen zijn weergegeven op onderstaande tekening NBR 21.0454.2 (versie 6) d.d. 10 november 2022:

 

Fase 1 (start 9 januari 2023 voor een periode van plusminus drie weken):

 

Verkeersmaatregelen

De rijbaan in de Willemstraat, tussen de Emmasingel en de Willemstraat t.h.v. nummer 21, wordt in beide richtingen afgesloten voor voertuigen, ruiters en geleiders van rij- of trekdieren of vee. Daarnaast blijven het fietspad in de Willemstraat richting de Vonderweg (tussen Emmasingel en Wilhelminaplein) en het trottoir in de Willemstraat aan de zijde van De Regent afgesloten. Ten opzichte van fase ‘0’ zullen deze afsluitingen iets verder uitgebreid worden. Dit houdt verband met het inrichten van het bouwterrein. Het verplichte fietspad in de Willemstraat richting de Emmasingel (tussen Wilhelminaplein en Emmasingel) wordt ingericht als verplicht fietspad in twee richtingen.

 

De twee gelegenheden bestemd voor het onmiddellijk laden en lossen van goederen t.h.v. Willemstraat nummers 13,15, 17 en 19 zijn gedurende deze fase, vanwege de afsluiting van de rijbaan, niet bereikbaar.

 

Door de afsluiting zijn twee gehandicaptenparkeerplaatsen tijdelijk niet beschikbaar. Ter compensatie wordt een openbare parkeerplaats tegenover Willemstraat 25 tijdelijk ingericht als gehandicaptenparkeerplaats.

 

In de Emmasingel en op het Clausplein blijven de trottoirs aan de zijde van De regent afgesloten voor voetgangers. Het trottoir op het Clausplein, aan de zijde van de Witte Dame, wordt versmald.

 

In de Emmasingel wordt in deze fase tevens het fietspad aan de zijde van De regent afgesloten.

 

De rechtersplitsing van de Willemstraat (komende vanaf Vonderweg/Wilheminaplein), t.h.v. nummer 5, wordt afgesloten voor voertuigen, ruiters en geleiders van rij- of trekdieren of vee, met uitzondering van fietsers. In de Kleine Berg tussen Willemstraat en Bergstraat wordt de verkeersmaatregel ten aanzien van het eenrichtingsverkeer opgeheven.

 

Motivering maatregelen

Voor het inrichten van het bouwterrein is een afsluiting van de trottoirs en fietspaden aan de zijdes van De regent en de rijbaan in een gedeelte van de Willemstraat in beide richtingen noodzakelijk. Dit heeft te maken met de benodigde ruimte voor het kunnen opbouwen van de hefsteiger(s) en overige bouwmaterieel.

 

Gezien de uitstal van het bouwmaterieel en de logistiek tijdens de opbouwfase is het niet mogelijk de afsluiting van de rijbaan (in één of beide richtingen) op te heffen op momenten dat er niet wordt gewerkt. De afsluiting van de rijbaan in beide richtingen geldt dan ook voor een aaneengesloten periode van circa drie weken. Gestreefd wordt om deze periode zo kort mogelijk te laten duren.

 

Vanwege de afsluiting van de rijbaan in de Willemstraat is de Kleine Berg niet meer bereikbaar via de rechtersplitsing van de Willemstraat (komende vanaf Vonderweg/Wilheminaplein), t.h.v. nummers 1 t/ 5. Om de panden in de Kleine Berg en aan de Willemstraat 1 t/m 5 bereikbaar te houden, wordt het geldende eenrichtingsverkeer in de Kleine Berg tussen Willemstraat en Bergstraat tijdelijk opgeheven. Vanwege de tijdelijke, extra rijrichting in de Kleine Berg is het noodzakelijk om de Willemstraat t.h.v. nummer 5 doodlopend te maken c.q. af te sluiten voor voertuigen, met uitzondering van fietsers. Hiervoor wordt een fysieke afsluiting door middel van een hekwerk inclusief bebording geplaatst.

