Vragen van de leden Stultiens en De Hoop (GroenLinks-PvdA) aan de Staatssecretaris van Financiën en de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening over de Spaanse heffing op buitenlandse huizenkopers (ingezonden 12 februari 2025).

Mededeling van Staatssecretaris Van Oostenbruggen (Financiën) (ontvangen 5 maart 2025).

Vraag 1

Bent u bekend met het bericht «Spanje mikt op heffing van 100% voor huizenkopers van buiten de EU»?1

Vraag 2

Hoeveel huizen worden in Nederland jaarlijks gekocht door kopers van buiten de Europese Unie en hoeveel geld is hiermee gemoeid?

Vraag 3

In hoeverre hebben deze aankopen volgens u een prijsopdrijvend effect op de huizenmarkt?

Vraag 4

Wat zou de opbrengst zijn van een verhoogde overdrachtsbelasting van 100 procent voor huizenkopers van buiten de Europese Unie?

Vraag 5

Wat zijn verder de voor- en nadelen van een dergelijke maatregel in Nederland?

Vraag 6

Is het kabinet bereid om een dergelijke maatregel in te voeren?

Mededeling

De schriftelijke vragen van de leden Stultiens en De Hoop (GroenLinks-PvdA) aan de Staatssecretaris van Financiën en de Minister van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening over de Spaanse heffing op buitenlandse huizenkopers (2025Z02588, ingezonden 12 februari 2025) kunnen niet binnen de gebruikelijke termijn van drie weken worden beantwoord. De reden hiervoor is dat de voor volledige beantwoording noodzakelijke informatie is opgevraagd bij het Kadaster en het enige tijd vergt om die informatie in beeld te brengen. Het streven is de antwoorden binnen de tweede termijn van drie weken aan uw Kamer te sturen.

Naar boven