Gemeenteblad van Wassenaar
Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
---|---|---|---|
Wassenaar | Gemeenteblad 2019, 4234 | Verordeningen |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
---|---|---|---|
Wassenaar | Gemeenteblad 2019, 4234 | Verordeningen |
Regeling verstrekking beeldschermbril, veiligheidsbril en otoplastieken op maat Wassenaar
Voor de toepassing van deze regeling wordt verstaan onder:
een bril die speciaal geslepen is voor het werken achter een beeldscherm, naast de eventueel aanwezige gewone bril. Een beeldschermbril corrigeert het gezichtsvermogen in relatie tot de juiste kijkafstand voor een beeldscherm en is desgewenst, afhankelijk van de functie die de medewerker heeft, geslepen met leesgedeelte (bifocaal) en/of met een gedeelte voor ‘veraf’ te zien (multifocaal). Een beeldschermbril hoort bij de werkplek, is alleen bedoeld voor beeldschermwerk en is geen vervanging van de gewone bril;
een bril ter bescherming van de ogen tijdens werkzaamheden waarbij stoffen, gruis en/of spatten van vloeistoffen e.d. vrijkomen die schadelijk kunnen zijn voor de ogen. In het kader van deze regeling wordt bedoeld een veiligheidsbril die is uitgevoerd met corrigerende glazen (niet zijnde meekleurende glazen) omdat het dragen van de eigen bril onder de veiligheidsbril niet mogelijk/onhandig is en die voldoet aan de EN 166 normering;
Intersafe Groeneveld (hierna Intersafe):
de huisleverancier voor de werkgever inzake de beeldschermbril, de veiligheidsbril met correctie en de otoplastieken. De bij Intersafe aangesloten opticiens zijn de winkelketens Pearle Opticiens en Eye Wish Opticiens; aangesloten audicien is onder meer winkelketen Schoonenberg;
Artikel 2 Procedure verstrekking beeldschermbril
De medewerker ontvangt vervolgens een e-mail over de order met een link voor het maken van een afspraak bij Intersafe. Het geniet daarbij de voorkeur de afspraak te maken bij een opticien in de standplaats. In dat geval is het voor de oogmeting toegestaan een afspraak te maken onder reguliere werktijd.
Artikel 3 Procedure verstrekking veiligheidsbril
De werkgever draagt zorg voor de beschikbaarstelling van persoonlijke beschermingsmiddelen die noodzakelijk zijn voor het veilig kunnen werken op de arbeidsplaats. Op werkplekken of bij situaties, waarbij men iets in de ogen kan krijgen, is het dragen van een veiligheidsbril verplicht. Wanneer de algemeen ter beschikking staande veiligheidsbrillen niet voldoen meldt de medewerker dit bij zijn direct leidinggevende. Dit kan bijvoorbeeld zijn omdat de medewerker corrigerende glazen nodig heeft, of als de al in zijn bezit zijnde veiligheidsbril met corrigerende glazen aan vervanging toe is.
De Arbocoördinator keurt de aanvraag goed als de medewerker de afgelopen drie jaar geen veiligheidsbril op sterkte heeft gekregen. Op deze voorwaarde kan een uitzondering worden gemaakt, als er sprake is van tussentijdse wijziging van de sterkte van de glazen op basis van medisch advies of op advies van de opticien.
De medewerker ontvangt vervolgens een e-mail over de order met een link voor het maken van een afspraak bij Intersafe. Het geniet daarbij de voorkeur de afspraak te maken met een opticien in de standplaats. In dat geval is het voor de oogmeting toegestaan een afspraak te maken onder reguliere werktijd.
Artikel 4 Procedure verstrekking otoplastieken
De werkgever draagt zorg voor de beschikbaarstelling van persoonlijke beschermingsmiddelen die noodzakelijk zijn voor het veilig kunnen werken op de arbeidsplaats. Wanneer de algemeen ter beschikking staande gehoorbeschermingsmiddelen niet voldoen, meldt de medewerker dit bij zijn direct leidinggevende.
De Arbocoördinator/preventiemedewerker beoordeelt of de lawaaioorzaken aan de bron weggenomen kunnen worden. Als dit niet mogelijk is, keurt hij de aanvraag goed. Daarbij wordt ook bekeken of de medewerker de afgelopen vier jaar niet al eerder een persoonlijke gehoorbeschermingsmiddel op maat heeft gekregen. Op deze voorwaarde wordt een uitzondering gemaakt als er sprake is van ‘geluidslekkage’ of onvoldoende dempende eigenschappen (dit kan bijvoorbeeld volgen uit een jaarlijkse controle).
De medewerker maakt een afspraak bij een audicienservicepunt dicht bij de standplaats voor het aanmeten van de otoplastieken. De audicien maakt een afdruk van de gehoorgang en stuurt deze met de opdrachtbon naar Intersafe. Het aanmeten van otoplastieken kan geschieden onder reguliere werktijd. Voor een groep medewerkers geniet het de voorkeur dat de audicien de locatie bezoekt voor het aanmeten van otoplastieken.
Intersafe stuurt de factuur voor de aanschaf van de beeldschermbril, veiligheidsbril dan wel otoplastieken rechtstreeks naar de werkgever. De werkgever is verantwoordelijk voor tijdige betaling van de factuur. Als de medewerker een beeldschermbril heeft gekozen voor een ander montuur dan uit de voordeelcollectie, dan komen de meerkosten voor rekening van de medewerker die hij betaald bij de opticien.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2019-4234.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.