Evenementenvergunning Carnaval Zenderen 2016

Op 9 september 2015 heeft u een aanvraag ingediend voor een vergunning voor verschillende onderdelen en activiteiten ten behoeve van carnaval 2016. Naar aanleiding hiervan kunnen wij u hierover het volgende mededelen. Ten aanzien van uw aanvraag is advies ingewonnen bij de politie en de brandweer en daarnaast, in verband met geluidsmetingen die namens de gemeente uitgevoerd gaan worden, bij een door de gemeente ingehuurde geluidstechnicus. Uit deze adviezen is bij dit evenement niet gebleken van het bestaan van weigeringsgronden in de zin van artikel 1:8 van de Algemene plaatselijke verordening voor de gemeente Borne (APV).

Uw aanvraag is tevens getoetst aan het geldende Vergunningenbeleid Evenementen. Naar onze mening past het evenement binnen het geformuleerde beleid. Voor zover er sprake is van gevaar voor de aantasting van een van de belangen zoals genoemd in artikel 1:8 APV, zijn deze risico`s niet van dien aard dat dit niet door het verbinden van voorwaarden aan de vergunning kan worden voorkomen en/of tot een acceptabel niveau kan worden teruggebracht. Deze vergunning geldt voor de activiteiten zoals opgenomen in de aanvraag. De aanvraag en het aangeleverde calamiteitenplan met situatieschetsen maken onderdeel uit van deze vergunning. Deze stukken zijn tevens als bijlage bij deze vergunning gevoegd (Bijlage 1 ,2, 3 en 4).

Contactpersonen tijdens het evenement zijn:

De heer M. P. Lansink telefoon: 06- 20961080

De heer T. Steenhagen telefoon: 06 -30205593

Gezien het voorgaande wordt u op grond van artikel 2:24 en artikel 2:25 APV vergunning verleend voor het houden van de volgende activiteiten: het oprichten en gebruiken van een feesttent en het plaatsen van een friteskraam op het perceel aan de Lidwinaweg te Zenderen, tegenover nummer 40, ten behoeve van een carnavalsevenement in de periode vanaf donderdag 28 januari 2016 tot en met zondag 7 februari 2016 met het volgende programma:

  • donderdag 28 januari 2016 van 18:30 uur tot 0:00 uur (De muziek stopt om 23:00 uur. De tap stopt om 23:30 uur en het evenement stopt om 0:00 uur). Deze eindtijden wijken af van uw aanvraag omdat de door uw aangevraagde eindtijden niet passen in het beleid van de gemeente Borne.

  • vrijdag 29 januari 2016 van 19:30 uur tot 1:00 uur (De muziek stopt om 0:00 uur. De tap stopt 0:30 uur en het evenement stopt om 1:00 uur). Deze eindtijden wijken af van uw aanvraag omdat de door uw aangevraagde eindtijden niet passen in het beleid van de gemeente Borne.

  • zaterdag 30 januari 2016 van 19:00 uur tot 2:00 uur (De muziek stopt 1:00 uur. De tap stopt om 1:30 uur en het evenement stopt om 2:00 uur).

    ∘zondag 31 januari 2016 van 10:00 uur tot 20:00 uur (De tap conform het evenementenbeleid geopendvanaf 13:00 uur. De muziek, de tap en het evenement stoppen om 20:00 uur).

  • vrijdag 5 februari 2016 van 9:00 uur tot 16:30 uur (De begintijd wijkt conform het evenementenbeleid af van uw aanvraag. Het evenement mag vanaf 09:00 uur aanvangen en de tap en de muziek mogen vanaf dat moment beginnen. De muziek, de tap en het evenement stoppen om 16:30 uur).

  • zaterdag 6 februari 2016 van 15:30 uur tot 2:00 uur (de muziek stopt om 1:00 uur. De tap stopt om 1:30 uur en het evenement stopt om 2:00 uur).

  • zondag 7 februari 2016 van 13.00 uur tot 22.00 uur (De muziek stopt om 21:30 uur, de tap stopt om 21:30 uur en het evenement stopt om 22:00 uur)

De sluitingstijden / eindtijden dienen strikt te worden nageleefd. Op de hiervoor aangegeven eindtijden dient de feesttent te zijn ontruimd en gesloten voor publiek.