 

Ter voorkoming van zoekend verkeer of verkeer dat de Kleine Berg vanaf de Bergstraat wil gebruiken als doorgaande route, wordt bij het kruispunt van de Kleine Berg en de Bergstraat een aankondigingsbord geplaatst om weggebruikers erop te wijzen dat de weg zal doodlopen (m.u.v. fietsers).

 

Omleidingsroutes

De maatregelen hebben een impact op de doorstroming van het verkeer. Doorgaand verkeer wordt omgeleid door middel van tijdelijke omleidingsroutes. De omleidingsroutes en het bebordingsplan in fase 1 zijn in onderstaande tekening weergegeven.

 

Voetgangers in de Emmasingel aan de zijde van de Regent worden verwezen naar de aanwezige verharding tussen het fietspad en de rijbaan. Voetgangers in de Willemstraat worden verzocht gebruik te maken van de trottoirs op het Clausplein of het trottoir direct grenzend aan de adressen Willemstraat 3 t/m 21. Voetgangers op het Clausplein gebruiken de overige trottoirs op het plein. Fietsers in Emmasingel worden verzocht op de rijbaan te rijden. Fietsers in de Willemstraat kunnen gebruik maken van het tijdelijke tweerichtingenfietspad.

 

In overleg met vervoerbedrijf Hermes wordt een aantal busroutes aangepast. Door deze gewijzigde routes komen vijf bushaltes tijdelijk te vervallen (Wilhelminaplein / Gagelstraat / Jozef Eliasweg / Willem de Rijkelaan en Hastelweg). Deze aanpassing hangt mede samen met de tijdelijke verkeersmaatregelen in de Vonderweg, die gepland staan in februari 2023.

 

Bereikbaarheid

Omliggende bestemmingen blijven te allen tijde bereikbaar, al dan niet via een omleidingsroute. Bestemmingen in de afgesloten weggedeeltes blijven gedurende de tijd waarin de maatregelen van kracht zijn bereikbaar per fiets en/of voet.

 

Ter voorkoming van kerend verkeer bij de afsluiting van de rijbaan t.h.v. Willemstraat 21, worden de maatregelen reeds aangekondigd vanaf de Vonderweg en het Wilheminaplein door middel van een hekwerk en bebording. Bestemmingsverkeer blijft wel mogelijk.

 

Voor bewoners en bezoekers van woontoren De Regent zijn voetgangerstunnels aangelegd.

 

De maatregelen en omleidingsroutes zijn weergegeven op onderstaande tekening NBR 21.0454.6 (versie 5) d.d. 10 november 2022:

 

Fase 2 (start na afloop van fase 1 t/m naar verwachting 1 mei 2023):

 

Verkeersmaatregelen

In deze fase wordt de afsluiting van de rijbaan in de Willemstraat, tussen Emmasingel en Willemstraat 21 opgeheven. Voor de rijbaan wordt een eenrichtingsverkeer (‘de stad in’) ingesteld.

Hierdoor is de rechtersplitsing van de Willemstraat t.h.v. nummer 1 t/m 5 weer bereikbaar en kan het tijdelijk ingestelde tweerichtingsverkeer in de Kleine Berg weer opgeheven worden. Ook de twee gelegenheden bestemd voor het onmiddellijk laden en lossen van goederen t.h.v. Willemstraat nummers 13,15, 17 en 19 zijn dan weer beschikbaar.

 

De twee gehandicaptenparkeerplaatsen blijven in deze fase niet beschikbaar. Ter compensatie blijft een openbare parkeerplaats tegenover Willemstraat 25 tijdelijk ingericht als gehandicaptenparkeerplaats.

 

Het ingestelde tweerichtingsverkeer op het verplichte fietspad in de Willemstraat (tussen Wilhelminaplein en Emmasingel) wordt in deze fase weer opgeheven. Voor fietsers komende vanaf de Emmasingel wordt tijdelijk een aparte fietsstrook ingericht op de rijbaan.

