Kennisgeving besluit op aanvraag omgevingsvergunning Rotterdamsedijk 230 C, 3112BN te Schiedam

De gemeente heeft op 25 september 2018 een besluit genomen op de aanvraag met zaaknummer 18OMGS279 en projectomschrijving het kappen van 1 boom (berk) in de achtertuin. De vergunning is geweigerd. Het besluit betreft de volgende onderdelen:

  • houtopstand te vellen of te doen vellen

Reden voor kapaanvraag: overlast (wegnemen licht en water uit de tuin) en angst voor omwaaien boom. Reden voor weigering omgevingsvergunning: er is sprake van 'redelijkerwijs' te accepteren overlast. Verder staat boomop ruime afstand uit de gevel waardoor schaduwwerking inwoning beperkt blijft tot een aantal uren per dag. Aangenomen wordt dat de boom op dit moment geen gevaar woor zijn omgeving veroorzaakt. Bij de belangenafwegingweegt de waarde van de boom zwaarder dan het overlastargument.

Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde omgevingsvergunning) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift (onder vermelding van ons kenmerk) bij burgemeester en wethouders indienen. U wordt verzocht om tegelijkertijd met het indienen van het bezwaarschrift een afschrift van het bestreden besluit mee te zenden.Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend.

Geïnteresseerden kunnen over het bovenstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij het omgevingsloket, Stadserf 1, telefoonnummer 14 010. Let op! Langskomen aan de balie? Dit kan alleen op afspraak.

Naar boven