Gemeenteblad van Stede Broec
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Stede Broec | Gemeenteblad 2018, 219920 | Overige overheidsinformatie |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
| Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
|---|---|---|---|
| Stede Broec | Gemeenteblad 2018, 219920 | Overige overheidsinformatie |
Besluitenlijst raadsvergadering 1 oktober 2018
Besluitenlijst raadsvergadering 1 oktober 2018
In zijn openbare vergadering op donderdag 1 oktober 2018 heeft de gemeenteraad van Stede Broec de volgende besluiten genomen:
A1 Amendement Noord-Zuid verbindingen (ODS en OP)
De raad neemt aan met 9 stemmen voor (ODS (7), PvdA/GL (1) en OP (1)) en 8 stemmen tegen (CDA (5), VVD (2) en GBS (1)), het amendement met het volgende dictum:
De titel “Verkeersveiligheid onder 3.4.c te wijzigen in: Verkeersveiligheid en infrastructuur; in het raadsakkoord op te nemen: na oplevering van de N307 (N23) en daarna te houden verkeerstellingen opnieuw aandacht te besteden aan een nieuwe noord-zuid verbinding voor Stede Broec; al dan niet in samenwerking met gemeente Drechterland.
A2 Amendement Vermeulenstrandje en Broekerhaven (ODS en OP)
De raad neemt aan, met 11 stemmen voor (ODS (7), , CDA (2, Kroezen en Verbaan-Jutte) PvdA/GL (1), OP (1)) en 6 stemmen tegen (CDA (3), VVD (2) en GBS (1)), het amendement met het volgende dictum:
In het Raadsakkoord 2018-2022 de titel recreatie op te nemen;daaronder in het raadsakkoord op te nemen: Stede Broec vindt het belangrijk dat de eigen bevolking vrij en gratis kan recreëren aan het Markermeer in de eigen gemeente en dat de havens en het strandje van Vermeulen daartoe als eenheid in gemeentelijke handen blijven.
A3 Amendement Lastenverlichting (ODS)
De raad neemt aan met 15 stemmen voor (ODS (7), CDA (5), PvdA/GL (1), GBS (1), OP (1)) en 2 stemmen (VVD )tegen het amendement met het volgende dictum:
In het raadsakkoord 2018-2022 toe te voegen aan 6.2d 2e alinea na “In deze raadsperiode streven we een lastenverlichting na.” de zin “indien de financiële positie het toelaat.”
De raad neemt aan, met 14 stemmen voor (ODS (7), CDA (5), PvdA/GL (1), OP (1) en 3 stemmen (VVD (2), GBS (1)) tegen, het amendement met het volgende dictum:
De laatste alinea ‘De relatie tussen de gemeente en haar inwoners’ te wijzigen door toevoeging van de dikgedrukte tekst. De alinea wordt dan de volgende tekst:Het verdient aanbeveling de hiermede gepaard gaande besturingsfilosofie meer expliciet te maken. Een modern, eigentijds bestuur staat voorop. Hiertoe moeten gemeentebestuur en SED organisatie dienstbaar zijn en mogelijk competenties ontwikkelen. Ondersteuning en een proactieve, meedenkende houding bij hulpvragen en initiatieven mag van de organisatie worden verwacht. Er zal in deze bestuursperiode nadrukkelijk aandacht worden besteed aan de inbreng van inwoners, maatschappelijke organisaties, ondernemers en overige partners bij de totstandkoming van beleid. Wijkgericht werken is één van de vormen van projectmatige burgerparticipatie, die zal worden verkend.
A5 Beheer openbare ruimte (CDA)
De raad neemt aan, met 15 stemmen voor (ODS (7), CDA (5), PvdA/GL (1), VVD (2), en 2 stemmen (GBS (1), OP (1)) tegen, het amendement met het volgende dictum:
Een alinea ‘Beheer openbare ruimte’ toe te voegen aan het raadsakkoord onder hoofdstuk 3.4 ‘Beheer en veiligheid in de openbare ruimte’. De alinea ‘Beheer’ toe te voegen als punt a. De alinea’s 3.4.a t/m 3.4.d respectievelijk te wijzigen naar 3.4.b t/m 3.4.e. De volgende tekst op te nemen onder alinea ‘Beheer openbare ruimte’ 3.4.a:Stede Broec is een mooie groene gemeente waar een goed beheer van de openbare ruimte belangrijk is. Dit heeft een positieve invloed op de eigen omgeving en saamhorigheid in de wijken. We willen het melden van constateringen in de openbare ruimte, zo makkelijk mogelijk maken. Denk hierbij aan de inzet van moderne communicatie en het vanuit de gemeente actief stimuleren van het gebruik van deze middelen. Een actieve houding wordt gevraagd om innovatieve ideeën te onderzoeken om zo te komen tot een efficiënt en duurzaam beheer van de openbare ruimte.
