Wat ligt er ter inzage en voor wie en wanneer
Met ingang van 14 juli 2022 ligt gedurende tien weken het voorontwerpbestemmingsplan “Gorredijk – De Vrieswijck” voor eenieder ter inzage.
U kunt het digitale voorontwerpbestemmingsplan raadplegen op www.ruimtelijkeplannen.nl. Het planidentificatienummer is NL.IMRO.0086.05BPDEVRIESWIJCK-0101. Daarnaast is een afdruk van het digitale plan in te zien bij de receptie van het gemeentehuis, Hoofdstraat 82 te Beetsterzwaag. De publicatie is eveneens te raadplegen op www.opsterland.nl.
Strekking van het bestemmingsplan
Het voorontwerpbestemmingsplan "Gorredijk – De Vrieswijck" heeft betrekking op de voormalige bedrijfslocatie van De Vries Kozijnen aan de Jodocus Heeringastraat in Gorredijk. Na sluiting van de fabriek in 2013 is in 2015 gestart met de sloop van de bedrijfsbebouwing behorend bij deze voormalige timmerfabriek. Buiten het voormalige kantoorpand dat in de huidige situatie nog aanwezig is, is de locatie al jaren een braakliggend terrein. In 2018 heeft een ontwikkelaar na aankoop van de locatie het initiatief genomen om tot een herontwikkeling van de voormalige bedrijfslocatie te komen. De herontwikkeling ziet op de realisatie van een nieuwe woonwijk met maximaal 95 woningen op basis van een gedifferentieerd woonprogramma.
De voorgenomen ontwikkeling past niet binnen het geldende bestemmingsplan “Gorredijk Kom”. Om de ruimtelijke ontwikkeling mogelijk te maken is een bestemmingsplanherziening noodzakelijk. Het voorontwerpbestemmingsplan voorziet in de daarvoor noodzakelijke juridisch planologische kaders.
Reageren?
Gedurende de termijn dat het plan ter inzage ligt, kan iedereen:
schriftelijk zijn reactie op het voorontwerpbestemmingsplan kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Opsterland, postbus 10.000, 9244 ZP, Beetsterzwaag;
mondeling een reactie indienen bij team Ontwikkeling Ruimtelijk domein (na uitdrukkelijk vermelding). U kunt hiervoor contact opnemen met het secretariaat Ruimtelijke Plannen, tel. (0512) 386 222.
Daarnaast kan bij het genoemde team nadere informatie worden verkregen over de inhoud en achtergronden van het bestemmingsplan.
Hoe gaat het verder?
Na het verstrijken van bovengenoemde termijn worden onder meer de inspraakreacties en de reacties naar aanleiding van het vooroverleg beoordeeld en wordt het bestemmingsplan eventueel aangepast, hetgeen zal resulteren in een ontwerpbestemmingsplan. Het ontwerpbestemmingsplan zal vervolgens wederom ter inzage worden gelegd.
Kennisgeving voorbereiding bestemmingsplan
Deze publicatie betreft tevens een kennisgeving in de zin van artikel 1.3.1 Besluit ruimtelijke ordening.