Jaarverslag 2016 commissie bezwaarschriften

1. Inleiding 

Bij het in werking treden van de Algemene wet bestuursrecht (hierna: Awb) heeft het gemeentebestuur besloten om de advisering over bezwaarschriften in handen te leggen van een onafhankelijke commissie als bedoeld in artikel 7:13 van de Awb. In de Verordening commissie bezwaarschriften (hierna te noemen: de verordening) van 14 november 2002 (gewijzigd 18 december 2009) is de organisatie en werkwijze van deze commissie bezwaarschriften (verder: de commissie) vastgelegd.

 

Doel van dit verslag is om aan het bestuur van de gemeente inzicht te geven in het doel en de activiteiten van de commissie en de gevolgde werkwijze.

 

  2. Taak en werkwijze van de commissie 

Bij vaststelling van de verordening hebben de gemeenteraad, de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders, ieder voor zover het hun bevoegdheden betreft, besloten alle bezwaarschriften ter advisering voor te leggen aan de commissie. In artikel 2, lid 2 van de verordening is een uitzondering gemaakt voor:

  • a.

    rechtspositieregelingen geldend voor personeel in dienst van de gemeente Opmeer;

  • b.

    belastingaanslagen, waardebeschikkingen en overige belastingzaken;

c. besluiten op grond van de Huisvestingsverordening.

 

De commissie bestaat uit een voorzitter en 4 leden. Er wordt geadviseerd door de voorzitter en ten minste twee leden. De leden worden afhankelijk van hun deskundigheid opgeroepen voor een hoorzitting.

 

 3. Samenstelling van de commissie 

In 2016 had de commissie de volgende samenstelling:

voorzitter: de heer mr. ing. F.A.J. Groenendijk

plaatsvervangend voorzitter en lid: de heer J.A.M. Verwer

leden: mevrouw mr. S.L. de Boer-Jetten

de heer M.H. Stolwijk

de heer mr. M.M. Schaper

secretaris: mevrouw mr. E. Bruijn

plaatsvervangend secretaris: de heer G.H.M. Veeken

 

Er werd gestreefd naar een samenwerking/samenvoeging met de commissies bezwaarschriften uit Koggenland en Medemblik met ingang van 1 november 2016. Om die reden is de commissie in 2016 herbenoemd tot 1 november 2016.

Ten tijde van het schrijven van het jaarverslag is het streven naar deze samenwerking stop gezet, omdat de voordelen van een samenvoeging niet opwegen tegen de nadelen.

Gelet hierop beveelt de commissie aan om zo spoedig mogelijk over te gaan tot benoemingen.

 

  4. Afhandeling bezwaarschriften 

In 2016 zijn 21 bezwaren ontvangen.

(De staafdiagram met ontvangen bezwaren in vergelijking met voorgaande jaren, is hier niet zichtbaar)    

Van de 21 ontvangen bezwaren, zijn er vier nog niet door de commissie afgehandeld voor het einde van 2016. Van de 17 bezwaren ontvangen in 2016 zijn er zeven ingetrokken. (In 2016 is ook nog een bezwaar uit 2015 ingetrokken.)

Het intrekken is drie maal gebeurd, nadat een nadere uitleg is gegeven over het besluit. Het intrekken is driemaal gedaan, nadat het bestreden besluit was gewijzigd.  

  •  

    2006

    2007

    2008

    2009

    2010

    2011

    2012

    2013

    2014

    2015

    2016

    Intrekkingen

    21%

    27%

    32%

    17%

    29%

    49%

    70%

    37%

    44%

    43%

    41%

 

In 2016 is de commissie zes maal in vergadering bijeengekomen.

In totaal zijn er in 2016 negen adviezen uitgebracht. Van deze negen adviezen zijn er drie gegeven zonder hoorzitting.