De raad neemt unaniem (17 stemmen) aan het amendement met het volgende dictum:
1. Een alinea ‘Sport’ toe te voegen aan het raadsakkoord onder hoofdstuk 5 ‘Sociaal Domein’.2. De alinea ‘Sport’ toe te voegen na 5.2.c. ‘Cultuur’ als punt d ‘Sporten en voorzieningen’.3. De alinea’s ‘Cultuur’ 5.2.c te laten staan en ‘Cultuur- en sportvoorzieningen’ 5.2.d. als gecombineerde alinea te laten vervallen.4. De volgende tekst op te nemen onder alinea ‘Sport en voorzieningen’ 5.2.d:Stede Broec is een actieve gemeente. Wij bieden veel verschillende mogelijkheden en vormen aan van sport en bewegen voor jong tot oud. Sporten en bewegen heeft een positieve invloed op de gezondheid en saamhorigheid van de samenleving. Initiatieven op het gebied van sport en bewegen zullen wij (blijven) ondersteunen en ontplooien. Denk hierbij bijvoorbeeld aan de Jeugdsportpas, de ouderengym, buitenfitness, bewegingstuinen en het verbinden van sport, cultuur en onderwijs.Daarnaast heeft Stede Broec een hoog voorzieningenniveau, dat in grote mate bijdraagt aan een prettige en actieve leefomgeving. Die willen we op peil houden en waar mogelijk verbeteren en vernieuwen. Speciale aandacht in dit kader wordt gelegd bij de toekomst van Sportcomplex de Kloet. Deze voorziening raakt gedateerd en onderzocht zal worden wat de economische levensduur van met name de sporthal en het zwembad is. Mogelijk is herstructurering of (gedeeltelijke) nieuwbouw, duurzamer en goedkoper. Ook de bouw van een multifunctionele accommodatie is wellicht een optie.*
* Hierbij is het schuingedrukte een aanvulling en het andere deel hetgeen onder punt d stond.
De raad neemt unaniem (17 stemmen) aan het amendement met het volgende dictum:
bij de tekst onder paragraaf 5.2. onder b na de zin ‘Een van de eerste zaken,………de betrokken verenigingen en organisaties.’
toe te voegen: “Het voorstel voor herijking van het subsidiebeleid wordt voor 1 juli 2019 aan de raad voorgelegd.”
A8 Duurzaamheidstekst (PvdA/GL)
De raad neemt unaniem (17 stemmen) aan het amendement met het volgende dictum:
de tekst onder paragraaf 4.2. onder a “Uiteraard leveren we op lokaal niveau een bijdrage aan het klimaatakkoord dat in Parijsis gesloten en hebben we als lokale overheid een voorbeeldfunctie.”
te wijzigen in“Uiteraard leveren we op lokaal niveau een bijdrage aan het klimaatakkoord dat in Parijsis gesloten en hebben we als lokale overheid een voorbeeldfunctie. Wij verwachten deze periode actieve maatregelingen om onze eigen gemeentelijke bijdrage te vergroten. Denk hierbij aan bijvoorbeeld verduurzaming van de gemeentelijke gebouwen en het gemeentelijke wagenpark’
De raad verwerpt het amendement, met 8 stemmen voor (CDA (5), VVD (2), OP (1)) en 9 stemmen tegen (ODS (7), PvdA/GL (1), GBS (1)), met het volgende dictum:
aan 5.2 onder b toe te voegen een nieuw belangrijk aandachtspunt:“het huidige subsidieplafond blijft in het nieuwe subsidiebeleid gehandhaafd, eventueel verhoogd met de inflatiecorrectie.”
De raad verwerpt het amendement, met 8 stemmen voor (CDA (5), VVD (2), GBS (1)) en 9 stemmen tegen (ODS (7), PvdA/GL (1), OP (1)) met het volgende dictum:
Paragraaf 3.3 c, eerste aandachtstreep “Het mogelijk aanwijzen…. en materialisering” te schrappen.
