Blad gemeenschappelijke regeling van Vervoerregio Amsterdam
Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
---|---|---|---|
Vervoerregio Amsterdam | Blad gemeenschappelijke regeling 2025, 842 | beleidsregel |
Zoals vergunningen, bouwplannen en lokale regelgeving.
Adressen en contactpersonen van overheidsorganisaties.
U bent hier:
Datum publicatie | Organisatie | Jaargang en nummer | Rubriek |
---|---|---|---|
Vervoerregio Amsterdam | Blad gemeenschappelijke regeling 2025, 842 | beleidsregel |
Reglement voor het portefeuillehoudersoverleg van de Vervoerregio Amsterdam
De regioraad van de Vervoerregio Amsterdam;
gelezen het voorstel van de regioraad BBV/2024/14293 van 18 maart 2025;
gelet op de Wet gemeenschappelijke regelingen en artikel 48 lid 3 van de Gemeenschappelijke regeling van de Vervoerregio Amsterdam;
gezien het advies van het portefeuillehoudersoverleg van 14 november 2024;
besluit het volgende Reglement vast te stellen:
Reglement voor het portefeuillehoudersoverleg van de Vervoerregio Amsterdam
Artikel 3 Samenstelling en zittingsduur
Er is ook de mogelijkheid voor buitengewoon lidmaatschap of agendalidmaatschap.
Agendalidmaatschap: dit zijn bestuurders van andere overheidsorganisaties of samenwerkingsverbanden die te maken hebben met het werkgebied van de Vervoerregio.
Een agendalid krijgt de agenda en openbare stukken van het portefeuillehoudersoverleg. Ze kunnen op uitnodiging aanwezig zijn bij het overleg, maar doen niet mee aan het overleg en hebben geen stemrecht.
Het portefeuillehoudersoverleg of de voorzitter mag mensen uitnodigen die geen lid zijn om een vergadering bij te wonen. Dit kan zijn om informatie te geven, hun zienswijze over een onderwerp te delen of om aan de beraadslagingen deel te nemen.
Geheimhouding kan in een besloten vergadering worden opgelegd door het portefeuillehoudersoverleg of de voorzitter op grond van belangen, genoemd in artikel 5.1 en 5.2 van de Wet open overheid. De geheimhouding geldt voor wat er in de vergadering is besproken en de inhoud van de stukken. Iedereen die bij de vergadering was of de stukken kent, moet deze geheimhouding volgen totdat het portefeuillehoudersoverleg deze opheft.
Het portefeuillehoudersoverleg kan beraadslagen en advies geven, ongeacht het aantal aanwezige leden.
Artikel 17 Toehoorders en pers
Het is verboden om goed- of afkeuring te laten zien of op andere manieren de orde te verstoren. Toehoorders en persvertegenwoordigers moeten zich netjes gedragen en mogen geen beledigende of ongepaste uitlatingen doen zoals bedoeld in artikel 16. Als ze dit wel doen, worden ze direct uit de vergadering verwijderd.
De bestuursorganen van de Vervoerregio zijn de regioraad, het dagelijks bestuur en de voorzitter van de Vervoerregio. In de praktijk geeft het portefeuillehoudersoverleg advies aan de leden van het dagelijks bestuur over onderwerpen die binnenkort in de regioraad besproken worden.
Artikel 3 Samenstelling en zittingsduur
Er is een verschil tussen leden, buitengewone leden en agendaleden.
Het portefeuillehoudersoverleg bestaat uit leden. Dit zijn de bestuurders van de gemeenten die deel uit maken van de Vervoerregio.
Daarnaast is er de mogelijkheid voor andere soorten lidmaatschap: buitengewoon lidmaatschap en agendalidmaatschap.
Buitengewone leden zijn bijvoorbeeld bestuurders van provincies zoals Noord-Holland of Flevoland. Deze provincies organiseren (als concessieverlener) het openbaar vervoer in gebieden (concessies) die grenzen aan de ov-concessies van de Vervoerregio. Volgens de Wet personenvervoer 2000 moet de Vervoerregio goed overleggen met andere concessieverleners over het openbaar vervoer die naast haar gebied liggen. Gedeputeerde staten van de provincies vertegenwoordigen de gemeenten in hun gebied waar het openbaar vervoer doorheen rijdt of waar er een ov-lijn begint of eindigt.
Agendaleden zijn bijvoorbeeld de gemeenten Almere, Lelystad en Haarlem en het Hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier. Dit zijn organisaties die te maken hebben met het werkgebied van de Vervoerregio.
Of een gedeputeerde van een aangrenzende provincie buitengewoon lid, of een bestuurder van een andere overheidsorganisatie of samenwerkingsverband agendalid kan worden, wordt samen besproken en besloten.
Volgens artikel 48 lid 3 Gemeenschappelijke regeling Vervoerregio Amsterdam bepaalt de regioraad hoe een portefeuillehoudersoverleg wordt samengesteld, hoe het werkt en de openbaarheid van vergaderingen. De Regioraad stelt daarom dit Reglement vast en beslist bij twijfel over het toepassen ervan.
Kopieer de link naar uw clipboard
https://zoek.officielebekendmakingen.nl/bgr-2025-842.html
De hier aangeboden pdf-bestanden van het Staatsblad, Staatscourant, Tractatenblad, provinciaal blad, gemeenteblad, waterschapsblad en blad gemeenschappelijke regeling vormen de formele bekendmakingen in de zin van de Bekendmakingswet en de Rijkswet goedkeuring en bekendmaking verdragen voor zover ze na 1 juli 2009 zijn uitgegeven. Voor pdf-publicaties van vóór deze datum geldt dat alleen de in papieren vorm uitgegeven bladen formele status hebben; de hier aangeboden elektronische versies daarvan worden bij wijze van service aangeboden.