Gemeente Bergen op Zoom - Kap-/verplantmeldingen

Dit is een kopie van de officiële bekendmaking dd. 19 november 2017 in de Bergen op Zoomse Bode

 

De gemeenteraad heeft in juli 2004 besloten om het kapvergunningenstelsel af te schaffen. Bij werkzaamheden in de openbare ruimte is het in sommige gevallen noodzakelijk dat er kap of verplantwerkzaamheden plaatsvinden. In de publicatie van 9 januari 2005, de Intrekking Boomverordening 2001 is bepaald dat melding gedaan wordt van bomen die bij werkzaamheden worden gekapt of verplant. Tegen de kap-/ verplantwerkzaamheden kan geen bezwaar worden aangetekend.

 

Kap dode bomen

 

Verspreid over het grondgebied van de gemeente Bergen op Zoom worden dode bomen verwijderd. Soms gaan bomen dood door een ziekte, maar vaak zijn het bomen die in het eerste plantjaar niet zijn aangeslagen.

 

Voor het aantal en soort bomen wordt verwezen naar onderstaande overzichtslijst. In totaal gaat het om 94 bomen. In de meeste gevallen worden in de komende winterperiode, op dezelfde plaatsen, weer nieuwe bomen aangeplant.

 

De Linie

 

Bij het perceel van De Linie nummer 9 staat een houtopstand van populieren en elzen. Dit past niet meer bij de nieuwe herinrichting, dus worden de bomen gekapt. Achteraan het perceel van De Linie nummer 34 wordt een houtopstand gekapt van eiken en elzenbomen. Deze bomen staan tussen een sloot en het hekwerk. Zij zijn zover doorgegroeid, dat ze het hekwerk en de loods beschadigen. Er worden hier geen bomen herplant.

 

Lepelaar

 

In het bosplantsoen van de Nieuwberg bij de Lepelaar staat een groep van 49 coniferen en 14 populieren. De coniferen zijn fors gegroeid en worden instabiel op het talud. Regelmatig breken er ook grote takken uit. De populieren zijn eveneens van een dergelijke omvang, dat er grote takken uitbreken. Om de veiligheid rondom dit gebied te waarborgen, moeten de bomen gekapt te worden. Na de kap wordt het bosplantsoen herplant.

 

 

Naar boven