Gemeenteblad van Amsterdam
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Amsterdam | Gemeenteblad 2020, 244428 | Overige besluiten van algemene strekking |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Amsterdam | Gemeenteblad 2020, 244428 | Overige besluiten van algemene strekking |
Besluit van het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Amsterdam houdende regels omtrent het mandaat aan de programmadirecteur bruggen en kademuren (Mandaatbesluit programmadirecteur bruggen en kademuren Amsterdam)
Artikel 2 Overeenkomstige toepassing
Het mandaat tot uitoefening van een bevoegdheid heeft mede betrekking op alle handelingen die binnen het kader van de uitoefening van de bevoegdheid worden verricht, zoals het voeren van correspondentie, het verzoeken om (aanvullende) informatie, het vragen om of het geven van advies, het verdagen van beslissingen, het verstrekken van inlichtingen en het voldoen aan publicatieverplichtingen.
Artikel 3 Ondertekening stukken van het college
Het college staat de burgemeester toe de ondertekening van stukken die van het college uitgaan, op te dragen aan de Programmadirecteur en aan de door hem op grond van dit besluit ondergemandateerde functionarissen..
Artikel 4 Algemene vereisten bij de uitoefening van het mandaat
Voor zover het in mandaat genomen besluit een rechtshandeling betreft met financiele gevolgen:
Geldt bij het mandaat voor het besluiten tot het aangaan van een privaatrechtelijke rechtshandeling inhoudende een overheidsopdracht in de zin van de Aanbestedingswet, dat er slechts bevoegdheid bestaat wanneer voor de bewuste categorie overheidsopdrachten een daartoe aangewezen lead buyer een marktpartij heeft geselecteerd conform de in het Bevoegdhedenbesluit ambtelijke organisatie Amsterdam aan de lead buyer toebedeelde taken.
Artikel 5 Algemene instructie bij de uitoefening van het mandaat
De programmadirecteur en de functionarissen aan wie hij een ondermandaat heeft gegeven oefenen het mandaat niet uit indien sprake is van politiek of bestuurlijk gevoelige onderwerpen. Onder politiek of bestuurlijk gevoelige onderwerpen worden in ieder geval verstaan, onderwerpen waarbij:
Artikel 6 Mandaat voor het beslissen op bezwaar
De bevoegdheden waarvoor mandaat wordt verleend, behelzen tevens de bevoegdheid om te beslissen op bezwaar:
Indien de programmadirecteur afwezig is, worden de bevoegdheden die hem zijn verleend krachtens dit besluit, uitgeoefend door zijn als zodanig aangewezen (plaats)vervanger.
Aldus vastgesteld in de vergadering van 24 maart 2020.
De burgemeester
Femke Halsema
De gemeentesecretaris
Peter Teesink
Bijlage 1. Bevoegdheden die worden gemandateerd aan de programmadirecteur bruggen en kademuren
A. Arbeidsrechtelijke regelingen en WOR
Gemandateerd aan de programmadirecteur worden de volgende bevoegdheden:
de bevoegdheid in artikel 160, eerste lid, onder d, van de Gemeentewet te besluiten tot het verrichten van privaatrechtelijke rechtshandelingen in verband met aangaan, aanpassen, beëindigen en uitvoeren van arbeidsovereenkomsten van medewerkers met wie de gemeente een arbeidsovereenkomst heeft, heeft gehad of zal aangaan op grond van artikel 160 van de Gemeentewet en de daarmee verband houdende rechtshandelingen.
Ten aanzien van de bevoegdheden in het eerste lid worden de volgende bevoegdheden uitgezonderd:
het geven van de vereiste toestemming voor het opzeggen van de arbeidsovereenkomst (artikel 7:669 derde , BW) of het doen van een ontbindingsverzoek (art 7.671b BW) voor leden, kandidaatleden of ex-leden van de ondernemingsraad of onderdeelcommissie in het geval dat er op grond van het Burgerlijk Wetboek geen opzegverbod geldt;
het besluiten tot het aangaan van een beëindigingsovereenkomst in de zin van artikel 7:670b van het Burgerlijk Wetboek en titel 7.15 van het Burgerlijke Wetboek (vaststellingsovereenkomst) waarbij de extra tegemoetkoming, niet zijnde de wettelijke transitievergoeding in de zin van titel 7.10 BW of een voorziening als bedoeld in artikel 7:673b BW, uitstijgt boven de €35.000,- ;
het in individuele gevallen in het voordeel van de werknemer afwijken van de Cao Gemeenten als naar het oordeel van de werkgever toepassing ervan leidt tot onevenredig nadeel van de werknemer (artikel 1.7 Cao Gemeenten), en het toepassen van andere hardheidsclausules in arbeidsrechtelijke regelingen, zoals artikel 0.5 Cao Amsterdam;
Gemandateerd aan de programmadirecteur worden de volgende bevoegdheden op grond van de Gemeentewet:
Gemandateerd aan de programmadirecteur worden de volgende bevoegdheden op grond van de volgende bevoegdheden op grond van de Algemene wet bestuursrecht (Awb):
Gemandateerd aan de programmadirecteur worden de volgende bevoegdheden op grond van de Wet openbaarheid van bestuur (Wob):
E. Algemene Verordening Gegevensbescherming
Gemandateerd aan de programmadirecteur worden de volgende bevoegdheden en feitelijke handelingen op grond van de Algemene Verordening Gegevensbescherming (AVG):
F. Algemene Verordening Nadeelcompensatie
Gemandateerd aan de programmadirecteur worden de volgende bevoegdheden op grond van de Algemene Verordening Nadeelcompensatie (AVN)
Het beslissen op een aanvraag om nadeelcompensatie als bedoeld in artikel 2 van de AVN onder de voorwaarde dat de beslissing in overeenstemming is met een uitgebracht advies van de adviescommissie als bedoeld in artikel 13 van de AVN dan wel in overeenstemming is met het concept-besluit, zoals door het Schadeloket Algemene Nadeelcompensatie is vastgesteld
Gemandateerd aan de programmadirecteur worden de volgende bevoegdheden op grond van de Archiefwet, Archiefbesluit 1995, Besluit informatiebeheer 2010 e.e.a. na overleg met en instemming van de conform art. 32, derde lid van de Archiefwet door burgemeester en wethouders benoemde functionaris (de gemeentearchivaris):
Bijlage 2. Gemandateerde bevoegdheden die blijven voorbehouden aan de programmadirecteur Bruggen en Kademuren
A. Arbeidsrechtelijke regelingen en WOR
Voor het mandaat aan de programmadirecteur Bruggen en Kademuren is aansluiting gezocht bij de bepalingen van het Bevoegdhedenbesluit ambtelijke organisatie Amsterdam. De bevoegdheden die aan de programmadirecteur Bruggen en Kademuren worden gemandateerd zijn gelijk aan de bevoegdheden die aan de rve-managers zijn gemandateerd, zoals opgenomen in Bijlage 1 bij het Bevoegdhedenbesluit. Voor een inhoudelijke toelichting op het mandaat en de gemandateerde bevoegdheden zij verwezen naar de toelichting op het Bevoegdhedenbesluit.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2020-244428.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.