Nota van inlichtingen behorende bij Subsidieregeling Lokale vervoersvoorziening

nr.

Vraag

Antwoord

1

In bijlage 2 hebben wij alle ritten van de eerste 10 maanden van 2018 ontvangen. Graag ontvangen wij de specifieke postcode van iedere rit. Dus 4 cijfers én 2 letters i.p.v. alleen de 4 cijfers. Zodat we hiermee een gericht dataonderzoek kunnen doen

Met het oog op de zorgvuldige omgang met privacygevoelige gegevens is er bewust voor gekozen uitsluitend de cijferreeksen van de postcodes in de bestanden op te nemen. Het opnemen van de letters zou in een aantal gevallen kunnen betekenen dat informatie herleidbaar is tot individuele reizigers. Nadat het College een besluit heeft genoemen over de subsidieverstrekking zal aan de subsidie-ontvanger ten behoeve van de implementatie wel het volledige databestand ter beschikking worden gesteld met daarin de volledige postcodes.

2

Graag ontvangen wij (geanonimiseerd) hoe vaak de 2100 inwoners van Katwijk met een indicatie gebruik hebben gemaakt van de belbus (eerste 10 maanden van 2018). Dus niet alleen een totaalaantal (1500 ritten per maand), maar per individu. Evt. per cluster (0-1, 2-5, 5-8, 9-15), maar we kunnen de gegevens ook zelf clusteren.

De gebruikte factuurbestanden zijn geanonimiseerd, het is niet mogelijk om de gereden ritten te herleiden naar individuele reizigers. Ervaring leert dat de helft van alle pashouders (Wmo-geindiceerden) daadwerkelijk gebruik maakt van collectieve vervoersvoorzieningen en dat de helft daarvan er veelvuldig gebruik van maakt.

Naar boven