Bekendmaking van voornemen tot verkoop van een gemeentelijke onroerende zaak

De gemeente Helmond is voornemens om met koper een koopovereenkomst aan te gaan voor de verkoop van het perceel grond, kadastraal bekend als Helmond sectie Z nummer 876 en sectie Y nummer 1220, groot ca. 22027 m² gelegen aan de Sojadijk te Helmond. De redenen voor de gemeente om de overeenkomst met deze koper als enige serieuze gegadigde aan te gaan zijn als volgt:

  • Het perceel staat al langere tijd via https://www.bedrijventerreinenhelmond.nl/bzob te koop en er zijn geen andere bedrijven kenbaar die interesse hebben in dit specifieke perceel.

  • Koper voldoet aan het gestelde criterium voor de doelgroep: Grootschalige industrie, logistieke en Groothandelsbedrijven.

  • Koper is een Helmonds bedrijf en dit brengt met zich mee dat de werkgelegenheid in Helmond blijft. Dit sluit aan bij de visie voor het van de gemeente Helmond Bedrijventerrein Zuid Oost Brabant.

  • Vanwege de groei van het bedrijf is haar huidige locatie niet meer passend. Het bedrijf zal de komende jaren nog verder groeien en heeft daarom een grotere locatie nodig.

  • Meer groei betekent meer werkgelegenheid in Helmond.

  • Met de verplaatsing van het bedrijf komen er vijf aangrenzende hallen van 1000 m2 in een bedrijfsverzamelgebouw vrij en dit is een segment waar veel vraag naar is. Hiermee worden andere partijen weer geholpen.

  • Het bedrijf past goed tussen de twee andere bedrijven op het Bedrijventerrein Zuid Oost Brabant. Het betreft een relatief smal en diep perceel (wat niet gesplitst mag worden) en kan daarom goed benut worden door koper, omdat zij ook buitenopslag nodig heeft.

De gemeente zal na een wachttijd van 21 kalenderdagen na de datum van deze publicatie uitvoering geven aan haar voornemen. Indien u van mening bent dat u ook als mogelijke gegadigde meegenomen moet worden van de verkoop van het hiervoor genoemde perceel, dan dient u binnen 21 kalenderdagen na de datum van deze publicatie een kort geding tegen dit voornemen aanhangig te maken bij de bevoegde voorzieningenrechter. Indien er binnen voornoemde termijn geen kort geding aanhangig is gemaakt, dan vervalt het recht om tegen het voornemen en/of de koopovereenkomst op te komen. Ook vervalt dan het recht op schadevergoeding of welke andere aanspraak dan ook. De reden voor het opnemen van deze vervaltermijn is dat de gemeente Helmond en haar contractspartij(en) onredelijk worden benadeeld indien derden ook na voornoemde vervaltermijn nog tegen de koopovereenkomst zouden kunnen opkomen.

Naar boven