 

Voor voetgangers in de Willemstraat, de Emmasingel en op het Clausplein en fietsers in de Emmasingel blijven de maatregelen uit de fase 1 van kracht.

 

Motivering maatregelen

Het treffen van deze maatregelen houdt verband met het noodzakelijk aanwezige bouwterrein en de in acht te nemen bouwveiligheidszones ten behoeve van de renovatiewerkzaamheden aan woontoren De Regent. Het waarborgen van de veiligheid op de weg en het beschermen van de weggebruikers en het werkpersoneel zijn hierin bepalend geweest.

 

Omleidingsroutes

De maatregelen hebben een impact op de doorstroming van het verkeer. Doorgaand verkeer wordt omgeleid door middel van tijdelijke omleidingsroutes. De omleidingsroutes en het bebordingsplan in fase 2 zijn in onderstaande tekening weergegeven.

 

In overleg met busmaatschappij Hermes wordt een aantal busroutes aangepast. Door deze gewijzigde routes komen vijf bushaltes tijdelijk te vervallen (Wilhelminaplein / Gagelstraat / Jozef Eliasweg / Willem de Rijkelaan en Hastelweg). Deze aanpassing hangt mede samen met de tijdelijke verkeersmaatregelen in de Vonderweg, die gepland staan in februari 2023.

 

Bereikbaarheid

Omliggende bestemmingen blijven te allen tijde bereikbaar, al dan niet via een omleidingsroute. Voor bewoners en bezoekers van woontoren De Regent zijn voetgangerstunnels aangelegd.

 

NB: Fase 2 valt samen met de werkzaamheden aan de Vonderweg, (verkeersbesluit Gemeenteblad 2022, 454989), waarbij tijdens die fase 1a de Willemstraat ter hoogte van de Vonderweg stad uit en de Vonderweg tussen Mathildelaan en Willemstraat in beide richtingen voor gemotoriseerd verkeer is afgesloten. Tijdens de fase 1b van dat werk is de kruising met de Willemstraat weer opengesteld, maar blijft de Vonderweg tussen Mathildelaan en Willemstraat nog wel afgesloten.

 

De maatregelen en omleidingsroutes zijn weergegeven op onderstaande tekening NBR 21.0454.7 (versie 5) d.d. 10 november 2022:

 

Fase 3 (naar verwachting vanaf 1 mei 2023 tot en met 1 juli 2024):

 

Maatregelen

De maatregelen in deze fase zijn gelijk aan die van fase ‘0’, met aanvullend nog de maatregelen uit fases 1 en 2 ten aanzien van het opheffen van de twee gehandicaptenparkeerplaatsen en het tijdelijk inrichten van een gehandicaptenparkeerplaats tegenover Willemstraat 25.

 

Motivering maatregelen

Omdat er tijdens de renovatiewerkzaamheden van hoog naar laag wordt gewerkt, geldt tijdens deze fase een kleinere bouwveiligheidszone. Hierdoor kunnen sommige maatregelen uit fase 2 komen te vervallen.

 

De maatregelen ten aanzien van de trottoirs rondom De Regent, het fietspad in de Willemstraat aan de zijde van de Regent en de maatregelen ten aanzien van de gehandicaptenparkeerplaatsen blijven van kracht zolang de werkzaamheden voortduren en voor zover het bouwterrein aanwezig c.q. afgebakend dient te zijn.

 

Voor de omleidingsroutes en bereikbaarheid wordt verwezen naar de tekst onder fase ‘0’.

 

De maatregelen en omleidingsroutes zijn weergegeven op onderstaande tekening NBR 21.0454.8 (versie 3) d.d. 10 november 2022:

 

Belangenafweging

Met dit verkeersbesluit stelt het college tijdelijke verkeerregels vast in verband met de geplande renovatiewerkzaamheden aan woontoren De Regent, door middel van het plaatsen van de hierboven genoemde bebording en voorzieningen ter regeling van het verkeer.