Omdat de eindtijden in het verleden niet altijd strikt zijn nageleefd, wordt op grond van artikel 125 van de Gemeentewet jo.5:32 en verder van afdeling 5.4 van de Algemene wet bestuursrecht een last onder dwangsom opgelegd, inhoudende dat per 15 minuten dat de aangegeven eindtijd wordt overschreden, een dwangsom van € 450,-- wordt verbeurd tot een maximum bedrag van € 2.200,-- per dag. Een verbeurde dwangsom dient door u binnen zes weken te worden betaald. Indien niet binnen deze termijn wordt

betaald zal de dwangsom middels een beschikking worden ingevorderd, waarna indien noodzakelijk een dwangsombevel zal volgen. Daarnaast kan de politie proces-verbaal tegen de overtreder(s) opmaken.

Voor gebruikmaking van deze vergunning gelden de volgende voorwaarden:

Algemeen

  • 1.

    De houder van deze vergunning is verplicht de schade, die hij door het gebruik hiervan aan de gemeente of aan derden toebrengt, te vergoeden.

  • 2.

    De houder van deze vergunning vrijwaart de gemeente voor alle aanspraken of moeilijkheden met derden, welke het gevolg zijn van het gebruik van deze vergunning.

  • 3.

    De houder van deze vergunning zorgt dat bluswatervoorzieningen, zoals ondergrondse en bovengrondse waterkranen, vrij en bereikbaar blijven.

  • 4.

    De houder van deze vergunning zorgt dat wegen toegankelijk blijven voor brandweervoertuigen. Er dient minimaal een vrije doorgang te zijn van 4 meter breed en 4 meter hoog.

  • 5.

    De houder van deze vergunning zorgt dat door gebruik van deze vergunning de bereikbaarheid van gebouwen niet in het geding komt.

  • 6.

    Afzettingen en obstakels die de route blokkeren moeten zijn verwijderd, als brandweervoertuigen doorgang vereisen.

  • 7.

    Het evenement is ondergeschikt aan voertuigen die rijden met optische en geluidssignalen ter uitvoering van een dringende taak.

  • 8.

    Alle in het belang van de openbare orde en veiligheid door de ambtenaren van politie, van de productgroep beheer (afdeling grondgebied) van de gemeente Borne en de door of namens de commandant van de brandweer te geven aanwijzingen of bevelen dienen stipt en onverwijld te worden opgevolgd.

Gecertificeerde beveiliging

1.Op vrijdag 29 januari 2016, zaterdag 30 januari 2016, zondag 31 januari 2016, zaterdag 6 februari 2016 en zondag 7 februari 2016 dienen tussen het begin en de eindtijd van het evenement minimaal 2 gecertificeerde beveiligers aanwezig te zijn (maar alleen als het beveiligingsbedrijf akkoord is met 2 fte’s + samenwerking met vrijwilligers).

EHBO

1.Er dienen voldoende maatregelen te worden genomen tot het verlenen van eerste hulp bij ongevallen. Bij alle festiviteiten zijn van het begin tot het eind twee EHBO’ers aanwezig. Deze zijn duidelijk herkenbaar en mogen geen alcohol nuttigen.

Geluid

Voorts wordt u erop gewezen dat het ingevolge artikel 4:6 van de Algemene plaatselijke verordening van de gemeente Borne verboden is voor omwonenden of overigens voor de omgeving geluidhinder te veroorzaken.

  • 1.

    Het is overdag en ’s avonds toegestaan om niet versterkte en versterkte muziek ten gehore te brengen. Hierbij gelden de volgende geluidsnormen. Voor wat betreft de periode overdag van 09.00 tot 19.00 uur geldt het volgende: het gemiddeld geluidsniveau (invallend geluid Li in dB(A) gemeten op 1,5 meter op de gevelhoogte tijdens muziekgeluid) mag maximaal 90 dB(A) zijn; het piekgeluidsniveau (invallend geluid La,max in dB(A) gemeten op 1,5 meter op de gevelhoogte tijdens muziekgeluid) mag maximaal 100 dB(A) zijn. Wat betreft de periode ’s avonds van 19.00 tot 00.30 uur geldt het volgende: het gemiddeld geluidsniveau (invallend geluid Li in dB(A) gemeten op 1,5 meter op de gevelhoogte tijdens muziekgeluid) mag maximaal 85 dB(A) zijn; het piekgeluidsniveau (invallend geluid La,max in dB(A) gemeten op 1,5 meter op de gevelhoogte tijdens muziekgeluid) mag maximaal 95 dB(A) zijn.

