Gemeenteblad van Dronten
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Dronten | Gemeenteblad 2018, 81812 | Overige besluiten van algemene strekking |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Dronten | Gemeenteblad 2018, 81812 | Overige besluiten van algemene strekking |
UITVOERINGSBESLUIT ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING TERRASSEN 2018
I. De volgende nadere regels met betrekking tot terrassen vast te stellen:
Algemene plaatselijke verordening ( Apv )
Terras tijdens werkzaamheden en evenementen
Bij (weg)werkzaamheden, herinrichting van de openbare plaats, vernieuwen van kabels en leidingen en voor en tijdens evenementen kan het nodig zijn dat er geen terras wordt uitgezet of reeds uitgezette terrassen worden aangepast of verwijderd. Wordt er geen terras uitgezet of dient het terras verwijderd te worden, dan worden hierbij alle objecten van het terras verwijderd;
voor zover mogelijk wordt dit door of namens de gemeente schriftelijk aangekondigd. In geval van spoedeisendheid als gevolg van een calamiteit, zal dit mondeling worden aangezegd. De exploitant zal te allen tijde op eerste aanzegging zijn terras onverwijld verwijderen of aanpassen, zonder dat de exploitant daaraan enig recht op schadevergoeding kan ontlenen.
Een uitzonderingen geldt ten aanzien van feestdagen die worden gevolgd door een vrije dag (zoals 1e Paasdag en 1e Pinksterdag) dan gelden de tijden zoals op vrijdag en zaterdag ( tussen 09.00 uur en 0.00 uur);
Glaswerk na sluitingstijd terras
Afmetingen en plaatsing van het terras
het terras mag geen grotere breedte hebben dan de breedte van het perceel van waaruit de exploitatie plaats vindt, tenzij hierop in het vigerende bestemmingsplan een uitzondering is gemaakt. Tevens kunnen uitzonderingen gelden voor terrassen waarvoor reeds een omgevingsvergunning is verleend en die verder dan 20 meter zijn gelegen van gebouwen die niet tot de onderneming behoren;
indien het terras langer dan een periode van 14 dagen niet gebruikt wordt dient het terras te worden opgeruimd en elders te worden opgeslagen. De opslag van de elementen van een terras, zoals tafels, stoelen, terrasschermen en dergelijke, die niet verankerd worden, mag niet plaatsvinden op openbaar terrein;
Het gebruik van mobiele terrasverwarming is onder voorwaarde dat het veilig gebeurd toegestaan inhoudende dat, het geen openvuur betreft, het geen looppaden blokkeert en er alleen goedgekeurde gasflessen en - slangen of elektriciteitsaansluitingen worden gebruikt en mits de terrasverwarming dagelijks direct na sluitingstijd wordt verwijderd.
Losse reclame- of menuborden op het terras zijn toegestaan tijdens de openingstijden van het terras, indien deze zich bevinden binnen de grenzen van het terras zoals aangegeven met punaises. Nadat het terras is gesloten worden losse reclame- of menuborden van het terras verwijderd en inpandig opgeslagen;
Terrasafscheiding met een hoogte van 2 meter die reeds onder de beleidsregel terrassen Dronten 2014 werden gebruikt zijn toegestaan tot en met 2023.
Dronten, 10 april 2018
College van Dronten,
ing. E. Smit
locosecretaris
mr. A.B.L. de Jonge
burgemeester
Deze uitvoeringsregel geldt voor terrassen in de openbare ruimte. Terrassen op eigen terrein vallen in beginsel niet onder deze beleidsregel, tenzij dit is aan te merken als een openbare plaats en als zodanig toegankelijk is.
Voor terrassen waarbij geen sprake is van een openbare plaats (bijv. op eigen terrein) wordt in beginsel geen terrasvergunning verleend. Onderstaand is uitgewerkt waarom geen terrasvergunning hoeft te worden verleend voor een terras op eigen terrein.
Een terrasvergunning wordt verleend op grond van artikel 2:10 van de APV Dronten. Een aantal elementen in dit artikel zijn bepalend of voor een terras een wel of geen vergunning nodig is.
In eerste plaats dient het te gaan om een openbare plaats. Hiervoor dient gekeken te worden naar de uitleg van de definitie in de Memorie van Toelichting (MvT) bij de Wet op de Openbare Manifestaties (WOM).
Uit de MvT blijkt dat er sprake is van een openbare plaats als de plaats “open staat voor het publiek”. Dit is het geval als wordt voldaan aan twee criteria : (Kamerstukken II, 1985/86, 19427, 3, p. 15-17)
1. “De plaats in beginsel voor een ieder vrij is om er te komen, te vertoeven en te gaan.”