Deze regels dienen de volgende in artikel 2 van de WVW 1994 genoemde verkeersbelangen:

het verzekeren van de veiligheid op de weg;

het beschermen van weggebruikers en passagiers;

het voorkomen of beperken van door het verkeer veroorzaakte overlast, hinder of schade.

 

Door het instellen van de tijdelijke verkeersmaatregelen kan er efficiënt en veilig worden gewerkt. Zonder deze tijdelijke verkeersmaatregelen zullen er verkeersonveilige situaties ontstaan.

 

Dit verkeersbesluit draagt bij aan het realiseren van de bovengenoemde doelstellingen.

 

De werkzaamheden gaan daarentegen hinder met zich meebrengen voor omwonenden, bedrijven en weggebruikers in het algemeen in de vorm van afsluitingen van weggedeeltes op de route naar hun bestemming of ter plaatse van hun woning of bedrijf. De reisafstanden en reistijden kunnen door de tijdelijke verkeersmaatregelen wat langer zijn, doordat de doorstroming van de weg minder is. Of omdat men via een alternatieve route moet rijden. Voor het laden en lossen en/of parkeren dient men mogelijk een alternatieve plaats, verder van de bestemming af, te kiezen. Woningen, bedrijven en overige bestemmingen blijven tijdens de verkeersmaatregelen bereikbaar, in ieder geval per fiets en per voet.

 

De impact ten aanzien van het vervallen van de twee gelegenheden bestemd voor het onmiddellijk laden en lossen van goederen t.h.v. Willemstraat nummers 13,15, 17 en 19 en de twee gehandicaptenparkeerplaatsen aan de zijde van De Regent is beperkt. De laad- en losgelegenheid ter hoogte van Willemstraat 25/27 blijft beschikbaar. Verder wordt er een alternatieve gehandicaptenparkeerplaats ingericht. Hiervoor vervalt een algemene, openbare parkeerplaats. Deze parkeergelegenheid kan goed worden opgevangen door beschikbare parkeergelegenheden in de omgeving.

 

Het college heeft besloten bovengenoemde verkeersbelangen op grond van artikel 2 van de WVW 1994 zwaarder te laten wegen dan de belangen bij het beschikbaar houden van de weggedeeltes en de parkeer-, laad- en losgelegenheden. De mogelijke hinder die de omwonenden, bedrijven en weggebruikers kunnen ondervinden door de verkeersmaatregelen is van tijdelijke duur. Het college is van mening dat de mogelijke ongemakken voor omwonenden, bedrijven en weggebruikers beperkt zijn. Mede doordat er omleidingsroutes en alternatieve routes worden ingesteld. Verder zijn er alternatieve parkeerplaatsen en een laad- en losgelegenheid in de omgeving beschikbaar en blijven alle bestemmingen bereikbaar.

 

Volgens vaste jurisprudentie moeten tijdelijke verkeersmaatregelen worden beschouwd als een normale maatschappelijke ontwikkeling waarmee iedereen kan worden geconfronteerd. De nadelige gevolgen van dergelijke maatregelen mogen echter niet onevenredig zijn in verhouding tot de met het besluit te dienen belangen. De tijdelijke verkeersmaatregelen leiden niet tot onevenredige hinder of overlast voor betrokkenen. Dit gelet op de hierboven aangehaalde doelstellingen ten aanzien van het verzekeren van de veiligheid op de weg, het beschermen van weggebruikers en passagiers en het voorkomen of beperken van door het verkeer veroorzaakte overlast, hinder of schade.

 

Communicatie

Omwonenden en bedrijven zijn vooraf geïnformeerd over de verkeersmaatregelen in dit besluit. Alle maatregelen zijn verder vooraf besproken met de hulpdiensten, vervoermaatschappij Hermes en de fietsersbond.