De raad besluit met 2 stemmen (VVD) tegen en 15 stemmen voor het voorstel, met in achtneming van de aangenomen amendementen:
Het raadsbesluit luidt na verwerking van de amendenten:
Het raadsakkoord vast te stellen, met daarin de volgende punten:
1. De kwaliteit van de woon-, werk- en leefomgeving voldoende aantrekkelijk te laten zijn door kaders te stellen op het gebied van:
1.6. Veiligheid in de openbare ruimte
1.7. Een veilige en weerbare samenleving
2. Binnen duurzaamheid kaders te stellen voor:
3. De kaders binnen het Sociaal Domein te bepalen voor de onderdelen:
3.4. Cultuur- en sportvoorzieningen
4. Binnen het thema samenwerken en financieel beleid de volgende thema’s leidend te laten zijn:
4.1. De relatie tussen gemeente en inwoners
4.2. Bestuurlijke toekomst van Stede Broec
4.3. Stede Broec in Westfriesland
a) De titel “Verkeersveiligheid onder 3.4.c te wijzigen in: Verkeersveiligheid en infrastructuur;
b) in het raadsakkoord op te nemen: na oplevering van de N307 (N23) en daarna te houden verkeerstellingen opnieuw aandacht te besteden aan een nieuwe noord-zuid verbinding voor Stede Broec; al dan niet in samenwerking met gemeente Drechterland.
a)In het Raadsakkoord 2018-2022 de titel recreatie op te nemen;
b)daaronder in het raadsakkoord op te nemen: Stede Broec vindt het belangrijk dat de eigen bevolking vrij en gratis kan recreëren aan het Markermeer in de eigen gemeente en dat de havens en het strandje van Vermeulen daartoe als eenheid in gemeentelijke handen blijven.
7 In het raadsakkoord 2018-2022 toe te voegen aan 6.2d 2e alinea na “In deze raadsperiode streven we een lastenverlichting na.” de zin “indien de financiële positie het toelaat.”
8 De laatste alinea ‘De relatie tussen de gemeente en haar inwoners’ te wijzigen door toevoeging van de dikgedrukte tekst. De alinea wordt dan de volgende tekst:Het verdient aanbeveling de hiermede gepaard gaande besturingsfilosofie meer expliciet te maken. Een modern, eigentijds bestuur staat voorop. Hiertoe moeten gemeentebestuur en SED organisatie dienstbaar zijn en mogelijk competenties ontwikkelen. Ondersteuning en een proactieve, meedenkende houding bij hulpvragen en initiatieven mag van de organisatie worden verwacht. Er zal in deze bestuursperiode nadrukkelijk aandacht worden besteed aan de inbreng van inwoners, maatschappelijke organisaties, ondernemers en overige partners bij de totstandkoming van beleid. Wijkgericht werken is één van de vormen van projectmatige burgerparticipatie, die zal worden verkend.
a) Een alinea ‘Beheer openbare ruimte’ toe te voegen aan het raadsakkoord onder hoofdstuk 3.4 ‘Beheer en veiligheid in de openbare ruimte’.
b) De alinea ‘Beheer’ toe te voegen als punt a.
c) De alinea’s 3.4.a t/m 3.4.d respectievelijk te wijzigen naar 3.4.b t/m 3.4.e.
d) De volgende tekst op te nemen onder alinea ‘Beheer openbare ruimte’ 3.4.a:Stede Broec is een mooie groene gemeente waar een goed beheer van de openbare ruimte belangrijk is. Dit heeft een positieve invloed op de eigen omgeving en saamhorigheid in de wijken. We willen het melden van constateringen in de openbare ruimte, zo makkelijk mogelijk maken. Denk hierbij aan de inzet van moderne communicatie en het vanuit de gemeente actief stimuleren van het gebruik van deze middelen. Een actieve houding wordt gevraagd om innovatieve ideeën te onderzoeken om zo te komen tot een efficiënt en duurzaam beheer van de openbare ruimte.
a) Een alinea ‘Sport’ toe te voegen aan het raadsakkoord onder hoofdstuk 5 ‘Sociaal Domein’.
b) De alinea ‘Sport’ toe te voegen na 5.2.c. ‘Cultuur’ als punt d ‘Sporten en voorzieningen’.
