Gemeenteblad van Arnhem
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Arnhem | Gemeenteblad 2022, 49603 | ander besluit van algemene strekking |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Arnhem | Gemeenteblad 2022, 49603 | ander besluit van algemene strekking |
Subsidieregeling Arnhemse makers en culturele organisaties - Covid-19
HET COLLEGE VAN BURGEMEESTER EN WETHOUDERS VAN ARNHEM;
- de gemeente Arnhem uitvoering geeft aan het Arnhems steunpakket kunst en cultuur, waarbij zij middelen op een rechtmatige en transparante wijze wil verstrekken via een subsidieregeling, door onderstaande nadere regels vast te stellen;
Artikel 4:23 van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 4, eerste en tweede lid, van de Algemene subsidieverordening Arnhem 2016;
Subsidieregeling Arnhemse makers en culturele Organisaties - Covid-19
Artikel 1: Begripsomschrijvingen
Voor toepassing van deze regeling wordt verstaan onder:
Presentatie: de activiteit waarin het tonen van (culturele) producten centraal staat, waarbij te onderscheiden zijn: presentaties die op wisselende locaties kunnen worden gehouden en een tijdelijk karakter hebben (festivals) en presentaties die gedurende het jaar plaatshebben, al dan niet op één locatie (podiumprogrammering);
Doel van deze regeling is de instandhouding van de culturele infrastructuur van de gemeente Arnhem. Deze regeling richt zich op individuele makers en instellingen waar de gemeente geen subsidierelatie mee heeft, maar die van belang zijn voor de culturele infrastructuur van Arnhem. Het gaat hier om individuele makers met een professionele beroepspraktijk in Arnhem en instellingen die activiteiten voor publiek organiseren en/of actief zijn op het gebied van productie, presentatie en/of participatie. Qua individuele makers ligt in eerst instantie de nadruk op de groep die sinds maart 2020 een Tozo of Bbz-uitkering heeft ontvangen of niet in aanmerking kwam voor TVL, maar wel extra kosten of schade door corona heeft gehad. In tweede instantie, indien het subsidieplafond dit toelaat komen ook andere individuele makers in aanmerking die extra kosten of schade door corona hebben gehad. Qua instellingen en samenwerkingsverbanden valt te denken aan dansscholen, theaters, podia en musea maar ook instellingen of samenwerkingsverbanden die kunstlessen verzorgen waarvan de activiteiten structureel (en hoofdzakelijk) in de gemeente Arnhem plaatsvinden;
Het subsidieplafond van deze regeling is:
Instellingen/samenwerkingsverbanden: €100.000
Indien er op 15 mei 2022 een onderbesteding is bij één van de doelgroepen en bij de andere doelgroep er meer aanvragen voor subsidie in aanmerking komen dan het plafond toelaat om te honoreren dan kunnen de middelen van de doelgroep met onderbesteding toegevoegd worden aan de middelen voor de andere doelgroep. Aanvragen kunnen dan alsnog gehonoreerd worden, totdat het nieuwe subsidieplafond is bereikt.
Aanvragen door individuele makers die een Tozo of Bbz-uitkering hebben gehad of niet in aanmerking kwamen voor TVL, maar wel extra kosten of schade door corona hebben gehad, kunnen ingediend worden van 14 februari 2022 tot en met 1 maart 2022. Indien het subsidieplafond niet is bereikt kunnen vanaf 14 maart 2022 tot en met 30 april alle individuele makers die extra kosten of schade door corona hebben een aanvraag indienen.
Indien er op 14 februari 2022 (de dag van openstelling) meer volledige aanvragen, die in aanmerking komen voor subsidie en die niet worden geweigerd, binnenkomen dan volgens het subsidieplafond gehonoreerd kunnen worden, wordt de volgorde van beoordeling door middel van loting bepaald, door een notaris. Dit geldt ook voor de aanvragen van individuele makers op 14 maart 2022.
Subsidie kan, naast de in artikel 4:25, tweede lid, en 4:35 van de Algemene wet bestuursrecht en artikel 10 van de Algemene Subsidieverordening Arnhem genoemde gevallen, in ieder geval worden geweigerd in geval van strijdigheid met één van de overige bepalingen in deze regeling en indien gegronde reden bestaat om aan te nemen dat de activiteiten blijkens de ingediende begroting een onvoldoende betrouwbare financiële basis hebben.
Artikel 9: Afwijkingsmogelijkheid
Het college kan in bijzondere gevallen ten gunste van een aanvrager afwijken van één of meerdere bepalingen van deze regeling.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2022-49603.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.