Vragen van het lid Eerdmans (JA21) aan de Minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties over iftars op ministeries (ingezonden 22 juli 2025).

Mededeling van Minister Uitermark (Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties) (ontvangen 11 augustus 2025).

Vraag 1

Kunt u aangeven op welke ministeries er dit jaar een iftar (avondeten tijdens de ramadan) is georganiseerd?

Vraag 2

Op wiens initiatief zijn deze iftars georganiseerd?

Vraag 3

Kunt u aangeven wat de kosten per iftar per ministerie bedroegen?

Vraag 4

Hoe verhoudt het faciliteren van religieuze bijeenkomsten door ministeries zich tot het grondwettelijke principe van de scheiding van kerk en staat?

Vraag 5

Bent u van mening dat ambtenaren neutraal hun ambt moeten bekleden en dat het organiseren van iftars haaks staat op de neutraliteit van ambtenaren?

Mededeling

In een brief van 22 juli 2025 heeft het lid Eerdmans (JA21) vragen gesteld over iftars op ministeries (kenmerk 2025Z14848).

Hierbij informeer ik u dat de vragen niet binnen de standaard termijn van drie weken kunnen worden beantwoord in verband met huidige recesperiode en de benodigde interdepartementale afstemming. Ik zal u de reactie zo snel mogelijk toesturen.

Naar boven