Aanwijzingen dat van bovenstaande sprake is indien er geen beletsel is in de vorm van:
eis van voorafgaand verlof; of
heffing van een toegangsprijs.
2. “het openstaan van de plaats dient te zijn gebaseerd op bestemming of vast gebruik.”
Hierbij kan in eerste plaats gedacht worden aan de weg , de straat en plaatsen die een met de weg vergelijkbare functie vervullen (bijv. plantsoenen, speelweiden, parken, voor een ieder vrij toegankelijke overdekte passages van winkelgalerijen, stationshallen en vliegvelden en vrij toegankelijke wateren zoals waterwegen en recreatieplassen).
Een ander element waarvan in het licht van artikel 2:10 van de APV Dronten sprake moet zijn is dat:
het gebruik schade toebrengt of kan toebrengen;
de bruikbaarheid belemmert of kan belemmeren
dan wel een belemmering vormt of kan vormen voor beheer of onderhoud van een openbare plaats.
Hier is doorgaans bij een terras op eigen terrein geen sprake. Mocht dit wel zo zijn of hier vrees voor bestaan dan kan dit een reden zijn om wel een terrasvergunning te verlenen, om zodoende doormiddel van voorschriften te voorkomen dat schade, belemmering van gebruik, beheer of onderhoud aan de plaats optreedt of kan optreden. (In veel gevallen zal het dan ook al gaan om een openbare plaats door die is ontstaan door vast gebruik.)
2.1 Vastgesteld aanvraagformulier
Een aanvraag wordt ingediend doormiddel van een vastgesteld aanvraagformulier;
De terrasvergunning wordt getoetst aan de volgende criteria:
de aanvraag om vergunning voor het in gebruik nemen van een openbare plaats ten
behoeve van een terras wordt getoetst aan de Apv/ uitvoeringsbesluit algemene plaatselijke verordening: terrassen 2017;
de aanvraag om vergunning moet betrekking hebben op een bedrijf zoals bedoeld in artikel 2:27 van de Apv en dient te passen in het bestemmingsplan. Een uitzondering kan worden gemaakt voor horecabedrijven die zijn aan te merken als sportkantine of zorginstelling;
het beoogde terras bevindt zich in de onmiddellijke nabijheid van het openbare inrichting;
vanuit de inrichting is direct zicht op het terras, tenzij het bestemmingsplan
er is ter plaatse een onbelemmerde doorgang voor de hulpdiensten mogelijk;
er wordt voldaan aan de afmetingen zoals beschreven in onderhavige beleidsregel.
De voorwaarden die gelden voor een terrasvergunning zijn:
de terrasvergunning heeft een zaaksgebonden karakter;
een terrasvergunning wordt verleend voor een periode van maximaal vijf jaar;
de vergunninghouder dient er zelf op toe te zien dat tijdig, voor het verstrijken van de
geldigheid van de terrasvergunning, een nieuwe aanvraag wordt ingediend bij gemeente Dronten;
voor het aanvragen van een terrasvergunning is de aanvrager leges verschuldigd,
conform de vigerende legesverordening van de gemeente Dronten;
een terrasvergunning kan door gemeente Dronten worden ingetrokken of niet worden
verlengd als sprake is van hinder en/of overlast op grond van de Apv, zoals vervuiling, geluidsoverlast, dronkenschap, drugsgebruik, criminaliteit en overtreding van de sluitingstijden;
een terrasvergunning kan door gemeente Dronten worden ingetrokken of niet worden
verlengd als sprake is van overtreding van de aan de terrasvergunning verbonden voorschriften;
Voor het gebruik van openbare dienst bestemde gemeente grond in de openbare ruimte, is de vergunninghouder jaarlijks precariobelasting verschuldigd, conform het vigerende Precariobesluit van de gemeente Dronten. De hoogte van de precariobelasting wordt jaarlijks door gemeente Dronten vastgesteld.
Belangrijkste criteria in het kader van het terrassenbeleid is dat de veiligheid gewaarborgd is.
Het is aan de exploitant van het horecabedrijf om zijn terras zodanig in te richten dat, in geval van een calamiteit, de bezoekers veilig het pand en terras kunnen verlaten zonder hierbij te worden gehinderd door het terrasmeubilair.
De terras worden dusdanig opgesteld dat er een logische looproute blijft bestaan en het openbaar gebied goed bereikbaar blijft voor minder valide personen waaronder slechtziende, blinde personen en personen die afhankelijk zijn van bijv. een rolstoel, scootmobiel e.d., zodat zij ook ongehinderd gebruik kunnen maken van de openbare ruimte.