  • 2.

    Er wordt met de organisatie die het geluid verzorgt, afgesproken dat deze het geluid goed inregelt en dat deze daarbij houdt aan de in punt 10 genoemde normen. Wij adviseren u om dit een aantal keren te controleren en daarbij de bevindingen en het tijdstip te noteren.

  • 3.

    Op basis van het door u aangeleverde geluidsplan (Bijlage 5), heeft de geluidstechnicus, welke de controle op de geluidsnormen op de verschillende avonden gaat uitvoeren een aantal tips gegeven. Tips die ook meegenomen zullen worden in het nieuw samen te stellen beleid voor evenementen (in de loop van 2016). Bij volgende edities kunnen deze dus als eis worden opgelegd:

    • In het geval van de inzet van een DJ bestaat de grootste kans op geluidsoverlast door muziekgeluid. Waar het bij een liveband niet mogelijk is om op een bepaald tijdstip het geluidsniveau te dempen, kan dit bij een DJ wel. De overlast door de DJ komt vooral door overheersende bassen. Men dient te zorgen dat de dB (C)-waarde nooit meer dan 10 dB boven de dB (A)-waarde uitkomt. Op basis van de aangeleverde informatie in zowel het geluidsplan als in de aanvraag leiden wij af dat er in het eerste weekend (gala) tussen de bedrijven door weliswaar door een DJ muziek gedraaid wordt, maar dat het wel de bedoeling is dat mensen met elkaar kunnen praten. Hierdoor verwachten wij dat op die momenten het geluid ruim onder de normen blijft. Wij adviseren om het ook op die manier aan te pakken.

    • Om een goed beeld te hebben van je geluidsbelasting dien je jezelf te controleren. De gemeente gaat meten ter controle, maar als organisatie moet je zelf willen weten of je wel binnen de normen blijft. Meet op verschillende momenten bij de mengtafel en bij de gevels van de omringende woningen en pas zo nodig de geluidsterkte aan. Hierdoor laat de organisatie zien dat zij haar eigen verantwoordelijkheid neemt en dat het dus helemaal niet nodig is dat de gemeente komt controleren.

Feesttent

De brandweer heeft een uitgebreid advies gegeven en heeft daarin alle punten omtrent de tent, maar ook het gehele feestterrein meegenomen. In dit advies is aangegeven dat ook voldaan moet worden aan het bouwbesluit. Daarin is onder andere geregeld dat de stoelen uit het eerste weekend geschakeld geplaatst moeten worden. Vorig jaar heeft de brandweer kort voor het evenement tijdens de controle geconstateerd dat hieraan niet werd voldaan. Er is toen een alternatieve oplossing bedacht, waarbij niet geschakeld werd, maar kortere opstellingen met meer doorgangen werden gemaakt. Na het huidige advies van de brandweer zijn er voor 2016 door de organisatie opnieuw vragen over gesteld. De brandweer heeft aangegeven dat het op dezelfde manier kan als in 2016 en dat de organisatie daar een nieuwe tekening voor aangeleverd moest worden. Deze tekening (voor het eerste weekend) is nu de plattegrond waaraan in het eerste weekend voldaan moet worden. Deze is als bijlage aan deze vergunning toegevoegd en maakt daar ook onderdeel vanuit (Bijlage 3). De brandweer zal voorafgaand aan het evenement een controle op het gebied van brandveiligheid komen doen, waarbij onder andere controle van de situering van de stoelen wordt gedaan. Ook het advies is als bijlage bij de vergunning gevoegd en maakt integraal onderdeel uit van de vergunning. Hierin staan nog een aantal aanvullende voorwaarden met betrekking tot de tent, het podium, afscheidingen en dergelijke (Bijlage 6).

Friteswagen

  • 1.

