Aanhangsel van de Handelingen

Vragen gesteld door de leden der Kamer, met de daarop door de regering gegeven antwoorden

796

Vragen van de leden Samsom en Crone (beiden PvdA) aan de minister van Economische Zaken over de problemen die particuliere zonnepanelenbezitters ondervinden bij de aanvraag van milieukwaliteit elektriciteitsproductie (MEP)-subsidie. (Ingezonden 27 april 2005)

1

Bent u ervan op de hoogte dat veel particuliere zonnepanelenbezitters problemen ondervinden bij het verkrijgen van subsidie in het kader van de MEP-regeling?1

2

Kunt u aangeven hoeveel particuliere zonnepanelenbezitters op dit moment een MEP-subsidie ontvangen?

3

Is het waar dat sommige energiebedrijven particuliere zonnepanelenbezitters hoge kosten in rekening brengen bij het verkrijgen van een MEP-subsidie (onder andere door hoge vergoedingen te vragen voor de huur van elektriciteitsmeters) en dat deze kosten veel hoger zijn dan de bedragen (tussen de 100 en 250 euro) die u in de beantwoording van eerdere schriftelijke vragen heeft genoemd?2 Zo ja, deelt u de mening dat het op deze manier voor particuliere zonnepanelenbezitters te duur wordt om gebruik te maken van de MEP-subsidie? Zo neen, waarom niet?

4

Klopt het dat veel particuliere zonnepanelenbezitters zeer lang moeten wachten op een productieverklaring van hun energiebedrijf die nodig is voor de aanvraag van de MEP-subsidie? Zo ja, deelt u de mening dat de aanvraag op deze wijze onnodig wordt gefrustreerd? Zo neen, waarom niet?

5

Kunt u inventariseren tegen welke problemen particuliere zonnepanelenbezitters nog meer aanlopen bij de aanvraag van een MEP-subsidie?

6

Deelt u voorts de mening dat de energiebedrijven onvoldoende meewerken aan het verkrijgen van een MEP-subsidie door particuliere zonnepanelenbezitters? Zo ja, kunt aangeven wat de energiebedrijven moeten verbeteren? Zo neen, hoe verklaart u dan de genoemde problemen?

7

Wat gaat u doen om de problemen die particuliere zonnepanelenbezitters ondervinden bij het verkrijgen van een MEP-subsidie weg te nemen, zodat het ook voor particuliere zonnepanelenbezitters mogelijk wordt gebruik te maken van de MEP-subsidie?

Mededeling

Mededeling van Deze vragen mogen als ingetrokken worden beschouwd

(zie ook Aanhangsel Handelingen, vergaderjaar 2005–2006, nr. 1154)


XNoot
1

 Nieuwsblad Stromen, zevende jaargang no. 7, 22 april jl.

XNoot
2

 Aanhangsel Handelingen nr. 114, vergaderjaar 2003–2004.

Naar boven