
Staatscourant van het Koninkrijk der Nederlanden
Verkeersbesluit verkeersmaatregelen Vogelbuurt Berkel en Rodenrijs
Burgemeester en wethouders van Lansingerland;
De Vogelbuurt is een buurt in Berkel en Rodenrijs die eind jaren ’60 gebouwd is. De wijk heeft een structuur als van een spin: vanuit de kern zijn er allerlei aftakkingen. De riolering moet nu worden vervangen. Dat levert ingrijpende werkzaamheden op. Daarom hebben we besloten om met het vervangen van de riolering gelijk de openbare ruimte opnieuw in te richten. Daardoor nemen we ook enkele verkeersmaatregelen. Voor sommige maatregelen moeten we een verkeersbesluit nemen.
We reserveren ook een aantal parkeerplaatsen voor het opladen van elektrische voertuigen.
Volgens de Wegenverkeerswet (WVW 1994, art. 2) kunnen regels worden vastgesteld met het doel tot:
- •
- •
- •
- •
- •
- •
- •
Om deze doelen te bereiken kan het nodig zijn om verkeersmaatregelen te treffen. Artikel 15, 1e lid, van de WVW 1994 stelt dat voor het plaatsen of verwijderen van verkeerstekens en onderborden een verkeersbesluit moet worden genomen. Dit geldt wanneer hierdoor een gebod of verbod ontstaat of wordt gewijzigd.
Argumentatie en verkeersmaatregelen
Voor het verzekeren van de veiligheid op de weg en het in stand houden van de weg en het waarborgen van de bruikbaarheid daarvan, stellen we op delen van de Arendshof en op de Condorweg maximumsnelheid van 30 km/h in. Door deze verandering verdwijnt op deze plekken een erf. Door deze wijziging krijgen deze wegen iets meer een verkeersfunctie dan nu, zonder dat de verkeersveiligheid in gevaar is. De inrichting van deze wegen wordt aangepast op 30 km/h, zo blijven de trottoirs en wordt andere bestrating aangebracht.
Op een zijtak van de Arendshof, een parkeerterrein, stellen we een erf in. Deze weg heeft geen verkeersfunctie en deze richten we in als erf.
Om het elektrisch rijden te stimuleren, plaatsen we enkele laadpalen in de wijk. Bij deze laadpalen maken we parkeerplaatsen alleen toegankelijk voor het opladen voor elektrische voertuigen. Bij de aanleg van de paal kruisen we een vak af. Als het verbruik hoog genoeg is, kruisen we het tweede vak af. Voor beide vakken nemen we het verkeersbesluit.
Situering en beheer van de wegen
De in dit verkeersbesluit genoemde wegen liggen binnen de bebouwde kom van de gemeente Lansingerland en zijn bij deze gemeente in beheer en onderhoud.
Conform artikel 24 van het Besluit Administratieve Bepalingen inzake het Wegverkeer heeft overleg plaatsgevonden met de politie.
De situatietekeningen van de aan te leggen situatie zijn te vinden in de bijlagen.
- I.
- II.
- III.
- IV.
- V.
Namens burgemeester en wethouders van Lansingerland,
Teammanager Kwaliteitsbeheer Openbare Ruimte
Bent u het niet eens met dit besluit, of is het besluit onduidelijk? Neem altijd eerst contact op met de gemeente. Dit kan voorkomen dat u een bezwaarschrift hoeft te schrijven. Medewerkers van de gemeente nemen samen met u het besluit door. Komt u er samen niet uit, dan kunt u alsnog digitaal of schriftelijk een bezwaarschrift indienen bij de Gemeente Lansingerland. Let u er wel op, dat u het bezwaar indient binnen de wettelijke termijn.
Het adres voor het indienen van schriftelijk bezwaar is:
College van burgemeester en wethouders van gemeente Lansingerland
Of voor het indienen van digitaal bezwaar: zie www.lansingerland.nl/bezwaar.
Zorgt u ervoor dat u het bezwaarschrift indient binnen de wettelijke termijn, zijnde zes weken na verzenddatum. Schrijf in uw bezwaarschrift ten minste:
- 1.
- 2.
- 3.
- 4.
- 5.
- 6.
- 7.
Het besluit geldt ook tijdens de bezwaarprocedure. U kunt tijdens deze procedure een voorlopige voorziening vragen bij de Voorzieningenrechter van de rechtbank in Rotterdam. Er moet dan wel sprake zijn van een spoedeisend belang. Het adres is:
Voor de behandeling van een voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd.
U kunt ook digitaal een verzoek om een voorlopige voorziening indienen bij de rechtbank. Daarvoor moet u wel een elektronische handtekening (DigiD) hebben. Zie http://loket.rechtspraak.nl/bestuursrecht.