Het advies lag tweemaal dusdanig voor de hand dat afgezien is van de mogelijkheid om de bezwaarmaker vooraf te horen op grond van artikel 7:3 van de Awb. Het ging om bezwaarschriften die te laat ingediend waren.

 

  •  

    2006

    2007

    2008

    2009

    2010

    2011

    2012

    2013

    2014

    2015

    2016

    Advies zonder hoorzitting

     

    27%

     

    23%

     

    6%

     

    17%

     

    12%

     

    6%

     

    30%

     

    6%

     

    13%

     

    20%

     

    33%

 

In het volgende cirkeldiagram is gevisualiseerd wat er met de 21 ontvangen bezwaren is gebeurd.

(De cirkeldiagram is niet zichtbaar) 

In 2016 heeft de commissie negen adviezen uitgebracht. Het advies luidde zes keer ongegrond. Hierbij moet opgemerkt worden dat bij deze zes adviezen om de bezwaren ongegrond te verklaren, drie maal geadviseerd is, de motivering en/of grondslag te verbeteren.

Van de gegeven adviezen luidde het advies driemaal niet-ontvankelijk.

 

Er is niet geadviseerd over te gaan tot betalen van de kosten gemaakt in de bezwaarprocedure.

(De cirkeldiagram is niet zichtbaar)

 

De verdeling van de ontvangen zaken naar de verschillende vakafdelingen, levert het volgende overzicht op.

  •  

    2011

    2012

    2013

    2014

    2015

    2016

    Azro

    5

    2

    1

    4

    3

    3

    Bwtm

    6

    6

    7

    11

    9

    10

    Ctw

    0

    2

    2

    1

    0

    0

    Pzi

    5

    0

    0

    0

    1

    0

    Sv

    11

    9

    11

    4

    6

    5

    Welzijn

    10

    1

    3

    1

    3

    3

    Staf

    0

    0

    2

    0

    0

    0

 

Er zijn geen noemenswaardige stijgingen of dalingen te zien, vergeleken met het jaar 2015.

Er wordt opgemerkt dat er twee bezwaren zijn ingediend tegen besluiten op grond van de Wet openbaarheid van bestuur en één bezwaar tegen een besluit op grond van de Wet bescherming persoonsgegevens. Deze bezwaren zijn door de verschillende vakafdelingen behandeld.

 

  5. Doorlooptijden 

De beslistermijn voor het afhandelen van bezwaren is 12 weken met ingang vanaf de dag na die waarop de termijn voor het indienen van het bezwaarschrift is verstreken (artikel 7:10, lid 1 Awb). Een verdaging verlengt de beslistermijn met zes weken.

Soms heeft een opschorting van de termijn plaatsgevonden, omdat de indiener van het bezwaarschrift het bezwaar nog niet gemotiveerd had of omdat er anderszins een gebrek aan kleefde. Ook wordt soms de afhandeling met instemming van belanghebbenden uitgesteld.

 

Meestal wordt 2 weken gegeven om een gebrek te herstellen. Als de materie complex is, wordt een langere termijn geboden om gronden aan te vullen. Als een gesprek plaatsvindt buiten de bezwaarprocedure om, wordt door bezwaarmaker altijd ingestemd met uitstel van de behandeling van het bezwaar.

Het gebruik van verdaging en opschorting en uitstel verliep de afgelopen jaren als volgt:

 

  •  

    Verdaagd

    In % van de ontvangen bezwaren

    Opgeschort/uitstel

    In % van de ontvangen bezwaren

    Tijdig afgehandeld

    in %

    2008

    4

    12

    50

    2009

    26

    34

    97

    2010

    12

    24

    88

    2011

    14

    38

    94

    2012

    10

    30

    94

    2013

    38

    38

    95

    2014

    19

    25

    100

    2015

    15

    35

    100

    2016

    35

    24

    100

  

De afhandeling van vier bezwaren die in 2016 ontvangen zijn, zijn voor het einde van 2016 door de gemeente nog niet afgehandeld. Hiervan kan nog niet gesteld worden of ze tijdig zijn afgehandeld. Deze zijn om die reden niet meegeteld bij dit percentage.

