DE BURGEMEESTER VAN ASSEN
Gelet op artikel 2:77:1 van de Algemene Plaatselijke Verordening gemeente Assen;
Overwegende dat Bijlage II van de Beleidsregel toepassing gebiedsontzegging geactualiseerd dient te worden, aangezien:
- 1.
de problematiek in bepaalde gebieden dusdanig is afgenomen dat het niet langer noodzakelijk is om deze aan te wijzen als gebied waarvoor een gebiedsontzegging kan worden opgelegd; op basis hiervan vervallen de gebieden Peelo, Marsdijk en Lariks;
- 2.
bepaalde gebieden zodanige openbare orde problemen kennen dat het noodzakelijk is deze gebieden aan te wijzen als gebieden waar een gebiedsontzegging kan worden opgelegd; dit betreft het Stationsgebied, de Stadhouderslaan, het Nobelcentrum en het Veemarktterrein;
- 1.
in het Stationsgebied zien we de laatste tijd een toename van overlast; dit betreft – met name in de weekenden - overlast door o.a. drankmisbruik, hinderlijk gedrag en vernielingen. Dit heeft te maken met het uitgaanspubliek dat op de terugweg van de kroeg hinderlijk gedrag vertoont.
- 2.
Sinds enkele jaren kent Assen een criminele jeugdgroep (inmiddels is dit afgeschaald naar een hinderlijke jeugdgroep met criminele elementen). Deze groep veroorzaakt veel overlast, pleegt strafbare feiten en vertoont intimiderend gedrag. De diverse betrokken instanties zoals politie, OM, gemeente en het Veiligheidshuis hebben een integrale aanpak ontwikkeld om het tij te keren. Dit werpt (deels) zijn vruchten af. Ondanks dat blijft de overlast veroorzaakt door deze groep aanhoudend aandacht vragen. Het gedrag van deze groep zorgt voor reële gevoelens van onveiligheid bij bewoners en bezoekers van een gebied en laat zich naar blijkt niet veranderen door middel van politieoptreden op basis van strafrechtelijke bepalingen dan wel de APV. In dat kader is het noodzakelijk om naast het centrum en de Maasstraat ook het Nobelcentrum en de Stadhouderslaan aan te wijzen als gebied waarvoor een gebiedsontzegging kan worden verleend. In dit kader wordt het Veemarktterrein ook aangewezen. Dit geldt met name tijdens de TT. De afgelopen twee jaren is hier tijdens de TT veel overlast van deze groep ervaren. Daarom wordt ook dit gebied aangewezen.
Besluit Bijlage II van de Beleidsregel toepassing gebiedsontzegging te wijzigen als volgt:
Artikel I Wijziging Bijlage II van de Beleidsregel toepassing gebiedsontzegging
A. Bijlage II komt als volgt te luiden:
BIJLAGE II
DE BURGEMEESTER VAN ASSEN
Beleidsregel toepassing gebiedsontzegging
Locaties waarvoor een gebiedsontzegging kan gelden
:
Gebied I: Uitgaansgebied (Rolderstraat e.o., Brinkstraat e.o., Markt e.o., Kerkplein e.o.)
Gebied II: Centrum Noord (Het gebied dat valt binnen Het Kanaal – Oudestraat/Koopmansplein & Weiersstraat – Jan Fabriciusstraat)
Gebied III : Winkelcentrum Nobellaan Gebied IV: Speeltuin Stadhouderslaan
Gebied V: Stationsgebied
Gebied VI: Kloosterveen (Kloosterveste)
Gebied VII: Hoofdvaartsweg (viaduct e.o.)
Gebied VIII: Pittelo Maasstraat e.o.)
Gebied IX: Recreatiegebied Baggelhuizen
Gebied X: Veemarktterrein e.o.
Artikel II Inwerkingtreding
Deze wijziging treedt in werking op de eerste dag na die van de bekendmaking.
Aldus vastgesteld door de burgemeester op 30 mei 2016
M.L.J. Out
burgemeester