Gemeenteblad van Heerlen
Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
---|---|---|---|
Heerlen | Gemeenteblad 2020, 262341 | Beleidsregels |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
---|---|---|---|
Heerlen | Gemeenteblad 2020, 262341 | Beleidsregels |
Gemeente Heerlen - Informatiebeveiligingsplan Suwinet gemeente Heerlen
Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Heerlen
gelet op het bepaalde in Wet structuur uitvoeringsorganisatie werk en inkomen (Wet SUWI);
mede gelet op de Algemene verordening gegevensbescherming (AVG);
mede gelet op de Uitvoeringswet Algemene verordening gegevensbescherming (UAVG);
mede gelet op het bepaalde in het Informatiebeveiligingsbeleid Suwinet gemeente Heerlen;
mede gelet op het bepaalde in het Informatiebeveiligingsbeheer Suwinet gemeente Heerlen;
mede gelet op het advies van de Ondernemingsraad;
vast te stellen het navolgende: Informatiebeveiligingsplan Suwinet gemeente Heerlen
De gemeente deelt op basis van de Wet SUWI persoonlijke informatie van inwoners met een aantal organisaties. Het gaat om informatie over arbeidsverleden, loon, uitkeringen en opleiding. Het is natuurlijk heel belangrijk dat het delen van deze informatie zorgvuldig gebeurt. Daarvoor heeft de gemeente Heerlen het beveiligingsbeleid Suwinet vastgesteld, dit naast het informatiebeveiligingsplan Suwinet en het informatiebeveiligingsbeheer Suwinet.
Het informatiebeveiligingsbeleid Suwinet zegt wat over de interne organisatie, waaronder:
Aansluitbeleid: de randvoorwaarden voor aansluiting op de Gemeenschappelijke elektronische Voorziening Suwi (GeVS, ook wel Suwinet genoemd). Het aansluitbeleid betreft het beleid aangaande de bescherming van de eigen informatiehuishouding in relatie tot de eigen delen van Suwinet en de via Suwinet beschikbaar gestelde gegevens.
Het informatiebeveiligingsplan Suwinet wordt jaarlijks of vaker, wanneer daar aanleiding toe is, geactualiseerd. Het informatiebeveiligingsplan bevat verbetervoorstellen op basis van evaluaties.
Het informatiebeveiligingsbeheer Suwinet behelst een ingerichte beheersorganisatie waarin beheerprocessen en evaluatieactiviteiten zijn vormgegeven. Bijvoorbeeld:
Daarnaast is sanctiebeleid bij oneigenlijk gebruik van Suwinet opgesteld.
Verklaring zorgvuldig gebruik Suwinet
Iedere (nieuwe) medewerker die gebruik maakt van Suwinet dient tweejaarlijks de Verklaring zorgvuldig gebruik Suwinet te tekenen, zoals opgenomen in het Informatiebeveiligingsbeheer Suwinet gemeente Heerlen is opgenomen. Deze ondertekende verklaring wordt opgeborgen in het P-dossier van de medewerker.
Suwinetgegevens voor niet-Suwinettaken
De gemeente Heerlen ontvangt voor de volgende niet-Suwitaken gegevens:
Echter, Suwinet-Inkijk voor burgerzaken wordt in de praktijk zelden of niet gebruikt. In 2020 zal met het betreffende team besproken worden of deze functionaliteit nodig is. Indien deze niet meer nodig zal de functionaliteit worden afgesloten.
Suwinet biedt bronhouders zoals de gemeente Heerlen de mogelijkheid de kwaliteit van gegevens te verbeteren door deze open te stellen voor correctie (burger) of terugmelding (professional). Op deze pagina kunnen de instellingen van de correctieservice worden beheerd.
Beoordeling of deze functionaliteit in gebruik is/zou moeten zijn, en hoe de rolverdeling er dan uit (moet) zien.
Geeft medewerkers van gemeenten die de E-bijstandsaanvraag gebruiken de mogelijkheid het aanvraagproces te volgen. De professional kan het door de klant ingevulde formulier raadplegen en eventueel aanpassen. Ook toont de Professional Module overzichten van bijstandsaanvragen.
Hiertoe is toegang nodig tot de WIS/ Professional Module. Een autorisatie voor de WIS/ Professional Module wordt alleen op aanvraag beschikbaar gesteld door de beheerder via helpdesk@erow.nl.
Beoordeling of deze functionaliteit in gebruik is/zou moeten zijn, en hoe de rolverdeling er dan uit (moet) zien.
PIVA staat voor Persoonsinformatievoorziening Nederlandse Antillen en Aruba (PIVA).
Betreft taken rondom handhaving en fraudeonderzoek. Om personen te vinden via Zoek in PIVA moet er gezocht worden op Geboortedatum en Achternaam. Autorisatie voor deze zoekpagina moet per organisatie (GSD) individueel aangevraagd worden bij de Rijksdienst voor Identiteitsgegevens (RiVG).
Beoordeling of deze functionaliteit in gebruik is/zou moeten zijn, en hoe de rolverdeling er dan uit (moet) zien.
De GR WSP Parkstad geeft (mede) invulling aan de wettelijke opdracht die oa de gemeente Heerlen heeft op grond van de Participatiewet. Dit doen zij door ondersteuning te bieden bij de arbeidsinschakeling en ondersteuning bieden aan de gemeente Heerlen bij het ontwikkelen van een uniform arbeidsmarktbeleid.
Onderzocht wordt of en hoe (en indien mogelijk wordt ook geregeld dat) WSP Parkstad toegang kan krijgen tot Suwinet.
Dit informatiebeveiligingsplan Suwinet treedt in werking na publicatie. Dit plan wordt minimaal één keer per jaar, of zodra zich belangrijke wijzigingen voordoen, geëvalueerd, beoordeeld en zo nodig bijgesteld en vastgesteld. Aanpassingen van dit plan worden bekendgemaakt. De meest actuele versie van dit plan is te vinden op www.overheid.nl.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2020-262341.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.