 

Alle 17 bezwaren (vier van de bezwaren zijn eind 2016 nog in behandeling) zijn binnen de wettelijke termijn afgehandeld.

 

 6. Afwijken van het advies 

In 2016 is er niet afgeweken van het advies van de commissie.

 

 7. (Wettelijke) ontwikkelingen 

Op het gebied van ondersteuning, participatie en jeugd, heeft de gemeente er met ingang van

1 januari 2015, taken bij gekregen. Als gevolg van die taken, zijn op deze gebieden ook besluiten genomen, die voor bezwaar vatbaar zijn. Ingeval van bezwaar tegen besluiten over ondersteuning en jeugd, zal de commissie hierover gaan adviseren. Er is 1 bezwaar op dit gebied van jeugdzorg ontvangen.

 

Voor de bezwaarprocedure is het Wetsvoorstel bevordering mediation van belang. De geplande inwerkingtreding is januari 2018. Door het wijzigen van de Awb, komt er een wettelijke inspanningsverplichting om geschillen te voorkomen door vroegtijdige en actieve communicatie. Ook moet goede communicatie met bezwaarmaker bevorderd worden. De bezwaarmaker moet in de gelegenheid gesteld worden aan mediation deel te nemen. De secretaris van de commissie zal een opleiding tot mediator gaan volgen.

 

  8. Mediationvaardigheden 

Mediation kan omschreven worden als het door partijen zelf gezamenlijk oplossen van hun conflict via bemiddeling door een onafhankelijke derde, de mediator.

Mediationvaardigheden zijn communicatieve vaardigheden zoals luisteren, samenvatten en doorvragen. Deze vaardigheden kunnen door ambtenaren toegepast worden in eigen werkprocessen om conflicten te voorkomen of om tot een oplossing van het conflict te komen.

Het doel van het inzetten van deze vaardigheden is niet het intrekken van het bezwaar, maar heeft dit vaak wel als gewenst neveneffect.

 

De secretaris heeft ook dit jaar gestimuleerd dat de organisatie in gesprek gaat met de bezwaarmaker over het probleem.

  • Jaartal

    % van ontvangen bezwaren, waar gesprekken plaatsvonden buiten bezwaarprocedure om

    2009

    23

    2010

    41

    2011

    56

    2012

    75

    2013

    58

    2014

    43

    2015

    48

    2016

    53

  

Het percentage van bezwaren waar gesprekken plaatsvonden, is weer wat gestegen. In één zaak is wel een gesprek aangeboden, maar de vergunninghouder vond het niet zinvol, omdat hij al eerder met de bezwaarmaker gesproken had. Een gesprek zonder vergunninghouder is toen als niet zinvol beoordeeld.

 

Een luisterend oor en een mondelinge uitleg van het bestreden besluit is soms genoeg om af te zien van de verdere procedure. In 2016 zijn zeven intrekkingen ontvangen. Het intrekken is drie maal gebeurd, nadat een nadere uitleg is gegeven over het besluit. Het intrekken is driemaal gedaan, nadat het bestreden besluit was gewijzigd.

 

 9. Rechterlijke uitspraken 

In 2016 zijn vier rechterlijke uitspraken gedaan over besluiten afkomstig van de gemeente Opmeer, waarover de commissie een advies heeft uitgebracht. Hiervan waren er twee uitspraken in het nadeel van de gemeente.

 

  • 2008

    2009

    2010

    2011

    2012

    2013

    2014

    2015

    2016

    11

    4

    8

    4

    3

    6

    14

    10

    4

 

Hieronder zullen alle uitspraken beschreven worden.

 

De rechtbank Noord-Holland heeft op 10 maart 2016 een beroep tegen het ambtshalve uitschrijven uit de Basisregistratie Personen, gegrond verklaard. De commissie had dit advies ook over het bezwaar gegeven, maar het college is vervolgens in december 2015 afgeweken van het advies.