    Buiten de bakwagen mag geen stankhinder worden veroorzaakt ten gevolge van de wasem en de dampen die vrijkomen bij het smelten van vet, het verwarmen van olie, het koken, bakken, braden, frituren of grilleren van voedingsmiddelen; daartoe moeten de wasem en de dampen door middel van een afzuiginstallatie van voldoende capaciteit worden afgezogen en zonder zich in de inrichting te kunnen verspreiden in de buitenlucht worden afgevoerd. Deze afgezogen dampen moeten, alvorens in de buitenlucht te worden geloosd, worden geleid door een doelmatig vervangend filter. De afvoerleiding van de dampen moet gasdicht zijn uitgevoerd. De uitmonding van de afvoerleiding van deze dampen moet zijn gelegen op een hoogte van ten minste 0,5 meter boven de daklijn van de bakwagen, dan wel anderszins zodanig zijn gesitueerd dat een gelijkwaardige verspreiding van de afgezogen dampen in de buitenlucht is gewaarborgd.

  • 2.

    De constructie van een filterinstallatie moet zodanig zijn dat de filterlichamen uitneembaar en verwisselbaar zijn. Een filter moet zo dikwijls als dit voor de goede werking daarvan noodzakelijk is, worden ontdaan van vetafzetting of worden vervangen.

  • 3.

    Een gecombineerde afvoer van verbrandingsgassen en bakdampen van bak, braad-, grilleer- of frituurtoestellen moet op een zodanige wijze plaatsvinden dat de verbrandingsgassen bij intrede in de dampafvoerleiding geen hogere temperatuur hebben dan 200°C.

  • 4.

    Een frituurtoestel dient thermisch zodanig te zijn beveiligd dat de temperatuur van het bakmedium niet boven 200°C kan oplopen; nabij een frituurtoestel moet voor iedere frituurbak een passend metalen deksel of een branddeken aanwezig zijn teneinde de bakken in geval van brand te kunnen afdekken.

  • 5.

    Een frituurtoestel moet zodanig zijn ingericht dat overlopende olie niet met open vuur in aanraking kan komen.

  • 6.

    Het bereiden, verpakken, bewaren, vervoeren en afleveren van de waren moet op zindelijke wijze geschieden en zodanig, dat bederf of verontreiniging wordt voorkomen en overigens volgens voor u geldende voorschriften ingevolge de Warenwet of enige andere voor u geldende wet of verordening.

  • 7.

    In de inrichting mogen geen losse verwarmingstoestellen aanwezig zijn.

Carnavalsoptocht

De carnavalsoptocht op zondag 7 februari 2016 gaat, evenals voorgaande jaren, langs de volgende route: Hoofdstraat, Albergerweg, St. Stephanusstraat, Hoofdstraat (’t Hulscher), Lidwinaweg (eindpunt bij de feesttent). Aangezien de Hoofdstraat en de Albergerweg provinciale wegen zijn dient u voor het houden van de optocht over deze wegen toestemming te vragen bij de provincie Overijssel, Postbus 10078, 8000 GB Zwolle.

  • 1.

    De organisatie dient, ter voorkoming van ongevallen, zorg te dragen dat voor, tijdens en na de carnavalsoptocht voldoende personen worden ingezet om er op toe te zien dat toeschouwers op veilige afstand van de wagens blijven. Met het oog op de veiligheid is het van belang dat bij de (grote) wagens en trekvoertuigen personen meelopen die er op toe zien dat er geen kinderen in de nabijheid van de wielen komen.

  • 2.

    De aanrijdroute en de wijze van aanrijden (al dan niet in konvooi) dient conform hetgeen u met de politie en brandweer heeft afgesproken plaats te vinden.

  • 3.

    Omwonenden, aangrenzende bedrijven en instellingen dienen vooraf te worden ingelicht omtrent het evenement en de route van de optocht.

  • 4.

    Het is deelnemers aan de optocht niet toegestaan om alcohol te nuttigen of alcoholische dranken in de optocht mee te voeren. Dit geldt voor alle deelnemers. Tevens dienen alle bestuurders van tractoren e.d. een blaasproef te ondergaan, voordat zij aan de optocht beginnen. U dient dit vooraf aan de deelnemers bekend te maken.

  • 5.

    Een ieder moet, zowel individueel als in groepsverband, aan de optocht kunnen deelnemen.

  • 6.

