Rijdt u ook vaak net iets te hard door de buurt?

We weten het allemaal: als automobilist rijd je maximaal 50 km per uur binnen de bebouwde kom en op sommige plekken zelfs maximaal 30 km per uur.

Toch zijn er heel veel mensen die, vaak onbewust, net iets harder rijden. Wellicht herkent u dat en denkt u dat het onschuldig is. Het kan echter grote gevolgen hebben. Om automobilisten daar op te wijzen is op 14 maart de landelijke campagne ‘Hou je aan de snelheidslimiet’ gestart. De campagne benadrukt dat het goed is om af en toe je snelheid te checken op de snelheidsmeter. Want, zo blijkt: u rijdt vaak ongemerkt iets te hard.

 

Automobilisten hebben vaak niet door dat zij te hard rijden. Het gebeurt onbewust, omdat ze geen idee hebben hoe hard ze eigenlijk gaan of bijvoorbeeld doordat ze gewoon met het verkeer ‘meerijden’. Binnen de bebouwde kom rijdt men vaak ongeveer 10 tot 15 km per uur te hard. Dat lijkt misschien niet heel veel, maar juist die kleine verschillen in snelheid kunnen het negatieve verschil maken. 10 kilometer per uur te hard rijden zorgt bijvoorbeeld al voor een langere remweg van 7 meter. Binnen de bebouwde kom zijn veel kwetsbare groepen zoals spelende kinderen, fietsers en ouderen. Snelheidsovertredingen van 10 tot 15 km per uur kosten binnen de bebouwde kom jaarlijks ongeveer tien voetgangers en fietsers het leven. Ook is het aantal ziekenhuisopnamen naar aanleiding van verkeersongevallen binnen de bebouwde kom de afgelopen jaren gestegen. Als alle automobilisten zich aan de maximumsnelheid zouden houden, vielen er 25 tot 30% minder letselslachtoffers. Redenen genoeg dus om af en toe uw snelheid te checken en u aan de maximum toegestane snelheid te houden.

Landelijke campagne

Vanaf 14 maart is de boodschap landelijk te zien. Ook in Groningen, onder meer op borden langs de weg. Ook zult u her en der posters tegenkomen. Meer informatie over de campagne vindt u op de landelijke website en op de Groningse website.

Naar boven