 

De rechtbank Noord-Holland heeft op 15 april 2016 een verzoek om voorlopige voorziening tegen een dwangsombesluit wegens het bouwen zonder omgevingsvergunning toegekend. Het dwangsombesluit is geschorst tot zes weken na het besluit op bezwaar. Hierna heeft de commissie geadviseerd het besluit in stand te laten en de motivering en de grondslag te verbeteren.

 

Naar aanleiding van een verzoek om voorlopige voorziening is alsnog een vorm van bed-bad-brood voorziening op basis van de Wmo aan een illegale vreemdeling verstrekt. Het bezwaar tegen de voorziening is eerder overeenkomstig het advies van de commissie, ongegrond verklaard. Op 12 mei 2016 heeft de rechtbank Noord-Holland het beroep ook ongegrond verklaard. Inmiddels heeft een zitting plaatsgevonden bij de Centrale Raad van Beroep. Een uitspraak is nog niet gedaan.

 

De rechtbank Noord-Holland heeft op 21 oktober 2016 een beroep tegen een weigering van een omgevingsvergunning ongegrond verklaard. Het bezwaar was eerder ook ongegrond verklaard, conform het advies van de commissie. Hiertegen loopt nog een hoger beroep.

 

  10. Openbaarheid 

In artikel 13 van de verordening staat dat de zitting van de commissie openbaar is. Sinds eind 2008 staat de agenda met de te behandelen bezwaren (zonder namen en adressen) op de site van de gemeente Opmeer. Op deze wijze wordt uitvoering gegeven aan de openbaarheid van de zittingen. De hoorzittingen worden in de praktijk niet bezocht door derden.

 

  11. Elektronisch bezwaar 

In 2011 heeft het college van burgemeester en wethouders het voor burgers mogelijk gemaakt om digitaal bezwaar aan te tekenen. Als nadere eisen gelden hierbij dat men inlogt met DigiD en dat men een webformulier via de website van www.opmeer.nl. gebruikt. Het webformulier is een Gemma-formulier. Gemma-formulieren zijn opgesteld door het Kwaliteitsinstituut Nederlandse gemeenten. Anderen dan burgers kunnen niet met DigiD inloggen.

 

   12. Samenvatting 

Er zijn 21 bezwaren ontvangen. Gelet op voorgaande jaren, is dit een gebruikelijk aantal.

De commissie heeft negen adviezen uitgebracht. Het advies luidde zes keer ongegrond en driemaal niet-ontvankelijk.

 

Er is niet afgeweken van het advies van de commissie.

 

In 2016 is 100% binnen de wettelijke afhandelingstermijn afgehandeld.

 

Er wordt nog steeds gestimuleerd dat een informeel gesprek plaatsvindt buiten de formele

procedure om.

 

Er is sprake van 41% intrekkingen van de bezwaren.

 

Er zijn 4 rechterlijke uitspraken gedaan over zaken die de commissie aangaan.

Bij één uitspraak was het beroep gegrond. De commissie had dit in bezwaar ook geadviseerd, maar het college was in 2015 van dit advies afgeweken.

Eén uitspraak was een toekenning van een voorlopige voorziening. Pas daarna is het bezwaar behandeld in de commissie.

 

De benoemingen zijn per 1 november 2016 afgelopen. Het proces van samenwerken met de gemeenten Koggenland en Medemblik op het vlak van de afhandeling van bezwaren is gestopt. Gelet hierop beveelt de commissie aan om zo spoedig mogelijk tot actuele benoemingen over te gaan.

 

Opmeer, februari 2017

 

De commissie voor de behandeling van bezwaarschriften,

   

de voorzitter, de secretaris,

mr. ing. F.A.J. Groenendijk mw. mr. E. Bruijn  

 

Naar boven