    In zijn algemeenheid geldt dat het evenement de verkeersveiligheid niet in gevaar mag brengen. U dient er zorg voor te dragen dat bij wegafzettingen en op punten waar de (verkeers-)situatie enigszins

onoverzichtelijk is tenminste twee personen voorzien van veiligheidshesjes staan om toezicht te houden op de veiligheid van het verkeer ter plaatse. (zie hierna Inzet verkeersregelaars)

  • 1.

    U dient zelf te zorgen voor het afzetten van de wegen en het aangeven van omleidingsroutes. Dit dient te geschieden in overleg met Twentemilieu. De verkeersborden en eventueel nodige afzethekken moeten meteen na afloop worden verwijderd. Deze verkeersborden en eventueel nodige afzethekken kunnen door u, na voorafgaand overleg met Twentemilieu worden afgehaald en later terugbezorgd.

  • 2.

    Er moet onder alle omstandigheden een vrije doorgang worden gewaarborgd voor de hulpverleningsdiensten als ziekenauto’s, brandweer en politie.

  • 3.

    Wij verzoeken u geen hooi of stro op de wagens te gebruiken. Eventueel gemaakte opruimkosten zullen worden verhaald op de organisatie.

  • 4.

    Het gebruik van de geluidsinstallaties tijdens de optocht moet zodanig zijn, dat voor de omgeving geen onevenredige geluidhinder wordt veroorzaakt.

  • 5.

    Het verwijderen en terugplaatsen van de palen bij Erve Oosterveld dient door de organisatie zelf te gebeuren.

Inzet verkeersregelaars

De verkeersregelaars moeten bij de uitoefening van hun taak zijn uitgerust met een retro-reflecterende jas of hes, welke voldoet aan de voorwaarden uit de regeling verkeersregelaars 2009. Deze zijn te lenen bij de gemeente Borne. U kunt daarvoor contact opnemen met de heer Wouter Ott (tel. 074-2658767). De opleiding vindt alleen plaats middels e-learning op de site www.verkeersregelaarsexamen.nl. Aangezien het gaat om verkeersregelaars met een beperkte bevoegdheid mogen deze vrijwilligers hun taken slechts uitoefenen onder direct toezicht van de politie. Hoewel er geen verplichting meer bestaat tot het verzekeren van de verkeersregelaars, raad ik u dat aan met het oog op uw aansprakelijkheid

Schenken zwak-alcoholhoudende drank

De ontheffing als bedoeld in artikel 35 Drank- en Horecawet wordt aan de door u in uw aanvraag genoemde verantwoordelijke toegezonden. Dit betreft de ontheffing voor het tijdelijk verstrekken van zwak-

alcoholhoudende dranken tijdens de festiviteiten. De in de ontheffing aangegeven (eerste) leidinggevende, dient tijdens het gebruik van deze ontheffing aanwezig te zijn. De ontheffing moet desgevraagd getoond kunnen worden.

De verschuldigde leges voor de behandeling van de aanvraag op grond van de ‘Legesverordening’ bedragen € 77,70. Een factuur ontvangt u separaat.

Dit besluit wordt gepubliceerd op www.officielebekendmakingen.nl met een verwijzing daarnaar in de rubriek gemeentenieuws in de Bornse Courant.

Bezwaar

Tegen dit besluit kunnen u en eventuele andere belanghebbenden binnen zes weken na bekendmaking bezwaar maken. Hiertoe dient een gemotiveerd bezwaarschrift te worden ingediend bij en gericht aan de burgemeester van de gemeente Borne, Postbus 200, 7620 AE te Borne.

Voorlopige voorziening

Indien spoed dit vereist, kunt u bij de voorzieningenrechter van de Rechtbank Overijssel vragen om een voorlopige voorziening. U kunt uw verzoek sturen naar de voorzieningenrechter van de Rechtbank Overijssel, Afdeling Bestuursrecht, Postbus 10067, 8000 GB  Zwolle. Let er op dat u een kopie van het bezwaarschrift meestuurt. Voor dit verzoek moet u griffierecht betalen. U krijgt hierover een brief van de rechtbank. U kunt ook digitaal om een voorlopige voorziening vragen via http://loket.rechtspraak.nl/bestuursrecht. Daarvoor moet u wel beschikken over een elektronische handtekening (DigiD). Kijk op de genoemde site voor de precieze voorwaarden.

Hoogachtend,

namens de burgemeester van Borne,

De teamcoördinator Ondersteuning,

J.H.E. Nijhuis

Naar boven