Tegemoetkoming VOG voor vrijwilligers gemeente Krimpen aan den IJssel

Burgemeester en Wethouders van Krimpen aan den IJssel

 

overwegende dat het gewenst is activiteiten te stimuleren die bijdragen aan de informele zorg door vrijwilligersorganisaties.

 

gelet op artikel 2, tweede lid, artikel 4, derde lid en artikel 6, derde lid van de Algemene Subsidieverordening Krimpen aan den IJssel 2012

 

besluiten

vast te stellen de volgende regeling:

Tegemoetkoming VOG voor vrijwilligers

 

Doel

Het bevorderen van deelname aan vrijwilligerswerk. Door de verplichting op te leggen van aanvragen van een VOG voor de vrijwilliger wordt de zekerheid verkregen dat de vrijwilliger in het verleden geen gedrag heeft vertoond dat een bezwaar vormt voor het vervullen van een taak of functie in de samenleving.

Doelgroep

Lokale instellingen, op het gebied van zorg voor kwetsbare ouderen en chronisch zieken, die werken met vrijwilligers.

Aanvrager

ContourdeTwern

Bovenstaande instelling ontvangt de subsidie en verstrekt de vergoeding aan de aanvrager (vrijwilliger) die werkt met kwetsbare ouderen en chronisch zieken.

 

De VOG wordt digitaal aangevraagd door Contourde Twern nadat de vrijwilligersorganisatie waar de werkzaamheden voor worden verricht de aanvraag digitaal heeft klaargezet. Het ministerie heeft als voorwaarde opgenomen dat betaling vooraf plaats vindt middels een betaling per iDEAL.

Subsidiesoort

Projectsubsidie

Inwerkingtreding

Deze beleidsregel geldt voor aanvragen vanaf het subsidiejaar 2016.

Basisvoorwaarden

ContourdeTwern draagt zorg voor de beoordeling, verlening en vaststelling van de bijdragen voor de vrijwilligers. De hoogte van de bijdrage die de organisatie ontvangt bedraagt maximaal de kosten van een VOG (voor een natuurlijke persoon) per vrijwilliger.

 

De uitvoering van de beleidsregel is neergelegd bij ContourdeTwern.

Specifieke criteria
  • 1.

    De vergoeding wordt toegekend voor nieuwe vrijwilligers of voor vrijwilligers waarvan de VOG ouder is dan 5 jaar.

  • 2.

    De vergoeding wordt alleen verstrekt aan vrijwilligers woonachtig in de gemeente Krimpen aan den IJssel;

  • 3.

    De vergoeding wordt alleen verleend aan vrijwilligers bij organisaties werkzaam op het gebied van de zorg en ondersteuning voor ouderen en chronisch zieken.

  • 4.

    Het is niet mogelijk om aanvragen te doen voor een VOG, waarvoor al verplichtingen zijn aangegaan/ is betaald voor 1 januari 2016.

  • 5.

    Geen vergoeding wordt verstrekt indien aanspraak kan worden gemaakt op de regeling vanuit Ministerie van Veiligheid en justitie, gratis VOG voor vrijwilligers

  • 6.

    Geen vergoeding wordt verstrekt voor vrijwilligers die aanspraak maken op een vergoeding vanuit de Bijzondere bijstand.

Verdeelsleutel
  • 1.

    De gemeenteraad stelt met de vaststelling van de programmabegroting het subsidieplafond vast.

  • 2.

    Aan de aanvrager wordt per vrijwilliger maximaal de kosten van een VOG (voor natuurlijke personen) verleend.

  • 3.

    Gedurende de looptijd van deze beleidsregel wordt het subsidiebedrag niet geïndexeerd.

  • 4.

    Per organisatie wordt maximaal 10 vrijwilligers per jaar, de kosten voor een VOG vergoed.

  • 5.

    Aanvragen worden door ContourdeTwern in volgorde van binnenkomst afgehandeld totdat het subsidieplafond is bereikt.

Aldus vastgesteld in de vergadering van burgemeester en wethouders van de gemeente

Krimpen aan den IJssel van 22 december 2015

De secretaris,

De burgemeester,

Naar boven