Kappen in Wijkeroogpark Velsen-Noord

Wijkeroogpark

In het Wijkeroogpark staan inheemse bomen en struiken. Dit voorjaar wordt een aantal bomen gekapt. Dat is nodig om ruimte te maken.

Het Wijkeroogpark wordt op een zo natuurlijk mogelijke manier onderhouden. Hier en daar staan ook dode bomen en liggen stammen op de grond. Dit trekt insecten aan die op hun beurt allerlei vogels aantrekken. Zo ontstaat een gevarieerd en levendig beeld.

Soms moeten we toch maatregelen treffen vanwege veiligheid, (iep)ziekte of om andere redenen. In het voorjaar worden bomen gekapt om andere bomen de ruimte te geven om verder uit te groeien, en ook om schade te voorkomen aan de tuinhuisjes. Het gaat om 14 essen, 7 iepen en 2 meidoorns. Ook worden 2 iepen weggehaald die iepziek zijn.

 

Naar boven