Informatieve artikelen gemeente Bladel, week 27 - 2021

 

 

Nieuw telefoonnummer Milieustraat Bladel

Door omstandigheden is de milieustraat Bladel een aantal weken telefonisch niet bereikbaar geweest.

Inmiddels is dat probleem opgelost, maar er is wel een nieuw telefoonnummer: 06-11293897. Dat nummer is alleen bereikbaar tijdens de openingstijden:

• Dinsdag en woensdag van 13.00 tot 17.00 uur;

• Vrijdag van 9.00 tot 17.00 uur;

• Zaterdag van 9.00 tot 16.00 uur.

 

Blauwalg in vijver Burgemeester Wouterspark Hapert

In de vijver in het Burgemeester Wouterspark in Hapert is blauwalg aangetroffen. Blauwalgen zijn niet direct gevaarlijk voor mens en dier, maar het is beter om er niet mee in aanraking te komen. Door Waterschap de Dommel zijn waarschuwingsborden geplaatst.

Blauwalg ontstaat doordat de eenden in de vijver gevoerd worden door bezoekers. Op zich is dit niet erg, maar door het voeren komen er veel voedingsstoffen in het water. In combinatie met warm weer kan dat leiden tot blauwalgenbloei. Er ontstaat dan een blauwgroene laag op het water.

Botulisme

Ondanks dat blauwalg niet direct gevaarlijk is voor dieren, zijn er helaas toch eenden dood gegaan. Dit kan duiden op botulisme. Botulisme is een ziekte die veroorzaakt wordt door de gifstoffen van een bacterie. Vooral vissen en vogels sterven hieraan, maar ook voor mensen kan dit gevaarlijk zijn. Om erachter te komen of dit ook aan de orde is in de vijver in het Burgemeester Wouterspark, heeft de gemeente aan het NVWA (Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit) gevraagd om dit te onderzoeken. De uitslag hiervan is nog niet bekend.

 

Parkeergelegenheid gemeente Bladel

Komt u winkelen of een hapje eten in het centrum van Bladel? Er zijn verschillende parkeerplaatsen waar u uw auto neer kunt zetten. De vijf grootste zijn:

• Varkensmarkt

• Markt Bladel

• Parkeerplaats achter de Marmaris

• Parkeerplaats Jumbo

• Parkeerplaats Albert Heijn

U kunt ook de parkeerroute volgen met de blauwe borden. Als u deze route volgt, komt u langs alle grote parkeerplaatsen in het centrum van Bladel. Tijdens het volgen van deze route, komt u borden tegen met een P en een pijl. Dit geeft de betreffende parkeergelegenheden aan waar u als bezoeker kunt parkeren.

 

Start werkzaamheden Groote Beerze

Waterschap De Dommel gaat het beekdal van de Groote Beerze opnieuw inrichten. Dat is nodig om verdroging van het gebied tegen te gaan, kwetsbare natuur te versterken en wateroverlast te beperken. Daarnaast wil het waterschap het gebied toegankelijker maken voor recreatie. Firma Van der Zanden uit Moergestel voert de werkzaamheden uit. Zij zijn aan het werk van juli tot en met november 2021.

Het projectgebied ligt in de gemeenten Bladel en Oirschot en loopt in het noorden tot aan de weg Broekeindsedijk en in het zuiden tot aan de weg de Hoeve.

Voorbereidende werkzaamheden

In juli start Van der Zanden met voorbereidende werkzaamheden. Het gaat om:

• snoeien en verwijderen van begroeiingen

• dempen van greppels

• plaatsen of vervangen van duikers (kokers om watergangen te verbinden) onder de Broekeindsedijk en Westelbeersedijk.

Omleidingen

Er worden twee duikers vervangen. De eerste ligt aan de Broekeindsedijk tussen de Ir. van Meelweg en Ir. Mettropweg. De tweede aan de Westelbeersedijk tussen de Ir. Mettropweg en Meester van Hasseltweg.

Tijdens deze werkzaamheden (van maandag 12 juli tot en met vrijdag 23 juli 2021) worden de Broekeindsedijk en Westelbeersedijk tijdelijk afgesloten voor doorgaand verkeer. Er worden verkeersomleidingen ingesteld. Het fietspad blijft wel bereikbaar voor fietsverkeer.

