<officiele-publicatie xmlns:xsi="http://www.w3.org/2001/XMLSchema-instance" xsi:noNamespaceSchemaLocation="http://technische-documentatie.oep.overheid.nl/schema/op-xsd-2012-3"><metadata><meta name="OVERHEIDop.externMetadataRecord" content="https://zoek.officielebekendmakingen.nl/gmb-2023-564105/metadata.xml" scheme="" /></metadata><kop><titel>GEMEENTEBLAD</titel><subtitel>Officiële uitgave van de gemeente Echt-Susteren</subtitel></kop><gemeenteblad><kop><titel>Delegatiebesluit Omgevingsplan gemeente Echt-Susteren 2022</titel></kop><regeling><aanhef><preambule><al><nadruk type="vet">De raad van de gemeente Echt-Susteren,</nadruk></al><al /><al>gezien het voorstel van burgemeester en wethouders van Echt-Susteren d.d. dinsdag 19 september 2023 met kenmerk Z22/112042 – D-115434; </al><al /><al>mede gezien de nota van wijziging d.d. 7 november 2023 met kenmerk Z22/112042 - </al><al>D - 185343;</al><al /><al>gelet op het bepaalde in artikel 156 van de Gemeentewet;</al><al /><al>gelet op het bepaalde in artikel 2.8 en 4.14 lid 5 Omgevingswet;</al><al /><al>gelet op afdeling 10.1.2 Algemene wet bestuursrecht;</al><al /><al>overwegende dat, voor zover de gemeenteraad bevoegd is een omgevingsplan vast te stellen, dit niet in alle gevallen noodzakelijk is en het college van burgemeester en wethouders (hierna: college) op diverse onderdelen van het omgevingsplan de bevoegdheid tot beslissen kan overnemen;</al><al /><al><nadruk type="vet">Besluit:</nadruk></al><al /><lijst><li><li.nr>1.</li.nr><al>Het ‘Delegatiebesluit Omgevingsplan gemeente Echt-Susteren 2022’ gewijzigd vast te stellen;</al></li><li><li.nr>2.</li.nr><al>De datum van inwerkingtreding te bepalen op 1 januari 2024, dan wel zoveel later als de Omgevingswet in werking treedt.</al></li></lijst></preambule></aanhef><regeling-tekst><artikel><kop><label>Artikel</label><nr>1.</nr><titel>Delegeren bevoegdheden vaststellen omgevingsplan</titel></kop><al>De gemeenteraad delegeert de bevoegdheid tot vaststelling van delen van het omgevingsplan aan het college van burgemeester en wethouders in de volgende gevallen:</al><lijst><li><li.nr>1.</li.nr><al>die delen van het omgevingsplan die krachtens het overgangsrecht als omgevingsplan gelden en betrekking hebben op de delen van bestemmingsplannen en beheersverordeningen die een wijzigings- en/of uitwerkingbevoegdheid (artikel 3.6 Wet ruimtelijke ordening) bevatten, met inachtneming van de hieraan gestelde voorwaarden;</al></li><li><li.nr>2.</li.nr><al>het nemen van een voorbereidingsbesluit voor een locatie met het oog op de voorbereiding van in het omgevingsplan te stellen regels;</al></li><li><li.nr>3.</li.nr><al>vaststelling van delen van het omgevingsplan voor ontwikkelingen met een beperkte ruimtelijke impact:</al><lijst><li><li.nr>a.</li.nr><al>De realisatie van 6 woningen of minder en inpandige herstructurering in de (hoofd)kernen.</al></li><li><li.nr>b.</li.nr><al>Een ontwikkeling van 1 woning in het buitengebied;</al></li><li><li.nr>c.</li.nr><al>Ontwikkeling van verblijfsrecreatieve voorzieningen met een capaciteit kleiner of gelijk aan 30 slaapplaatsen of kleiner of gelijk aan 10 kampeerplaatsen/camperplaatsen;</al></li><li><li.nr>d.</li.nr><al>Ontwikkeling van commerciële voorzieningen (zoals winkels) kleiner of gelijk aan 750 m² bvo (nieuwbouw en uitbreiding bestaande voorzieningen);</al></li><li><li.nr>e.</li.nr><al>Ontwikkeling van kantoren kleiner of gelijk aan 500 m² bvo (nieuwbouw en uitbreiding bestaande kantoren);</al></li><li><li.nr>f.</li.nr><al>Ontwikkeling van bedrijventerreinen kleiner of gelijk aan 1.500 m² bvo (nieuwbouw en uitbreiding bestaande bedrijventerreinen);</al></li><li><li.nr>g.</li.nr><al>Ontwikkeling van zonneparken of windparken die voldoen aan lokaal beleid en of indien het zonnepark een oppervlakte heeft kleiner of gelijk aan 500 m². </al></li></lijst></li><li><li.nr /><al>Uitgezonderd zijn ontwikkelingen waarbij in de voorbereiding een Milieueffectrapportage moet worden gemaakt (MER-plichtige activiteiten) en ontwikkelingen waarbij bebouwing wordt gerealiseerd in een Natura2000-gebied;</al></li><li><li.nr>4.</li.nr><al>het vertalen van verleende omgevingsvergunningen in afwijking van het omgevingsplan;</al></li><li><li.nr>5.</li.nr><al>het actualiseren/aanpassen van het omgevingsplan aan veranderende wet- en regelgeving en beleidsnormen voor zover hier geen beleidsvrijheid meer is toegekend;</al></li><li><li.nr>6.</li.nr><al>het doorvoeren van juridisch-technische en redactionele aanpassingen en correcties van omissies van het omgevingsplan, allen met geen of geringe invloed op de fysieke leefomgeving;</al></li></lijst></artikel><artikel><kop><label>Artikel</label><nr>2.</nr><titel>Voorleggen genomen besluiten</titel></kop><al>Het college overlegt aan de raad één maal per jaar een overzicht van de krachtens delegatiegenomen besluiten.</al></artikel><artikel><kop><label>Artikel</label><nr>3.</nr><titel>Vindplaats delegatiebesluit</titel></kop><al>Een besluit dat is genomen op grond van deze regeling, vermeldt als grondslag onderhavig besluit, alsmede de vindplaats daarvan.</al></artikel><artikel><kop><label>Artikel</label><nr>4.</nr><titel>Inwerkingtreding</titel></kop><al>Dit besluit treedt in werking op 1 januari 2024, gelijktijdig met de inwerkingtreding van de Omgevingswet. In het geval het Omgevingsbesluit later in werking treedt, volgt dit besluit de datum van inwerkingtreding van de Omgevingswet. </al></artikel><artikel><kop><label>Artikel</label><nr>5.</nr><titel>Citeertitel</titel></kop><al>Deze regeling wordt aangehaald als ‘Delegatiebesluit omgevingsplan gemeente Echt-Susteren 2024’.</al></artikel></regeling-tekst><regeling-sluiting><ondertekening><!--al naar functie elementen vertaald (inhoudelijk gedeeltelijk onjuist)--><functie>Aldus besloten in de openbare vergadering van de raad d.d. donderdag 9 november 2023.</functie><functie>De raad voornoemd,</functie></ondertekening><ondertekening><functie /><functie>griffier </functie></ondertekening><ondertekening><functie /><functie>voorzitter</functie></ondertekening></regeling-sluiting></regeling></gemeenteblad></officiele-publicatie>