Terras tijdens werkzaamheden en evenementen (nr. 10)
Tijdens werkzaamheden en evenementen kan verzocht worden om het terras te verwijderen, hierbij worden alle objecten van het terras verwijderd zoals terrasmeubilair, planten(bakken), (bakken met) bomen enz. Dit ter bevordering van de veiligheid en of het mogelijk maken van een noodroute op de plaats waar normaal gesproken terrassen aanwezig zijn.
Glaswerk na sluitingstijd terras (nr. 13)
Deze regel is ingesteld met betrekking tot de veiligheid en ter voorkoming dat bezoekers buiten blijven hangen en plaatsnemen op het terras en daarmee mogelijk overlast ontstaat.
Afmetingen en plaatsing van het terras (nr. 14/25)
Als uitgangspunt geldt dat terrassen niet breder mogen zijn dan het pand van waaruit de horecabedrijf wordt geëxploiteerd. Met name in de dorpskernen c.q. -centra is het niet gewenst dat de gronden die voor naastgelegen horecabedrijven, woonhuizen of winkelpanden zijn gelegen, in gebruik worden genomen als terras. In situaties waar dit niet aan de orde is, zoals een inrichting in het buitengebied, kan een uitzondering gemaakt worden op dit uitgangspunt.
Onder de arcade is het niet toegestaan om objecten te plaatsen als (sta)tafels, bankjes en stoelen te plaatsen e.d. zodat het openbaar gebied o.a. ook voor mindervalide personen goed toegankelijk is.
Laten staan en opruimen van terrasmeubilair ( nrs . 21/24)
Dit houdt in dat het terrasmeubilair op het terras mag blijven staan indien dit wordt vastgeketend, zodat het terrasmeubilair niet verplaatst kan worden wanneer het terras gesloten is. Dit ter voorkoming van vernieling, vandalisme en gevaar voor de openbare orde en veiligheid. Tevens moet het vastketenen ervoor zorgen dat geen gebruik meer kan worden gemaakt van het terras nadat dit gesloten is, dit om te voorkomen dat gasten op het terras blijven hangen wat geluidsoverlast met zich mee kan brengen.
Overkappingen e.d. ( nrs . 32/33)
Er mag geen vaste luifel boven een terras worden aangebracht of vaste wanden langs een terras worden geplaatst. Op het moment dat een terras, of een deel daarvan, met een permanente- of semi- permanente constructie wordt overkapt, is er sprake van een bebouwd terras. Hiervoor is een omgevingsvergunning benodigd en moet het bebouwde terras (als er alcohol geschonken wordt) voldoen aan de inrichtingseisen zoals die zijn gesteld op grond van de Drank- en horecawet. Alleen een parasol, een zonnescherm of zonnedoek is toegestaan als overkapping. De zijkanten van het terras mogen niet worden dichtgemaakt.
Het plaatsen van een partytent op of over een terras wordt niet toegestaan, ongeacht of dit voor een uur of voor meerdere dagen is. Het plaatsen van een tent in de openbare ruimte (op een terras) drukt een stempel op het beeld en de uitstraling van die openbare ruimte. Een tent op of over een terras is, vanuit het oogpunt van het aanzien van de openbare ruimte, dan ook niet gewenst. Daarnaast moet een tent, in verband met brandveiligheid, minimaal 5 meter uit de gevel van het dichtstbijzijnde pand zijn geplaatst.
Indien binnen 10 werkdagen niet wordt gereageerd door de gemeente is het toegestaan de verankering te plaatsen;
Voor het begin van de graafwerkzaamheden wordt door de vergunninghouder een graafmelding gedaan bij het kadaster. Dit om te voorkomen dat kabels en leiding geraakt worden tijdens de werkzaamheden;
Er wordt geen schade veroorzaakt aan gemeentelijke bestrating of aan andere gemeentelijke eigendommen. Eventuele schade wordt hersteld door of op kosten van de vergunninghouder.
In verband met de brandveiligheid is het gebruik van open vuur in verwarmingselementen niet toegestaan. Voorts mogen uitsluitend (Kema) goedgekeurde gasflessen en - slangen of elektriciteitsaansluitingen en - kabels gebruikt worden. De verwarmingselementen moeten vrij staan van het overige terrasmeubilair en mogen niet in een looppad geplaatst worden. Dit laatste geldt ook met het oog op waarborgen van de veiligheid in geval van calamiteiten. De terrasverwarming dient dagelijks na sluitingstijd te worden binnengezet.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2018-81812.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.