Grond- en waterwerkzaamheden

Begin september start Van der Zanden met de grond- en waterwerkzaamheden aan de Groote Beerze. De beek wordt smaller, ondieper en ook langer door nieuwe bochten in de beek. Hierdoor blijft het water langer in het gebied en kan er meer water in de grond zakken. Hiervoor wordt een nieuwe meander uitgegraven, de huidige beek gedempt, duikers geplaatst en stuwen verwijderd. Nieuwe stuwen worden elders geplaatst.

Tot slot wordt het projectgebied opnieuw ingericht. Er komt een voorde (doorwaadbare plaats), nieuwe fiets- en wandelbruggen, een ruiterpad, een vlonderpad, wandelpaden en groenvoorzieningen.

Van der Zanden verwacht op 1 december 2021 klaar te zijn.

Tijdens de werkzaamheden

Tijdens de uitvoeringsperiode zijn er veel grondtransporten van en naar het projectgebied. Om dit veilig te laten verlopen komen er rijplatenbanen, tijdelijke (verkeers)maatregelen op/rondom de openbare wegen en wandelpaden worden afgesloten. Bezoekers en recreanten in het projectgebied worden via informatieborden geïnformeerd. Bewoners en bedrijven in/rondom het projectgebied en aan grondtransportroutes worden met informatiebrieven op de hoogte gebracht.

Meer informatie

Belangrijke partners zijn de gemeenten Oirschot en Bladel, Brabants Landschap, ZLTO en Provincie Noord-Brabant. Daarnaast is er samenwerking met betrokken grondeigenaren, pachters en omwonenden. Het project komt mede tot stand door financiële samenwerking met Provincie Noord-Brabant.

Aanvullende informatie over het project staat op de projectwebsite van Waterschap De Dommel www.dommel.nl/grootebeerze.

 

Onderzoek cliëntervaring sociaal domein

De gemeenten Bergeijk, Bladel, Eersel, Oirschot en Reusel-De Mierden zijn benieuwd naar hoe inwoners de ondersteuning vanuit Wmo, Jeugdhulp, Bijzondere Bijstand of Schuldhulpverlening ervaren. Op basis van de resultaten bekijken de gemeenten waar de dienstverlening verbeterd kan worden.

Onderzoek

Inwoners die ondersteuning aanvragen en/of ontvangen, krijgen een brief van ZorgfocuZ. Dit is een onafhankelijk onderzoeksbureau. De brief is een uitnodiging om mee te werken aan een onderzoek voor de gemeente. Het onderzoek bestaat uit een vragenlijst die digitaal of schriftelijk kan worden ingevuld. De antwoorden geven een beeld van wat er goed gaat en wat beter kan. Hiermee kan de gemeente de dienstverlening zo goed mogelijk laten aansluiten bij de behoeften van de inwoners.

Ontvangt u een vragenlijst?

We waarderen het enorm als u dan de tijd wilt nemen om deze in te vullen. U kunt de vragenlijst online invullen of per post terugsturen. Ongeveer vier weken na de uitnodiging ontvangt u een herinneringsbrief voor als u vergeten bent om de vragenlijst in te vullen.

 

Werk in uitvoering door of in opdracht van de gemeente Bladel

 

Werk: Oprichten van appartementen, het Laar/Beukenbos Bladel. Het Laar is niet toegankelijk vanuit richting Bleijenhoek.

Periode: week 37-2020 t/m week 40-2021

Uitvoering: Borrenbergs Bouwbedrijf B.V. (Luyksgestel).

 

Werk: Herinrichting Kranenberg Casteren.

Periode: week 08-2021 t/m week 39-2021

Uitvoering: J. van Uijthoven & Zn. B.V. (Hapert).

 

Werk: Klimaatregeling fase 1 Hoogeloon.

Periode: week 09-2021 t/m week 52-2021

Uitvoering: Aannemingsbedrijf Van der Zanden B.V. (Moergestel).

 

Werk: Herinrichting fase 1, Europalaan Bladel.

Periode: week 17 t/m week 29-2021

Uitvoering: Wegenbouw Steevens (Valkenswaard).

 

Werk: Groot asfaltonderhoudswerkzaamheden op diverse locaties in de gemeente Bladel.

Periode: week 23 t/m week 30-2021

Uitvoering: KWS Infra Eindhoven.

 

Werk: Waterleiding vervangen, Carolus Simplexplein en Fons van der Heijdenstraat Netersel.

Periode: week 24 t/m week 30-2021

Uitvoering: Hurkmans B.V. voor Brabant Water.

 

Voor meer informatie kunt u contact opnemen met een medewerker van het Klant Contact Centrum (KCC), tel. 0497-361636.

Naar boven