 

De maatregelen worden daarnaast vanaf week 51 op straat aangekondigd door middel van informatieborden.

 

Besluit

Het college van burgemeester en wethouders van Eindhoven besluit tot het nemen van de volgende, tijdelijke verkeersmaatregelen:

 

Fase 0

 

Ten aanzien van de Willemstraat:

 

  • 1.

    Het afsluiten van het trottoir en het fietspad (de stad uit) aan de zijde van De Regent tussen Emmasingel en Willemstraat t.h.v. nummer 21, door middel van het plaatsen van hekwerken;

  • 2.

    Het instellen van een geslotenverklaring voor fietsen en voor gehandicaptenvoertuigen zonder motor door middel van het plaatsen van een C14-bord volgens bijlage 1 van het RVV 1990;

 

Ten aanzien van de Emmasingel en het Clausplein:

 

  • 3.

    Het afsluiten van de trottoirs rondom De Regent, door middel van het plaatsen van hekwerken.

 

Fase 1:

 

Ten aanzien van de Willemstraat:

 

  • 1.

    Het afsluiten van de rijbaan in beide richtingen in de Willemstraat, tussen de Emmasingel en de Willemstraat ter hoogte van nummer 21 voor voertuigen, ruiters en geleiders van rij- of trekdieren of vee, door middel van het plaatsen van het plaatsen van hekwerken en C1-borden volgens bijlage 1 van het RVV 1990;

  • 2.

    Het instellen van een verplicht fietspad in twee richtingen tussen Willemstraat t.h.v. nummer 29 en Emmasingel door middel van het plaatsen van G11-borden en onderborden OB505 (pijlborden tegenliggers);

  • 3.

    Het instellen van een geslotenverklaring ter hoogte van Willemstraat nummer 5 voor voertuigen, ruiters en geleiders van rij- of trekdieren of vee, met uitzondering van fietsers, door middel van het plaatsen van een hekwerk met C1-bord volgens bijlage 1 van het RVV 1990 met onderbord OB52 ‘Uitgezonderd fietsers’;

  • 4.

    Het instellen van een geslotenverklaring voor fietsen en voor gehandicaptenvoertuigen zonder motor door middel van het plaatsen van een C14-bord volgens bijlage 1 van het RVV 1990;

  • 5.

    Het afsluiten van het trottoir en het fietspad (de stad uit) aan de zijde van De Regent tussen Emmasingel en Willemstraat t.h.v. nummer 29, door middel van het plaatsen van hekwerken.

  • 6.

    Het opheffen van twee gelegenheden bestemd voor het onmiddellijk laden en lossen van goederen ter hoogte van Willemstraat 13,15, 17 en 19;

  • 7.

    Het instellen van een parkeerverbod aan de zijde van De Regent door middel van het plaatsen van een E4-bord volgens bijlage 1 van het RVV 1990 met onderbord OB310p ‘vanaf 9 januari 2023’;

  • 8.

    Het opheffen van twee gehandicaptenparkeerplaatsen aan de zijde van De Regent;

  • 9.

    Het instellen van een gehandicaptenparkeerplaats tegenover Willemstraat 25 door middel van het plaatsen van een E6-bord volgens bijlage 1 van het RVV 1990;

 

Ten aanzien van de Emmasingel en het Clausplein:

 

  • 10.

    Het afsluiten van de trottoirs rondom De Regent, door middel van het plaatsen van hekwerken;

 

Ten aanzien van de Emmasingel:

 

  • 11.

    Het afsluiten van het fietspad aan de zijde van De Regent door middel van het plaatsen van een hekwerk.

 

Ten aanzien van de Kleine Berg:

 

  • 12.

    Het opheffen van eenrichtingverkeer en het inrijden toestaan door middel van het plaatsen van een C5-bord volgens bijlage 1 van het RVV 1990 en het verwijderen (afplakken) van het C2-bord en het C4-bord volgens bijlage 1 van het RVV 1990 ter hoogte van Kleine Berg 23/24.