c) De alinea’s ‘Cultuur’ 5.2.c te laten staan en ‘Cultuur- en sportvoorzieningen’ 5.2.d. als gecombineerde alinea te laten vervallen.
d) De volgende tekst op te nemen onder alinea ‘Sport en voorzieningen’ 5.2.d:
Stede Broec is een actieve gemeente. Wij bieden veel verschillende mogelijkheden en vormen aan van sport en bewegen voor jong tot oud. Sporten en bewegen heeft een positieve invloed op de gezondheid en saamhorigheid van de samenleving. Initiatieven op het gebied van sport en bewegen zullen wij (blijven) ondersteunen en ontplooien. Denk hierbij bijvoorbeeld aan de Jeugdsportpas, de ouderengym, buitenfitness, bewegingstuinen en het verbinden van sport, cultuur en onderwijs.
Daarnaast heeft Stede Broec een hoog voorzieningenniveau, dat in grote mate bijdraagt aan een prettige en actieve leefomgeving. Die willen we op peil houden en waar mogelijk verbeteren en vernieuwen. Speciale aandacht in dit kader wordt gelegd bij de toekomst van Sportcomplex de Kloet. Deze voorziening raakt gedateerd en onderzocht zal worden wat de economische levensduur van met name de sporthal en het zwembad is. Mogelijk is herstructurering of (gedeeltelijke) nieuwbouw, duurzamer en goedkoper. Ook de bouw van een multifunctionele accommodatie is wellicht een optie.*
* Hierbij is het schuingedrukte een aanvulling en het andere deel hetgeen onder punt d stond.
11 bij de tekst onder paragraaf 5.2. onder b na de zin ‘Een van de eerste zaken,………de betrokken verenigingen en organisaties.’ toe te voegen: “Het voorstel voor herijking van het subsidiebeleid wordt voor 1 juli 2019 aan de raad voorgelegd.”
12 de tekst onder paragraaf 4.2. onder a “Uiteraard leveren we op lokaal niveau een bijdrage aan het klimaatakkoord dat in Parijs is gesloten en hebben we als lokale overheid een voorbeeldfunctie.” te wijzigen in “Uiteraard leveren we op lokaal niveau een bijdrage aan het klimaatakkoord dat in Parijs is gesloten en hebben we als lokale overheid een voorbeeldfunctie. Wij verwachten deze periode actieve maatregelingen om onze eigen gemeentelijke bijdrage te vergroten. Denk hierbij aan bijvoorbeeld verduurzaming van de gemeentelijke gebouwen en het gemeentelijke wagenpark’
M1 Asbest voorlichting (PvdA/GL)
De raad neemt aan met 9 stemmen voor (CDA (5), PvdA/GL (1), VVD (2) en OP (1)) en 8 stemmen tegen (ODS (7), GBS (1)) met het volgende dictum:
“verzoekt het college om: de voorlichting over verwijdering van asbest te intensiveren.”
M2 Verkenning Woningbouw (PvdA/GL)
De raad verwerpt met 1 stem (PvdA/GL) voor en 16 stemmen tegen de motie met het dictum:
“verzoekt het college op korte termijn,
• in overleg te treden met “De Woonschakel”,
• in regionaal verband nieuw beleid te ontwikkelen,
• te onderzoeken welke rol de Provincie hierbij eventueel kan spelen,
• te onderzoeken welke alternatieve woonlocaties binnen de gemeente te realiseren zijn,
• te onderzoeken of woningbouw op de locatie Florapark versneld te ontwikkelen is
met als doel in deze raadsperiode:de bouw van meer (dan de reeds geplande) huurwoningen te realiseren en zodoende de wachttijden voor het verkrijgen van een dergelijke woning substantieel te verkleinen.”
Vaststelling van de financiële gevolgen van de in de vergadering van 27 september 2018 te nemen besluiten en eerdere collegebesluiten.
De raad besluit unaniem tot vaststelling van de financiële gevolgen van de in de raadsvergadering van 1 oktober genomen besluiten voor het jaar 2018 en de begroting 2018 overeenkomstig te wijzigen.
Voor meer informatie over de gemeenteraad kunt u zich in verbinding stellen met de griffier, mevrouw Y. Hermans telefoonnummer: 0228-534128 of via e-mail raadsgriffier@stedebroec.nl.
Voor de complete formulering van de raadsbesluiten kunt u het raadsinformatiesysteem op http://stedebroec.raadsinformatie.nl/ raadplegen.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2018-219920.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.