Geef uw zienswijze over de Beleidsnota Inkoop Jeugd

Per 2015 wordt de Jeugdzorg een verantwoordelijkheid van de gemeente. Dat betekent onder meer dat de gemeente Jeugdzorg gaat inkopen. In de ontwerp Beleidsnota inkoop Jeugd staat hoe we van plan zijn om de inkoop te regelen. U kunt op deze nota reageren van 10 april tot 8 mei.

Om welke ink oop gaat het?

Het gaat om de inkoop van voorzieningen die op de persoon zijn afgestemd, zoals:

  • specialistische zorg,

  • dag- en deeltijd zorg en

  • gespecialiseerde diagnostiek

Waar vindt u de nota?

Deze nota ligt van 10 april tot 8 mei ter inzage bij onze publieksbalie, Hanzeweg 8 in Lochem en bij het loket Gorssel in Den Oldenhof, aan de Hoofdstraat 45. De nota wordt officieel bekend gemaakt op www.officiëlebekendmakingen.nl en is digitaal in te zien op de website van de gemeente Lochem.

Hoe reageren?

U kunt reageren door een brief te sturen aan College van Burgemeester en Wethouders, t.a.v. mevrouw N. Robben, Postbus 17, 7240 AA Lochem.

U kunt uw reactie ook per e-mail sturen aan n.robben@lochem.nl

Mondeling reageren kan door te bellen met mevrouw N. Robben, telefoon 0573-289 222 (ma, di of do).

Wat vermelden?

In uw zienswijze vermeldt u in ieder geval:

• onderwerp: Beleidsnota Inkoop Jeugd

• het zaaknummer: 2014-004908;

• uw naam en adres;

• de datum waarop u het zienswijze indient;

• de onderbouwing van uw zienswijze.

Verder proces

Na de inspraakperiode wordt een inspraaknota geschreven waarin staat hoe de inspraakreacties zijn verwerkt. De Beleidsnota en inspraaknota worden vervolgens aan de gemeenteraad ter besluitvorming voorgelegd. Naar verwachting beslist de gemeenteraad in juni 2014 over de nota.

Samenvatting hoofdpunten

1. Bestuurlijk aanbesteden

In de nota wordt voorgesteld om bestuurlijk aan te besteden. Dat wil zeggen dat aanbieders intekenen op een raamovereenkomst. In de raamovereenkomst staan randvoorwaarden, kwaliteitseisen en prijsafspraken.

De raamovereenkomst stellen we samen met de huidige aanbieders op. Vervolgens maken we regionaal per aanbieder nadere, meer gedetailleerde afspraken. Die leggen we vast in een contract.

2. Waarom bestuurlijk aanbesteden?

Bestuurlijk aanbesteden maakt het mogelijk om met aanbieders een raamovereenkomst te sluiten zonder verplichte afname. Dat betekent dat bindende afspraken worden gemaakt over kwaliteit en prijs, zonder dat er sprake is van een omzetgarantie. Jeugdigen hebben hierdoor meer keuzemogelijkheden. Ook kan de gemeente de kosten beter beheersen.

3. Het jaar 2015 is o vergangsjaar

2015 is een overgangsjaar. Dat betekent dat voor iedereen die in 2014 al Jeugdzorg krijgt, deze gewoon doorloopt in 2015 bij dezelfde aanbieder.

Ook met deze huidige aanbieders moet de gemeente afspraken maken. Met deze aanbieders sluiten we concept-raamovereenkomsten af. Dit zorgt ervoor dat deze aanbieders voor 1 juli duidelijkheid hebben.

Bij het opstellen van deze overeenkomsten worden de aanbieders actief betrokken. Zo blijft er voldoende zorgaanbod en brengen de veranderingen zo min mogelijk kosten met zich mee

Naar boven