 

Fase 2:

 

Ten aanzien van de Willemstraat:

 

  • 1.

    Het instellen van éénrichtingsverkeer, met uitzondering van fietsers, door middel van het plaatsen van hekweken, twee C2-borden en een C3-bord volgens bijlage 1 van het RVV 1990 met onderbord OB52 ‘Uitgezonderd fietsers’;

  • 2.

    Het afsluiten van het trottoir en het fietspad (de stad uit) aan de zijde van De Regent tussen Emmasingel en Willemstraat t.h.v. nummer 29, door middel van het plaatsen van hekwerken.

  • 3.

    Het instellen van een geslotenverklaring voor fietsen en voor gehandicaptenvoertuigen zonder motor door middel van het plaatsen van een C14-bord volgens bijlage 1 van het RVV 1990;

  • 4.

    Het instellen van een parkeerverbod aan de zijde van De Regent door middel van het plaatsen van een E4-bord volgens bijlage 1 van het RVV 1990 met onderbord OB310p ‘vanaf 9 januari 2023’;

  • 5.

    Het opheffen van twee gehandicaptenparkeerplaatsen aan de zijde van De Regent;

  • 6.

    Het instellen van een gehandicaptenparkeerplaats tegenover Willemstraat 25 door middel van het plaatsen van een E6-bord volgens bijlage 1 van het RVV 1990.

  • 7.

    Het opheffen van de verkeersmaatregelen 1, 2, 3 en 6 uit fase 1;

 

Ten aanzien van de Emmasingel en het Clausplein:

 

  • 8.

    Het afsluiten van de trottoirs rondom De Regent, door middel van het plaatsen van hekwerken;

 

Ten aanzien van de Emmasingel:

 

  • 9.

    Het afsluiten van het fietspad aan de zijde van De Regent door middel van het plaatsen van een hekwerk.

 

Ten aanzien van de Kleine Berg:

 

  • 10.

    Het opheffen van verkeersmaatregel 12 uit fase 1.

 

Fase 3:

 

Ten aanzien van de Willemstraat:

 

  • 1.

    Het afsluiten van het trottoir en het fietspad (de stad uit) aan de zijde van De Regent tussen Emmasingel en Willemstraat t.h.v. nummer 21, door middel van hekwerken;

  • 2.

    Het instellen van een geslotenverklaring voor fietsen en voor gehandicaptenvoertuigen zonder motor door middel van het plaatsen van een C14-bord volgens bijlage 1 van het RVV 1990;

  • 3.

    Het opheffen van verkeersmaatregel 1 uit fase 2;

 

Ten aanzien van de Emmasingel en het Clausplein:

 

  • 4.

    Het afsluiten van de trottoirs rondom De Regent, door middel van het plaatsen van hekwerken.

 

 

Eindhoven, 21 december 2022

Hoogachtend,

namens burgemeester en wethouders van Eindhoven,

A. Hekman

hoofd afdeling Verkeer, Milieu en Duurzaamheid

Bezwaar

Belanghebbenden kunnen, tot uiterlijk 6 weken na publicatie van het besluit, schriftelijk bezwaar indienen bij burgemeester en wethouders, Postbus 90150, 5600 RB Eindhoven.

Het bezwaarschrift moet worden ondertekend en bevat ten minste:

de naam en het adres van de indiener

de dagtekening

een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht

de gronden van het bezwaar.

Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit.

Wel kan een belanghebbende, met een spoedeisend belang, binnen dezelfde termijn een voorlopige voorziening vragen bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank Oost-Brabant, Postbus 90125, 5200 MA ’s-Hertogenbosch.

Het verzoek om een voorlopige voorziening moet voldoen aan dezelfde eisen als een bezwaarschrift.

 

Naar boven